Lygos

2017-2018 m. 2008 m. grupės NUOSTATAI

  2017-2018 m. sezonas

 

KKML vaikų berniukų, gimusių 2008 metais ir jaunesnių, pirmenybių vykdymo

 

NUOSTATAI

 

I. Tikslas ir uždaviniai.

 • Populiarinti krepšinį moksleivių tarpe.
 • Skatinti krepšinio mokyklų tarpusavio bendradarbiavimą.
 • Išaiškinti stipriausias šio amžiaus Kauno miesto krepšinio mėgėjų komandas.
 • Siekti, kad žiniasklaidos priemonės skelbtų kuo daugiau informacijos apie KKML šios amžiaus grupės pirmenybėse dalyvaujančias komandas ir jas atstovaujančius žaidėjus.

 

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas.

KKML šios amžiaus grupės pirmenybes organizuoja Kauno krepšinio mėgėjų lyga, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius. Pirmenybių vyr. teisėjas R. Navickas, vyr. sekretorė R. Mikalskienė.

 

Kontaktai: tel. 8-698-14300,  8-684-38738.

el. p. kkml.kaunas@gmail.com, internetinis puslapis www.kkml.lt.

 

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas.

Pirmenybės vykdomos 2017 m. spalio – 2018 m. kovo mėnesiais visų dalyvaujančių komandų turimose arba nuomojamose sporto salėse. Rungtynes komandos privalo sužaisti nurodytą savaitę pagal tvarkaraštį. Už rungtynių laiko ir vietos suderinimą atsakinga komanda, tvarkaraštyje nurodyta pirma. Dėl ypatingai svarbių priežasčių rungtynių nukėlimas galimas tik susitarus su kitos komandos treneriu bei informavus KKML administraciją. Bet kuriuo atveju rungtynės turi būti sužaistos ne vėliau kaip numatytą atidėtų rungtynių savaitę, kitaip laiku nesužaistų rungtynių rezultatas bus 0:20 arba 20:0 (priklausomai dėl kurios komandos kaltės liko nesužaistos rungtynės).

 

KKML vyr. sekretorę apie laiko ir vietos suderinimą informuoti pirmadieniais - penktadieniais 10-13 val. tel. 8-684-38738. Užsakymas teisėjų ir sekretorių paskyrimui priimamas ne vėliau kaip likus 3 dienoms iki rungtynių.

 

Dėmesio: Ne Kauno miesto komandos, užsiregistravusius dalyvauti KKML pirmenybėse, visas rungtynes žaidžia išvykose (t. y. Kauno mieste).

 

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos.

Šios amžiaus grupės pirmenybėse kviečiamos dalyvauti visų Kauno miesto ir artimiausių rajonų krepšinio mokyklų komandos.

 

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai.

KKML vaikų, gim. 2008 m. ir jaunesnių, grupės pirmenybėms kiekviena komanda gali nemokai registruoti 20 žaidėjų. Išnaudojus 20 žaidėjų limitą, papildomo žaidėjo registravimo mokestis - 10 eurų, jeigu tik nepasibaigęs naujų žaidėjų registravimo laikas.  Žaidėjų registracija baigiama 2018 m. vasario 25 dieną (imtinai). Komandos vardinėje paraiškoje gali būti ne daugiau 25 žaidėjų.

 

Perėjimas iš komandos į komandą sezono metu galimas tik vieną kartą. Perėjimo mokestis – 20 eurų.

 

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka.

 

Pirmame etape - komandos tarpusavyje sužaidžia vieną ratą.

 

Antrame etape– komandos žaidžia grupėse dėl 1-4 vietų ir 5-9 vietų. Žaidžiamas vienas ratas. Pirmo etapo tarpusavio rezultatai užskaitomi.

 

Trečias etapas- prasideda atkrintamosios varžybos, kuriose dalyvauja 1-6 vietas antrame etape užėmusios komandos. 1-2 vietas antrame etape iškovojusios komandos iš karto patenka į pusfinalį, o ketvirtfinalyje varžosi 3-6 vietas užėmusios ekipos.

 

Ketvirtfinalyje iki dviejų pergalių žaidžia 3-6 ir 4-5 vietas užėmusios komandos. Porų nugalėtojai patenka į pusfinalį. Pusfinalyje iki dviejų pergalių žaidžia 1v. – (4-5 vietos) ir 2v. – (3-6 vietos).

 

Ketvirtfinalyje ir pusfinalyje pirmosios ir, jeigu reikia, trečiosios rungtynės vyksta aukštesnę vietą reguliariajame sezone užėmusios komandos sporto salėje.

 

Finale porose žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

 

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia:

 

Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą (0:20) arba dėl kitų priežasčių, gavus techninį pralaimėjimą (0:20), skiriama 0 taškų bei komanda baudžiama 50 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

 

Visos komandos, dalyvaujančios čempionate, žaidžia vadovaujantis FIBA tarptautinėmis krepšinio taisyklėmis su išlygomis, kurios patvirtintos vaikų amžiaus grupės čempionatuose. 

