Lygos

2017 m. BLM progimnazijų vaikinų NUOSTATAI

 2017- 2018 m.

KAUNO MIESTO BLM PROGIMNAZIJŲ VAIKINŲ

KREPŠINIO ČEMPIONATAS

NUOSTATAI

 

I.TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

1.  Išaiškinti stipriausias Kauno miesto progimnazijų vaikinų komandas.

2.  Populiarinti krepšinį tarp moksleivių.

3.  Vykdyti nusikalstamumo tarp paauglių prevenciją.

4. Tobulinti sportinį meistriškumą, skatinti moksleivius sistemingai treniruotis, garbingai atstovauti savo mokyklą krepšinio varžybose.

 

II. VADOVAVIMAS

5.  Kauno miesto BLM progimnazijų krepšinio čempionatą organizuoja Kauno krepšinio mėgėjų lyga (KKML).

6.  Varžybų direktorius – Kauno krepšinio mėgėjų lygos direktorius Rimas Navickas, kuris priima visus sprendimus, susijusius su nuostatuose nenumatytais atvejais, vyr. sekretorė R. Mikalskienė.

Kontaktai: tel. 8-698-14300, 8 -684 38738

el. p. kkml.kaunas@gmail.com, internetinis puslapis www.kkml.lt.

 

III. DALYVIAI

7.  Varžybose gali dalyvauti visų Kauno miesto progimnazijų vaikinų rinktinių komandos.

 

IV. VARŽYBŲ VYKDYMO LAIKAS IR VIETA

8.  Varžybos vykdomos pirmadieniais – penktadieniais visų turnyre dalyvaujančių komandų sporto salėse.

 

V. VARŽYBŲ VYKDYMO SISTEMA

9.  Varžybų vykdymo sistema priklausys nuo dalyvaujančių komandų skaičiaus.

Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą – 0 taškų bei įskaitomas rezultatas 0:20. Komanda antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba antrą kartą dėl bet kurios kitos priežasties pralaimėjusi 0:20, šalinama iš pirmenybių.

 

VI. VARŽYBŲ VYKDYMO SĄLYGOS

10. Varžybos vykdomas pagal oficialias FIBA krepšinio taisykles ir pateiktą vykdymo sistemą.

11. Komanda, varžybų šeimininkė (tvarkaraštyje nurodyta pirma), likus ne mažiau 20 min. iki rungtynių pradžios, aprūpina rungtynių dalyvius kamuoliais (4 vnt.) apšilimui.

12. Komanda privalo turėti dvi skirtingos spalvos aprangas su numeriais, atitinkančiais FIBA reikalavimus.

 

VII. NUGALĖTOJŲ NUSTATYMAS

13. Grupių varžybose komandos klasifikuojamos pagal iškovotus taškus: už pergalę skiriant 2 taškus, už pralaimėjimą – 1 tašką, už teisės žaisti netekimą – 0 taškų.

13.1 Dviem komandoms surinkus vienodai taškų, pirmenybė suteikiama jų tarpusavio susitikimo nugalėtojai.

13.2. Surinkus vienodą taškų skaičių daugiau kaip dviem komandoms, daroma antroji klasifikacija, atsižvelgiant į šių komandų tarpusavio rezultatus.

13.3 Jei rodikliai sutampa, jų vietas nustato tarpusavio rungtynių įmetimų vidurkis.

13.4. Jei ir tai nepadeda nustatyti komandų vietų, skaičiuojamos visų šios grupės rungtynių įmetimų vidurkis.

13.5. Įmetimų vidurkis visuomet apskaičiuojamas dalybos būdu.

 

VIII. KOMANDŲ IR ŽAIDĖJŲ REGISTRAVIMAS

14. Varžybose dalyvaujančios komandos iki 2017 m. spalio 3 d. pristato į Kauno krepšinio mėgėjų lygą (V. Krėvės pr. 53-213, Kaunas arba el. paštu kkml.kaunas@gmail.compreliminarią komandos paraišką.

15. Vardines paraiškas reikės pateikti ne vėliau kaip likus 5 dienoms iki pirmųjų komandos rungtynių.

16. Vardinėse komandų paraiškose privalo būti nurodyta žaidėjo vardas, pavardė, pilna gimimo data, ūgis, komandos trenerių vardai ir pavardės, gydytojo vizos, leidžiančios moksleiviams sportuoti. Paraišką pasirašo mokyklos direktorius ir komandos vyr. treneris.

