Lygos

2017-2018 m. 2001-2002 m. grupės NUOSTATAI

2017-2018 m. sezonas

 

KKML jaunių vaikinų, gimusių 2001- 2002 metais pirmenybių vykdymo

 

NUOSTATAI

 

I. Tikslas ir uždaviniai.

 • Populiarinti krepšinį moksleivių tarpe.
 • Skatinti krepšinio mokyklų tarpusavio bendradarbiavimą.
 • Išaiškinti stipriausias šio amžiaus Kauno miesto krepšinio mėgėjų komandas.
 • Siekti, kad žiniasklaidos priemonės skelbtų kuo daugiau informacijos apie KKML šios amžiaus grupės pirmenybėse dalyvaujančias komandas ir jas atstovaujančius žaidėjus.

 

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas.

KKML šios amžiaus grupės pirmenybes organizuoja Kauno krepšinio mėgėjų lyga, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius. Pirmenybių vyr. teisėjas R. Navickas, vyr. sekretorė R. Mikalskienė.

 

Kontaktai: tel. 8-698-14300; 8-684-38738.

el. p. kkml.kaunas@gmail.com, internetinis puslapis www.kkml.lt

 

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas.

Pirmenybės vykdomos 2017 m. spalio –2018 m. kovo mėnesiais visų dalyvaujančių komandų turimose arba nuomojamose sporto salėse. Rungtynes komandos privalo sužaisti nurodytą savaitę pagal tvarkaraštį. Už rungtynių laiko ir vietos suderinimą atsakinga komanda, tvarkaraštyje nurodyta pirma. Dėl ypatingai svarbių priežasčių rungtynių nukėlimas galimas tik susitarus su kitos komandos treneriu bei informavus lygos administraciją. Bet kuriuo atveju rungtynės turi būti sužaistos ne vėliau kaip numatytą atidėtų rungtynių savaitę, kitaip laiku nesužaistų rungtynių rezultatas bus 0:20 arba 20:0 (priklausomai dėl kurios komandos kaltės liko nesužaistos rungtynės).

 

Dėmesio: Ne Kauno miesto komandos, užsiregistravusius dalyvauti KKML pirmenybėse, visas rungtynes žaidžia išvykose (t. y. Kauno mieste).

 

KKML vyr. sekretorę apie laiko ir vietos suderinimą informuoti pirmadieniais - penktadieniais 10-13 val. tel. +370 684 38738. Užsakymas teisėjų ir sekretorių paskyrimui priimamas ne vėliau kaip likus 3 dienoms iki rungtynių.

 

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos.

Šios amžiaus grupės pirmenybėse kviečiamos dalyvauti visų Kauno miesto ir artimiausių rajonų krepšinio mokyklų komandos.

 

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai.

KKML jaunučių grupės pirmenybėms kiekviena komanda gali nemokai registruoti 16 žaidėjų. Išnaudojus 16-kos žaidėjų limitą, papildomo žaidėjo registravimo mokestis - 10 eurų, jeigu tik nepasibaigęs naujų žaidėjų registravimo laikas.  Žaidėjų registracija baigiama 2018 m. vasario 15 dieną (imtinai). Komandos vardinėje paraiškoje gali būti ne daugiau 20 žaidėjų.

 

Perėjimas iš komandos į komandą sezono metu galimas tik vieną kartą. Perėjimo mokestis – 20 eurų.

 

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka.

Pirmenybės vykdomos trimis etapais.

Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą (0:20) arba dėl kitų priežasčių, gavus techninį pralaimėjimą (0:20), skiriama 0 taškų bei komanda baudžiama 50 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

 

Pirmame etape komandos pagal pajėgumą paskirstomos į du divizionus: A divizioną (stipresnės komandos) ir  B divizioną (silpnesnės komandos), kur tarpusavyje sužaidžia dviejų ratų susitikimus.

 

Antrame etape– komandos žaidžia grupėse dėl 1-4 vietų, 5-8 vietų ir 9-12 vietų. Grupėje dėl 1-4 vietų žaidžia A divizione 1-4 vietas užėmusios komandos, žaidžiamas vienas ratas. Grupėje dėl 5-8 vietų – A diviziono 5-6 vietos ir B diviziono 1-2 vietos, žaidžiami du ratai su kito pogrupio komandomis, o  patekusioms iš to paties pogrupio rezultatai užskaitomi. Likusios komandos žaidžia grupėje dėl 9-12 vietų, žaidžiamas vienas ratas.

 

Trečias etapas- prasideda atkrintamosios varžybos, kuriose dalyvauja 1-6 vietas antrame etape užėmusios komandos. 1-2 vietas antrame etape iškovojusios komandos iš karto patenka į pusfinalį, o ketvirtfinalyje varžosi 3-6 vietas užėmusios ekipos.

 

Ketvirtfinalyje iki dviejų pergalių žaidžia 3-6 ir 4-5 vietas užėmusios komandos. Porų nugalėtojai patenka į pusfinalį. Pusfinalyje iki dviejų pergalių žaidžia 1v. – (4-5 vietos) ir 2v. – (3-6 vietos).

 

Ketvirtfinalyje ir pusfinalyje pirmosios ir, jeigu reikia, trečiosios rungtynės vyksta aukštesnę vietą reguliariajame sezone užėmusios komandos sporto salėje.

