Lygos

2018-2019 m. KKML B lygos NUOSTATAI

 2018-2019 m. sezonas
“B” lyga
Kauno krepšinio mėgėjų lygos (KKML) “B” lygos pirmenybių vykdymo
NUOSTATAI

 

I. Tikslas.
Populiarinti krepšinį Kauno mieste ir išaiškinti stipriausias KKML „B“ lygos komandas.

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas.
“B” lygos pirmenybes organizuoja KKML, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius.

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas.
Pirmenybės vykdomos 2018 m. spalio – 2019 m. balandžio mėnesiais visų dalyvaujančių komandų sporto salėse. Rungtynės gali būti žaidžiamos bet kurią savaitės dieną, tačiau jų pradžia darbo dienomis galima ne anksčiau 17.30 val., o savaitgaliais – ne anksčiau 10.00 val..

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos.
KKML “B” lygos pirmenybėse dalyvauja komandos, nežaidžiančios KKML „A“ lygos pirmenybėse.

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai.
KKML „B“ lygos pirmenybėms kiekviena komanda gali registruoti ne daugiau 18 žaidėjų. Iki trečių komandos rungtynių 12 žaidėjų registracija nemokama. Po trečių kiekvienos komandos sužaistų rungtynių kiekvieno naujo žaidėjo registravimo mokestis 10 EUR. Komandai, išnaudojus 12 žaidėjų limitą – kiekvieno naujo žaidėjo registravimo mokestis 20 EUR. Iki registracijos pabaigos likus ne daugiau kaip penkioms dienoms – bet kurio žaidėjo registracijos mokestis 30 eurų. Žaidėjų registracija baigiama 2019 m. sausio 20 dieną (imtinai). Į komandos žaidėjų limitą įskaičiuojami visi krepšininkai, sužaidę bent vienas rungtynes tos komandos sudėtyje. Krepšininkas laikomas sužaidęs rungtynes, jeigu buvo įregistruotas rungtynėms, jų metu pabuvojo aikštelėje ir tai yra pažymėta rungtynių protokole.

Vienai iš komandų neatvykus į rungtynes, kitos komandos žaidėjams, įtrauktiems į rungtynių  protokolą, užskaitomos sužaistos rungtynės.

Žaidėjo perėjimas iš vienos KKML „B“ lygos komandos į kitą KKML „B“ lygos komandą galimas tik tarp pirmo ir antro rato (jeigu žaidžiami du ratai) arba tarp pirmo ir antro etapo (jeigu žaidžiami du etapai). Žaidėjo perėjimo iš vienos KKML „B“ lygos į kitą KKML „B“ lygos komandą mokestis – 30 EUR.

KKML „B“ lygos pirmenybėse negali žaisti krepšininkai, 2018-2019 m. sezone turintys galiojančias RKL („A“ ir „B“ divizionai), LKL, NKL arba užsienio lygų licencijas.

KKML „B“ lygos vienoje komandoje galima registruoti tris žaidėjus iš  KKML „A“ lygos, nežaidžiančius RKL „A“ ir „B“ divizionuose.

Jokie meistriškumo apribojimai netaikomi krepšininkams, gimusiems 2001 m. ir jaunesniems.

Jokie meistriškumo apribojimai netaikomi krepšininkams, gimusiems 2000 m., jei jie atstovauja savo sporto mokyklų komandas.

Krepšininkas, pirmenybių metu įregistruotas vienoje iš aukščiau minėtų lygų, nuo to momento praranda teisę rungtyniauti KKML „B“ lygoje. Atgal įregistruoti žaidėją galima tik bendra tvarka ir jam galioja visos naujų žaidėjų registravimo taisyklės.

Kiekvienos komandos vadovas atsako už savalaikį KKML informavimą apie žaidėjų meistriškumo statuso pasikeitimą.