17. Komanda paraiškoje gali registruoti 16 žaidėjų.

18. Kiekvienose rungtynėse protokole leidžiama registruoti 12 žaidėjų. Komandos prieš rungtynes privalo turėti savo komandos paraišką ir pateikti ją rungtynių vyr. teisėjui ar sekretoriui ne vėliau kaip 20 minučių prieš rungtynes.

 

IX. RUNGTYNIŲ DATOS IR LAIKO REGISTRAVIMAS, KEITIMAS

19. Rungtynes komandos privalo sužaisti nurodytą savaitę pagal tvarkaraštį. Už rungtynių laiko ir vietos suderinimą atsakinga komanda, tvarkaraštyje nurodyta pirma. Dėl ypatingai svarbių priežasčių rungtynių nukėlimas galimas tik susitarus su kitos komandos treneriu bei informavus lygos administraciją. Bet kuriuo atveju rungtynės turi būti sužaistos ne vėliau kaip numatytą atidėtų rungtynių savaitę, kitaip laiku nesužaistų rungtynių rezultatas bus 0:20 arba 20:0 (priklausomai dėl kurios komandos kaltės liko nesužaistos rungtynės).

 

KKML vyr. sekretorę apie laiko ir vietos suderinimą informuoti pirmadieniais - penktadieniais 11-13 val. tel. 8-684-38738. Užsakymas teisėjų ir sekretorių paskyrimui priimamas ne vėliau kaip likus 3 dienoms iki rungtynių.

 

X. NUOBAUDOS

20. Varžybose dalyvaujanti komanda, neatvykusi į rungtynes be rimtos priežasties, gali būti diskvalifikuota. Tuomet jos visi rezultatai anuliuojami.

21. Paaiškėjus, jog kurioje nors komandoje žaidė žaidėjas, nesimokantis toje mokykloje, rungtynių rezultatai anuliuojami ir komandai įskaitomas pralaimėjimas ir sprendžiamas klausimas dėl tokios komandos tolimesnio dalyvavimo varžybose.

22. Techninės pražangos. Žaidėjams ar treneriams prasižengus technine pražanga, mokykla, kurią nubaustas asmuo atstovauja, baudžiama 10 EUR bauda. Toliau tęsti varžybas krepšininkas ar treneris galės tik sumokėjus baudą.

23. Diskvalifikacinės pražangos. Diskvalifikacine pražanga – 20 EUR bauda, nubaustas žaidėjas ar treneris yra diskvalifikuojamas 1 (artimiausioms) šių varžybų rungtynėms.

Toliau tęsti varžybas nubaustas asmuo galės tik sumokėjus baudą.

 

XI. TEISĖJAVIMAS

24. Kiekvienoms rungtynėms varžybų organizatoriai skiria po du licencijuotus aikštės teisėjus, pasirūpina sekretoriatu. Medicinos ir  kitu aptarnaujančiu personalu pasirūpina priimanti komanda.

 

XII. DALYVIO MOKESTIS

25. Visos komandos, norinčios dalyvauti Kauno miesto BLM progimnazijų vaikinų čempionate, turi sumokėti dalyvio mokestį – 160 EUR.

 

Dalyvio mokestis iki 2017 m. spalio 3 dienos turi būti pervestas į:

Gavėjas:

Asociacija „Kauno krepšinio mėgėjų lyga“

V. Krėvės pr. 53-213, LT-50358 Kaunas

Įmonės kodas 193142347

Bankas: AB „Swedbank“

Atsiskaitomoji sąskaita: LT76 7300 0100 0226 1213

Dėl sąskaitos-faktūros išrašymo kreiptis tel. +370 698 14300, direktorius Rimas Navickas

 

XIII. APDOVANOJIMAI

26. Čempionato komandos prizininkės bus apdovanotos taurėmis, žaidėjai medaliais, geriausieji čempionato žaidėjai specialiais prizais. Taip pat komandos prizininkės bus apdovanotos rėmėjų  ir KKML įsteigtais prizais