 

Finale porose žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

 

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia:

 

VII. Komandų registracija, paraiškos.

Komandų registracija vyksta iki rugsėjo 22 d. Komandai įregistruoti užtenka el. paštu arba faksu atsiųsti krepšinio m-klos vadovo arba komandos trenerio pasirašytą raštą/prašymą dėl komandos dalyvavimo šios amžiaus grupės pirmenybėse bei įmokėti 200 EUR garantinį mokestį. Rašte nurodyti komandos trenerio vardą, pavardę, kontaktinį tel., el. paštą, faksą.

 

ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ.

 

VIII. Komandinis starto mokestis.

Komanda, dalyvaujanti KKML šios amžiaus grupės pirmenybėse turi sumokėti 420 EUR startinį mokestį (į šią sumą įskaičiuota ir 16 dalyvių). Išnaudojus 16-kos žaidėjų limitą – dalyvio mokestis – 10 EUR.

 

Garantinis mokestis įskaitomas į šią sumą. Startinį mokestį privaloma sumokėti ne vėliau, kaip iki spalio 15 dienos. 

 

Komandos vadovas atsako už savalaikį startinio mokesčio mokėjimą.

 

IX. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas.

KKML šios amžiaus grupės pirmenybėms teisėjauja Kauno krepšinio teisėjų klubo teisėjai ir sekretoriato darbuotojai.

Rungtynėms aptarnauti skiriami du aikštės teisėjai ir vienas sekretoriato darbuotojas. Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius arba jo paskirtas pirmenybių vyr. teisėjas.

 

X. Apdovanojimai.

Pasibaigus pirmenybėms komandinius apdovanojimus gauna 1–3 vietas iškovojusios komandos. Asmeniškai apdovanojami komandų prizininkių žaidėjai (ne daugiau 16-ka krepšininkų), treneris ir vadovas.

 

XI. Komandų priėmimo tvarka.

Priimanti komanda (žaidžianti namuose) privalo:

 • paruošti darbo vietą sekretoriatui (stalas, kėdės).
 • esant salėje švieslentei priimanti komanda atsako už jos naudojimą.
 • paruošti varžybų laikrodį, dvi vėliavėles, pakaitinio kamuolio valdymo rodyklę.
 • apšilimo metu suteikti svečių komandai 1-2 kamuolius, tarp kurių turi būti varžybinis -  kamuolys; pirmenybė teikiama “Spalding” firmos kamuoliams
 • užtikrinti pagal galimybes rungtynių metu medicininį aptarnavimą (minimu sukomplektuota vaistinėlė).
 • sutikti ir išlydėti atvykusius rungtynių teisėjus.

 

XII. Reikalavimai komandoms, jų vadovams.

 • Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.
 • Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.
 • KKML šios amžiaus grupės pirmenybių organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

 

XIII. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka.

Kiekviena komanda atsakinga už komandos narių ir ją lydinčių sirgalių veiksmus, padarytą žalą organizatoriams, sporto salei, kurioje vyksta rungtynės.

 

Komandai neatvykus į rungtynes skiriama 50 eurų bauda, kurią privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

 

Techninės pražangos

Žaidėjas, gavęs techninę pražangą, sumoka 5 EUR arba praleidžia rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Jeigu žaidėjas įregistruojamas ir žaidžia artimiausias pagal tvarkaraštį rungtynes, komandai tose rungtynėse bet kuriuo atveju užskaitomas pralaimėjimas 0:20, ir už rungtynes komanda taško negauna.

 

Treneriui arba vadovui, gavusiam techninę pražangą skiriama 10 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių. Nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir už rungtynes komanda taško negauna.

 

Diskvalifikacinės pražangos

Žaidėjas, gavęs diskvalifikacinę pražangą, sumoka 10 EUR arba praleidžia dvi artimiausias rungtynes pagal tvarkaraštį. Jei vienose iš dviejų artimiausių rungtynių žaidėjas įregistruojamas ir žaidžia, komandai tose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir už rungtynes komanda taško negauna.

 

Treneriui arba vadovui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 20 EUR bauda, kurią privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį. Nesumokėjus laiku baudos, komandai artimiausiose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir komanda taško negauna.

Dėl bet kurių priežasčių komandai antrą kartą per sezoną užskaičius pralaimėjimą 0:20, ji automatiškai šalinama iš pirmenybių.

 

Pastaba: Aukščiau nurodytos nuobaudos už technines ir diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio bei nusižengusiojo asmens elgesio po baudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo pašalinimo iš pirmenybių.

 

Už grasinamus arba smurto panaudojimą prieš oficialius rungtynių asmenis (teisėjus, sekretoriatą), komanda gali būti nubausta nuo 30 EUR iki 90 EUR bauda arba pašalinta iš pirmenybių. Galutinį sprendimą priima KKML direktorius.

 

Apie nuobaudų taikymą komandoms, pažeidusioms nuostatus:

Išaiškinus, jog rungtynėse komandai atstovavo vyresnis amžiumi negu leidžia nuostatai žaidėjas - jai tose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir komandos treneriui skiriama 30 EUR bauda, kurią privalo sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tos komandos tvarkaraštį. Jeigu panašus atvejis užfiksuojamas antrą kartą, komanda šalinama iš pirmenybių.

 

XIV. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.

Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kaip galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresniajam teisėjui. Vyresnysis teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

 

Jeigu rungtynėms pasibaigus, komanda tebėra įsitikinusi, kad minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje, vadinamame “kapitono parašas protesto atveju”. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, jų oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

 

Sprendimą dėl protesto priima KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.