Lygos

2018-2019 m. Veteranų lygos "45+" NUOSTATAI

 2018 – 2019 m. sezonas
KAUNO KREPŠINIO MĖGĖJŲ LYGOS (KKML)
VETERANŲ LYGOS „45+“ PIRMENYBIŲ VYKDYMO
N U O S T A T A I

 

I. Tikslai ir uždaviniai.

 • populiarinti krepšinį veteranų tarpe;
 • skatinti krepšinio veteranų tarpusavio bendradarbiavimą;
 • išaiškinti stipriausias Kauno regiono veteranų krepšinio komandas.

II. Pirmenybių rengimas ir vadovavimas.
Veteranų lygos „45+“ pirmenybes organizuoja Kauno krepšinio mėgėjų lyga, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius.

Kontaktai:
tel. 8-698-14300, 
el. paštas kkml.kaunas@gmail.comnavickasrimas@gmail.com, internetinė svetainė www.kkml.lt

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas.
Pirmenybės vykdomos 2018 m. spalio – 2019 m. kovo mėnesiais visų dalyvaujančių komandų turimose arba nuomojamose sporto salėse. Rungtynės gali būti žaidžiamos bet kurią savaitės dieną, tačiau jų pradžia darbo dienomis galima ne anksčiau 17.45 val., o savaitgaliais – ne anksčiau kaip 10.00 val..

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos.
KKML Veteranų lygos „45+“ pirmenybėse gali dalyvauti visos norinčios ir šiuos nuostatus atitinkančios krepšinio veteranų komandos. Komandų skaičius neribojamas.

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai.
KKML Veteranų lygos „45+“ krepšinio pirmenybėse gali dalyvauti visi krepšininkai, gimę 1974 metais ir anksčiau.
Kiekviena komanda gali registruoti du jaunesnius žaidėjus, gim. 1979 m. ir anksčiau.


Kiekviena komanda gali registruoti ne daugiau 18 žaidėjų. Iki trečių komandos rungtynių 12 žaidėjų registracija nemokama. Po trečių kiekvienos komandos sužaistų rungtynių kiekvieno naujo žaidėjo registravimo mokestis 10 EUR. Išnaudojus 18 registruojamų žaidėjų limitą, komanda 2 krepšininkus gali keisti, jeigu tik nepasibaigęs naujų žaidėjų registravimo laikas, kuris bus paskelbtas vėliau.  Registracija stabdoma likus komandoms žaisti keturias rungtynes reguliariajame sezone. Papildomo žaidėjo registracijos mokestis - 20 eurų.

Vienai iš komandų neatvykus į rungtynes, kitos komandos žaidėjams, įtrauktiems į rungtynių  protokolą, užskaitomos sužaistos rungtynės.

Žaidėjo perėjimas iš vienos Veteranų lygos „45+“ komandos į kitą Veteranų lygos „45+“ komandą galimas tik tarp pirmo ir antro rato (jeigu žaidžiami du ratai) arba tarp pirmo ir antro etapo (jeigu žaidžiami du etapai). Žaidėjo perėjimo iš vienos komandos į kitą  mokestis - 30 EUR.

Atkrintamosiose varžybose galės dalyvauti tik tie žaidėjai, kurie bus sužaidę 1/3 reguliaraus sezono rungtynių.

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka.

Pirmas etapas
Komandos tarpusavyje sužaidžia tris ratus. Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą (0:20) arba dėl kitų priežasčių, gavus techninį pralaimėjimą (0:20), skiriama 0 taškų bei komanda baudžiama 100 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus trims dienoms iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

Antras etapas– finalinis ketvertas

Į finalinį ketvertą patenka 1-4 vietas reguliariajame sezone užėmusios komandos.

Pusfinalyje susitinka 1-4 ir 2-3 vietas reguliariajame sezone užėmusios komandos.

Pusfinalyje žaidžiamos vienos rungtynės aukštesnę vietą reguliariajame čempionate užėmusios komandos sporto salėje arba KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

Finale dėl 3 vietos susitinka pusfinalyje pralaimėjusios komandos, dėl 1 vietos – pusfinalyje laimėjusios komandos.

Finale porose žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia:

VII. Komandų registracija, paraiškos.
KKML Veteranų lygos „45+” komandų registracija tęsis iki spalio 5 dienos. Komandai įregistruoti būtina pateikti užpildytą prašymą el. p. kkml.kaunas@gmail.com ir  įmokėti 200 EUR garantinį mokestį. Vardines paraiškas reikia pristatyti ne vėliau kaip iki spalio 10 dienos.

ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ

VIII. Komandinis starto mokestis.
Komanda, dalyvaujanti Veteranų lygos „45+“ krepšinio pirmenybėse, moka 580 EUR startinį mokestį. Garantinis mokestis įskaitomas į šią sumą.  Startinį mokestį privaloma sumokėti iki spalio 30 dienos. 

Komandos vadovas atsako už savalaikį startinio mokesčio mokėjimą.

KKML rekvizitai:
Asociacija “Kauno krepšinio mėgėjų lyga”
Įmonės kodas 193142347
A/S LT 76 7300 0100 0226 1213
"Swedbank", AB

IX. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas.
KKML Veteranų lygos “45+” pirmenybėms teisėjauja ir sekretoriauja licencijuoti Kauno krepšinio teisėjai ir sekretoriatas.
Rungtynėms aptarnauti skiriami du aikštės teisėjai ir du sekretoriato darbuotojai. Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius arba jo paskirtas pirmenybių vyr. teisėjas.

X. Apdovanojimai.
Pasibaigus pirmenybėms komandinius apdovanojimus (taures) gauna 1-3 vietas iškovojusios komandos. Asmeniškai apdovanojami komandų prizininkių žaidėjai (ne daugiau 14 krepšininkų), treneris ir vadovas. Prizais arba asmeninėmis dovanomis apdovanojami geriausieji pirmenybių žaidėjai.

XI. Komandų priėmimo tvarka.
Priimanti komanda (žaidžianti namuose) privalo:

 • paruošti darbo vietą sekretoriatui (stalas, kėdės).
 • esant salėje švieslentei priimanti komanda atsako už jos naudojimą.
 • apšilimo metu suteikti svečių komandai 1-2 kamuolius, tarp kurių turi būti varžybinis kamuolys. Pirmenybė teikiama “Spalding” firmos kamuoliams.
 • užtikrinti pagal galimybes rungtynių metu medicininį aptarnavimą (minimu sukomplektuota vaistinėlė).

XII. Reikalavimai komandoms, jų vadovams.

 • Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.
 • Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.
 • “Veteranų lygos” krepšinio pirmenybių organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

XIII. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka.
Komandai neatvykus į rungtynes skiriama 100 eurų bauda, kurią privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

Techninės pražangos
Žaidėjui, gavusiam techninę (T) pražangą, skiriama 10 EUR bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu paaiškėja, kad nesumokėjęs baudos krepšininkas sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse skaitomas pralaimėjimas 0:20, o komanda baudžiama 60 EUR bauda.

Treneriui, gavusiam techninę (C) pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 10 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji dar baudžiama 60 EUR bauda. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

Diskvalifikacinės pražangos
Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę (D) pražangą, skiriama 50 EUR bauda ir jis privalo praleisti vienas rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas baudos nesumoka, baudą už jį privalo sumokėti komanda, priešingu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš čempionato.

 • Jei žaidėjas rungtynėse buvo nubaustas rungtynių diskvalifikacine (GD) pražanga už dvi technines pražangas, tokiu atveju jam skiriama 20 eurų bauda (2 T pražangos po 10 eurų), žaidėjas sekančių rungtynių nepraleidžia;
 • Jei žaidėjas rungtynėse buvo nubaustas rungtynių diskvalifikacine (GD) pražanga už vieną techninę (T) ir vieną nesportinę (U) pražangą, tokiu atveju skiriama 10 eurų bauda už techninę pražangą ir žaidėjas sekančių rungtynių nepraleidžia;
 • Jei žaidėjas rungtynėse buvo nubaustas  rungtynių diskvalifikacine (GD) pražanga už dvi nesportines (U) pražangas, piniginės baudos mokėti nereikia ir žaidėjas sekančių rungtynių nepraleidžia;

Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio skiriama 50 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių, likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

Pastaba:  Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš pirmenybių.

Už gąsdinimą, daromą spaudimą arba agresyvų elgesį, kuris:

 • nukreiptas prieš rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – papildomai skiriama diskvalifikacija nuo 1 iki 3 rungtynių.
 • nukreiptas prieš kitus asmenis – papildoma diskvalifikacija 1 rungtynėms.

Už panaudotą smurtą prieš:

 • rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 10 rungtynių ir bauda komandai 145 EUR.
 • varžovus rungtynių metu – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.
 • varžovus iki rungtynių arba joms pasibaigus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.

Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria KKML direktorius.

XIII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.
Jeigu komanda mano, kad rungtynių metu jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu ji turi elgtis taip:

 • Komandos kapitonas tik pasibaigus rungtynėms turi pranešti vyresniajam teisėjui, kad komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo langelyje vadinamame „Kapitono parašas protesto atveju“.

Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui pateikti protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

Sprendimą dėl protesto priima KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.