Lygos

45-asis „Kauno dienos“ krepšinio taurės turnyras NUOSTATAI

45-asis „Kauno dienos“ krepšinio taurės turnyras

NUOSTATAI

1. Tikslas.

Turnyras vykdomas tikslu populiarinti krepšinį Kauno mieste bei apskrityje ir tęsti "Kauno dienos" laikraščio tradiciją.

2. Turnyro vykdymo vieta ir laikas.

Turnyras vykdomas gegužės mėnesį visų dalyvaujančiųjų komandų sporto salėse. Finalinės rungtynės vyksta organizatorių paskirtoje salėje arba salėse.

3. Turnyro vykdymas ir vadovavimas.

Turnyrą organizuoja KKML, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius  Rimas Navickas.

4. Turnyro vykdymo tvarka.

 A1 ir A2 grupėje komandos kovoje dėl pagrindinės dienraščio „Kauno diena“ taurės.

A1 ir A2 grupėse komandos sužaidžia vieno rato susitikimus ir visos 6 dalyvauja atkrintamosios varžybose.

Pirmas vietas užėmusios patenka į pusfinalį, o ketvirtfinalyje varžosi 2-3 vietas užėmusios komandos. Ketvirtfinalio porų laimėtojai patenka į pusfinalį, o pralaimėjusios komandos žaidžia dėl 5 vietos.

Pusfinalyje ir finale žaidžiamos vienos rungtynės. 

Visa informacija apie turnyrą bus skelbiama Kauno krepšinio mėgėjų lygos internetiniame puslapyje www.kkml.lt , o svarbiausia informacija ir etapų apžvalgos dienraštyje “Kauno diena” ir portale www.kaunodiena.lt .

Moksleivių Pavasario taurė

B1 ir B2 grupėje komandos kovoje dėl moksleivių Pavasario taurės.

B1 ir B2 grupėse komandos sužaidžia vieno rato susitikimus ir visos 6 dalyvauja atkrintamosios varžybose.

Pirmas vietas užėmusios patenka į pusfinalį, o ketvirtfinalyje varžosi 2-3 vietas užėmusios komandos. Ketvirtfinalio porų laimėtojai patenka į pusfinalį, o pralaimėjusios komandos žaidžia dėl 5 vietos.

Pusfinalyje ir finale žaidžiamos vienos rungtynės. 

5. Komandų ir žaidėjų registracija

Į „Kauno dienos“ krepšinio taurės turnyrą komandos registruojamos iki gegužės 3 dienos. Turnyro organizatoriai pasilieka teisę sutrumpinti arba prailginti komandų registravimo laiką.

Iki gegužės 3 dienos kiekviena turnyro komanda turi teisę nemokamai įregistruoti po 12 krepšininkų. Po gegužės 3 dienos bei išnaudojus 12 žaidėjų limitą kiekvienam registruojamam krepšininkui nustatomas - 10 eurų registracijos mokestis. Galiojančioje komandos paraiškoje negali būti daugiau negu 14 registruotų žaidėjų.  Pereiti iš vienos komandos į kitą tame pačiame turnyre negalima.

Komandų ir žaidėjų registracija vyksta KKML būstinėje Kaune V. Krėvės pr. 53-213 arba el. paštu kkml.kaunas@gmail.com. Žaidėjų registracija baigiama likus komandai pirmame etape žaisti vienas rungtynes.

ATSISIŲSTI PRAŠYMO FORMĄ
ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ

6. Turnyro dalyviai (komandos)

„Kauno dienos“ krepšinio taurės turnyre gali dalyvauti tik mėgėjiškos krepšinio komandos.

7. Turnyro dalyviai (žaidėjai)

„Kauno dienos“ krepšinio taurės turnyre gali dalyvauti tik krepšininkai-mėgėjai.