 

VII. Komandų registracija, paraiškos.

Komandų registracija vyksta iki rugsėjo 22 dienos. Komandai įregistruoti užtenka el. paštu arba faksu atsiųsti krepšinio m-klos vadovo arba komandos trenerio pasirašytą raštą/prašymą dėl komandos dalyvavimo šios amžiaus grupės pirmenybėse bei įmokėti 200 EUR garantinį mokestį. Rašte nurodyti komandos trenerio vardą, pavardę, kontaktinį tel., el. paštą, faksą.

 

Vardines paraiškas komandos privalo atsiųsti el. paštu kkml.kaunas@gmail.comarba užpildyti KKML internetinėje svetainėje iki rugsėjo 25 d.

 

 ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ

 

KKML rekvizitai:

Asociacija “Kauno krepšinio mėgėjų lyga”

Įmonės kodas 193142347

A/S LT 76 7300 0100 0226 1213

"Swedbank", AB

 

VIII. Komandinis dalyvio mokestis.

Komanda, dalyvaujanti KKML šios amžiaus grupės pirmenybėse turi sumokėti 420 EUR dalyvio mokestį(į šią sumą įskaičiuota 20 dalyvių). Išnaudojus 20 žaidėjų limitą - dalyvio mokestis – 10 EUR.

 

Garantinis mokestis įskaitomas į šią sumą. Dalyvio mokestį privaloma sumokėti ne vėliau, kaip iki spalio 15 dienos.

 

Komandos vadovas asmeniškai atsako už savalaikį ir pilną dalyvio mokesčio mokėjimą.

 

IX. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas.

KKML šios amžiaus grupės pirmenybėms teisėjauja Kauno krepšinio teisėjų klubo teisėjai ir sekretoriato darbuotojai.

Rungtynėms aptarnauti skiriami du aikštės teisėjai ir vienas sekretoriato darbuotojas. Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius.

 

X. Apdovanojimai.

Pasibaigus pirmenybėms komandinius apdovanojimus (taures) gauna 1–3 vietas iškovojusios komandos. Asmeniškai apdovanojami komandų prizininkių žaidėjai (ne daugiau kaip 18 krepšininkų), treneris ir vadovas.

 

XI. Komandų priėmimo tvarka.

Priimanti komanda (žaidžianti namuose) privalo:

 • paruošti darbo vietą sekretoriatui (stalas, kėdės).
 • esant salėje švieslentei priimanti komanda atsako už jos naudojimą.
 • paruošti varžybų laikrodį, dvi vėliavėles, pakaitinio kamuolio valdymo rodyklę.
 • apšilimo metu suteikti svečių komandai 1-2 kamuolius, tarp kurių turi būti varžybinis kamuolys; pirmenybė teikiama “Spalding” firmos kamuoliams.
 • sutikti ir išlydėti atvykusius rungtynių teisėjus.

 

XII. Reikalavimai komandoms, jų vadovams.

 • Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.
 • Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.
 • KKML šios amžiaus grupės pirmenybių organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

 

XIII. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka.

 

Komandai neatvykus į rungtynes skiriama 50 eurų bauda, kurią privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

Techninės pražangos

Žaidėjas, gavęs techninę pražangą, praleidžia vienas artimiausias pagal tvarkaraštį rungtynes.

 

Treneriui arba vadovui, gavusiam techninę pražangą skiriama 10 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių. Nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir už rungtynes komanda taško negauna.

 

Diskvalifikacinės pražangos

Žaidėjas, gavęs diskvalifikacinę pražangą praleidžia dvi artimiausias rungtynes pagal tvarkaraštį. Jei vienose iš dviejų artimiausių rungtynių žaidėjas įregistruojamas ir žaidžia, komandai tose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir už rungtynes komanda taško negauna.

 

Treneriui arba vadovui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 20 EUR bauda, kurią privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį. Nesumokėjus laiku baudos, komandai artimiausiose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir komanda taško negauna.

Dėl bet kurių priežasčių komandai antrą kartą per sezoną užskaičius pralaimėjimą 0:20, ji automatiškai šalinama iš pirmenybių.

 

Pastaba: Aukščiau nurodytos nuobaudos už technines ir diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio bei nusižengusiojo asmens elgesio po baudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo pašalinimo iš pirmenybių.

 

Už grasinamus arba smurto panaudojimą prieš oficialius rungtynių asmenis (teisėjus, sekretoriatą), komanda gali būti nubausta nuo 30 EUR iki 90 EUR bauda arba pašalinta iš pirmenybių. Galutinį sprendimą priima KKML direktoriaus.

 

Apie nuobaudų taikymą komandoms, pažeidusioms nuostatus:

Išaiškinus, jog rungtynėse komandai atstovavo vyresnis amžiumi negu leidžia nuostatai žaidėjas - jai tose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir komandos treneriui skiriama 30 EUR bauda, kurią privalo sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tos komandos tvarkaraštį. Jeigu panašus atvejis užfiksuojamas antrą kartą, komanda šalinama iš pirmenybių.

 

XIV. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.

Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kaip galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresniajam teisėjui. Vyresnysis teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

 

Jeigu rungtynėms pasibaigus, komanda tebėra įsitikinusi, kad minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje, vadinamame “kapitono parašas protesto atveju”. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, jų oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

 

Sprendimą dėl protesto priima KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.