Krepšininkas, sezono metu pabaigęs žaisti aukštesnėje lygoje ir turintis paleidžiamąjį raštą iš paskutinės komandos, kurioje žaidė, gali būti įregistruotas KKML „B“ lygos pirmenybėms, jeigu tik nepasibaigęs naujų žaidėjų registravimo laikas. Toks žaidėjas nepateks į jokius aukštesnio meistriškumo krepšininkų limitus ir iki sezono pabaigos galės atstovauti komandai be apribojimo. Tačiau dėl dalyvavimo atkrintamosiose varžybose taikomi tokie patys apribojimai kaip ir aukštesnio statuso žaidėjams.

Krepšininkas, turintis aukštesnį statusą (KKML „A“ lyga), atkrintamosiose varžybose galės dalyvauti tik tuo atveju, jeigu komandos sudėtyje bus sužaidęs ne mažiau 5 reguliaraus sezono rungtynių. Krepšininkas laikomas sužaidusiu rungtynes, jeigu buvo įregistruotas rungtynėms ir jų metu pabuvojo aikštelėje, o apie tai yra pažymėta rungtynių protokole.

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka.
Pirmenybės vykdomos dviem etapais.

Pirmas etapas
Visos komandos tarpusavyje sužaidžia du ratus (po vienas rungtynes savo ir varžovo aikštelėje). Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą (0:20) arba dėl kitų priežasčių, gavus techninį pralaimėjimą (0:20), skiriama 0 taškų bei komanda baudžiama 100 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus trims dienoms iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

Antras etapas
Prasideda atkrintamosios varžybos, kuriose dalyvauja 1-6 vietas reguliariajame sezone užėmusios komandos.

1-2 vietas užėmusios komandos iš karto patenka į finalinį ketvertą.

Ketvirtfinalis

Ketvirtfinalyje žaidžia 3v.-6v. ir 4v.-5v. Komandos porose kovoja iki dviejų pergalių. Pirmosios ir, jeigu reikia, trečiosios rungtynės vyksta aukštesnę vietą reguliariajame sezone užėmusios komandos sporto salėje.

Pusfinalis

Ketvirtfinalio porų nugalėtojai patenka į pusfinalį. Pusfinalyje žaidžiama iki dviejų pergalių. Pirmosios ir, jeigu reikia, trečiosios rungtynės vyksta aukštesnę vietą reguliariajame sezone užėmusios komandos sporto salėje.

Finale porose žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia:

VII. Komandų registracija, paraiškos.
KKML “B” lygos komandų registracija tęsis iki rugsėjo 30 dienos. KKML direktorius pasilieka teisę registraciją pabaigti anksčiau arba ją pratęsti.  Komandai įregistruoti būtina pateikti užpildytą prašymą el. p. kkml.kaunas@gmail.com ir  įmokėti 300 EUR garantinį mokestį.

Vardines paraiškas su žaidėjų vardais, pavardėmis ir kitais duomenimis komandos privalo atsiųsti el. paštu kkml.kaunas@gmail.com arba iki spalio 1 dienos.

ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ

VIII. Komandinis dalyvio mokestis
Komanda, dalyvaujanti KKML “B” lygos pirmenybėse, privalo sumokėti 740 EUR dalyvio mokestį ne vėliau, kaip iki  2018 m. spalio 15 dienos. Garantinis mokestis įskaitomas į šią sumą. 

Komandos vadovas asmeniškai atsako už savalaikį ir pilną dalyvio mokesčio mokėjimą.

Komandos, namų rungtynes žaidžiančios už Kauno miesto ribų, atvykstančiam personalui kompensuoja kelionės išlaidas už kuro sąnaudas, priklausomai nuo atstumo (10 l. 95 kuro/100 km.).

KKML rekvizitai:
Asociacija Kauno krepšinio mėgėjų lyga
Įmonės kodas 193142347
A/S LT 76 7300 0100 0226 1213
"Swedbank", AB

IX. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas.
KKML “B” lygos pirmenybėms teisėjauja ir sekretoriauja tik licencijuoti Kauno krepšinio teisėjų klubo teisėjai ir sekretoriato darbuotojai.
Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius arba jo paskirtas vyr. teisėjas.