Neleidžiama žaisti krepšininkams, šiame sezone po vasario 1 d. dar rungtyniavusiems (t. y. turėjusiems galiojančias licencijas) užsienyje, LKL, NKL ir RKL A divizione, o iš RKL B diviziono, KKML A ir KKML B lygų galima registruoti tik tuos žaidėjus, kurių naudingumo koeficientas šį sezoną atitinkamose lygose yra mažesnis negu 10 balų (t. y. 9,99 ir mažiau).

Jokie meistriškumo apribojimai netaikomi žaidėjams, gim. 2002 m. ir jaunesniems.

Kiekvienos komandos vadovas (treneris) atsako už žaidėjo meistriškumo statusą.

8. Reikalavimai visoms komandoms

Komandų vadovai atsako už žaidėjų sveikatą ir fizinę būklę. Turnyro organizatoriai neatsakingi už krepšininkų sveikatos sutrikimus turnyro metu.

9. Reikalavimai komandoms, salių šeimininkėms

Komandos, žaidžiančios rungtynes namuose, t. y. tvarkaraštyje nurodytos pirmomis, privalo paruošti sekretoriatui darbo vietą, varžybinį kamuolį (pirmenybė teikiama „Spalding“ kamuoliams),  turėti salėje sukomplektuotą vaistinėlę ir esant reikalui suteikti susižeidusiam krepšininkui medicininę pagalbą. Apšilimui komandos privalo turėti savo kamuolius.

10. Turnyro teisėjai ir sekretoriatas

„Kauno dienos“ krepšinio taurės turnyre teisėjauja ir sekretoriauja tik licencijuoti Kauno krepšinio teisėjai ir sekretoriato darbuotojai.

11. Turnyro dalyvėms taikomos nuobaudos

Žaidėjas, rungtynių metu gavęs techninę pražangą baudžiamas 10 eurų bauda, o gavęs diskvalifikacinę pražangą baudžiamas 30 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti iki kitų tos komandos rungtynių pradžios. Jeigu komanda to nepadaro, ji praranda teisę toliau dalyvauti turnyre. Komandos treneriui gavus techninę pražangą dėl savo arba komandos palydovų ir atsarginių žaidėjų elgesio, skiriama 10 eurų bauda, o gavus diskvalifikacinę pražangą 30 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti iki kitų rungtynių pradžios. Nesumokėjus laiku baudos, komanda diskvalifikuojama iš turnyro.

Komandai neatvykus į rungtynes skiriama 50 eurų bauda, kurią privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus 24 val. iki artimiausių komandos rungtynių. Laiku nesumokėjus baudos, komanda šalinama iš turnyro.

12. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka

Protestas priimamas laikantis FIBA patvirtintų tarptautinių krepšinio taisyklių bei įmokėjus 30 eurų garantinį mokestį.

13. Apdovanojimai

Komanda - turnyro nugalėtoja apdovanojama taure bei “Kauno dienos” dienraščio prenumeratomis (ne daugiau 14 žmonių), antrą ir trečią vietas užėmusios komandos apdovanojamos mažesnėmis taurėmis. Komandų prizininkių žaidėjai apdovanojami medaliais.

4. Komandinis dalyvio mokestis
Komandoms, neturinčioms sporto salių, namų rungtynėms salę už papildomą mokestį suteikia Kauno krepšinio mėgėjų lyga.

Komanda, norinti dalyvauti „Kauno dienos“ taurės turnyre privalo sumokėti 180 eurų dalyvio mokestį iki gegužės 3 dienos. Pinigus galima sumokėti KKML būstinėje Kaune V. Krėvės pr. 53-213 arba bankiniu pavedimu.

Komandos, namų rungtynes žaidžiančios už Kauno miesto ribų, atvykstančiam personalui kompensuoja kelionės išlaidas už kuro sąnaudas, priklausomai nuo atstumo (10 l. 95 kuro/100 km.).

Komandos vadovas asmeniškai atsako už savalaikį ir pilną dalyvio mokesčio mokėjimą.

KKML rekvizitai:
Asociacija Kauno krepšinio mėgėjų lyga
Įmonės kodas 193142347
A/S LT 76 7300 0100 0226 1213
AB “Swedbank”