X. Apdovanojimai
Pasibaigus pirmenybėms, komandinius apdovanojimus gauna 1-3 vietas iškovojusios komandos. Asmeniškai apdovanojami komandų prizininkių žaidėjai (ne daugiau 14 krepšininkų), treneris ir vadovas. Prizais arba asmeninėmis dovanomis apdovanojami geriausieji pirmenybių žaidėjai.

XI. Komandų priėmimo tvarka
Priimanti komanda (žaidžianti namuose) privalo:

 • Paruošti darbo vietą sekretoriatui (stalas, kėdės);
 • Esant salėje švieslentei, priimanti komanda atsako už jos naudojimą.
 • Apšilimo metu suteikti svečių komandai 1-2 kamuolius, tarp kurių turi būti varžybinis kamuolys. Pirmenybė teikiama “Spalding” firmos kamuoliams;
 • Užtikrinti pagal galimybes rungtynių metu medicininį aptarnavimą (minimaliai sukomplektuota vaistinėlė).

XII. Reikalavimai komandoms, jų vadovams

 • Komandos vadovas atsako už savalaikį startinio mokesčio mokėjimą.
 • Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.
 • Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.
 • “B” lygos krepšinio pirmenybių organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

XIII. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka
Kiekviena komanda atsakinga už komandos narių ir ją lydinčių sirgalių veiksmus, padarytą žalą organizatoriams, sporto salei, kurioje vyksta rungtynės.

Komandai neatvykus į rungtynes skiriama 100 eurų bauda, kurią privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

Techninės pražangos
Žaidėjui, gavusiam techninę pražangą, skiriama 10 EUR bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu paaiškėja, kad nesumokėjęs baudos krepšininkas sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse skaitomas pralaimėjimas 0:20, o komanda baudžiama 60 EUR bauda.

Treneriui, gavusiam techninę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 10 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji dar baudžiama 60 EUR bauda. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

Diskvalifikacinės pražangos
Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę (D) pražangą, skiriama 60 EUR bauda ir jis privalo praleisti vienas rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas baudos nesumoka, baudą už jį privalo sumokėti komanda, priešingu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš čempionato.

 • Jei žaidėjas rungtynėse buvo nubaustas rungtynių diskvalifikacine (GD) pražanga už dvi technines pražangas, tokiu atveju jam skiriama 20 eurų bauda (2 T pražangos po 10 eurų), žaidėjas sekančių rungtynių nepraleidžia;
 • Jei žaidėjas rungtynėse buvo nubaustas rungtynių diskvalifikacine (GD) pražanga už vieną techninę (T) ir vieną nesportinę (U) pražangą, tokiu atveju skiriama 10 eurų bauda už techninę pražangą ir žaidėjas sekančių rungtynių nepraleidžia;
 • Jei žaidėjas rungtynėse buvo nubaustas  rungtynių diskvalifikacine (GD) pražanga už dvi nesportines (U) pražangas, piniginės baudos mokėti nereikia ir žaidėjas sekančių rungtynių nepraleidžia;

Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio skiriama 60 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių, likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

Pastaba: Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš pirmenybių.

Už gąsdinimą, daromą spaudimą arba agresyvų elgesį, kuris:
- nukreiptas prieš rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – papildomai skiriama diskvalifikacija nuo 1 iki 3 rungtynių.
- nukreiptas prieš kitus asmenis – papildoma diskvalifikacija 1 rungtynėms.

Už panaudotą smurtą prieš:
- rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 10 rungtynių ir bauda komandai 145 EUR.
- varžovus rungtynių metu – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.
- varžovus iki rungtynių arba joms pasibaigus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.

Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria KKML direktorius.

XIII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.
Jeigu komanda mano, kad rungtynių metu jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu ji turi elgtis taip:

 • Komandos kapitonas tik pasibaigus rungtynėms turi pranešti vyresniajam teisėjui, kad komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo langelyje vadinamame „Kapitono parašas protesto atveju“.

Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui pateikti protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

Sprendimą dėl protesto priima KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.