Lygos

2017 - 2018 m. sezonas KKML „Savaitgalio krepšinio lygos“ Pavasario čempionatas NUOSTATAI

 2017 - 2018 m. sezonas

 

KKML „Savaitgalio krepšinio lygos“ Pavasario čempionatas

 

NUOSTATAI

 

I. Tikslas.

Populiarinti krepšinį Kauno regione ir išaiškinti stipriausias KKML „Savaitgalio krepšinio lygos“ pavasarinio čempionato komandas.

 

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas.

Čempionatą organizuoja Kauno krepšinio mėgėjų lyga, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius.

 

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas.

„Savaitgalio krepšinio lygos“ pavasario čempionatas  vyksta šeštadieniais ir sekmadieniais organizatorių paskirtose sporto salėse. Komandoms nuomotis sporto salių ir rūpintis kamuoliais nereikia! Išskirtiniais atvejais  ir pagal būtinumą rungtynės gali vykti penktadieniais arba valstybinių švenčių dienomis ne savaitgaliais.

 

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos.

„Savaitgalio krepšinio lygos“ pavasario čempionate dalyvauja krepšinio mėgėjų komandos. Pirmenybėse negali dalyvauti LKL, NKL, RKL , KKML "A" ir "B" lygose žaidžiančios komandos. 

 

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai.

„Savaitgalio krepšinio lygos“ pavasario čempionatui kiekviena komanda gali registruoti ne daugiau 16 žaidėjų. Iki trečių kiekvienos komandos rungtynių – 12 žaidėjų registruojami nemokamai. Po trečių kiekvienos komandos sužaistų rungtynių kiekvieno naujo žaidėjo registravimo mokestis 10 eurų. Išnaudojus 12 žaidėjų limitą – kiekvieno naujo žaidėjo registravimo mokestis 20 eurų. Registruojant žaidėją komandai iki reguliaraus sezono pabaigos likus sužaisti ne daugiau trijų rungtynių – žaidėjo registracijos mokestis 30 eurų. Žaidėjų registracija baigiama komandai iki reguliaraus sezono pabaigos likus žaisti tris rungtynes.

 

Vienai iš komandų neatvykus į rungtynes, kitos komandos žaidėjams, įtrauktiems į rungtynių  protokolą, užskaitomos sužaistos rungtynės.

 

Žaidėjo perėjimas iš vienos „Savaitgalio“ lygos komandos į kitą „Savaitgalio“ lygos komandą – mokestis 30 eurų. Perėjimas galimas ne vėliau, kaip po trijų abiejų perėjime dalyvaujančių komandų sužaistų rungtynių.

 

„Savaitgalio krepšinio lygoje“ negali žaisti krepšininkai, turintys arba turėję galiojančias 2017-2018 m. sezono LKL, NKL ir  RKL, KKML „A“ ir „B“ lygų licencijas.

 

Jokie meistriškumo apribojimai netaikomi krepšininkams, gimusiems 2000 m. ir jaunesniems.

 

Atkrintamosiose varžybose galės dalyvauti tik tie krepšininkai, kurie reguliaraus sezono metu bus sužaidę ne mažiau 3 rungtynių.

 

Kiekvienos komandos vadovas atsako už savalaikį KKML informavimą apie žaidėjo meistriškumo statuso pasikeitimą.

 

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka.

Pirmame etape komandos sužaidžia vieno rato susitikimus “A” ir “B” pogrupiuose.

 

Antrame etape pagal pogrupiuose užimtas vietas komandos žaidžia grupėse dėl 1-8 vietų (1-4 pogrupių komandos) ir dėl 9-17 vietų (likusios pogrupių komandos);

 

Grupėse žaidžiamas vienas ratas su komandomis pirmame etape rungtyniavusiomis skirtinguose pogrupiuose. Komandoms, patekusioms į grupes iš to paties pirmo etapo pogrupio, tarpusavio rezultatai užskaitomi.

 

Trečias etapas – atkrintamosios varžybos, į kurias patenka  1-12 vietas antrame etape užėmusios komandos.

 

Aštuntfinalio ir ketvirtfinalio susitikimuose porose žaidžiamos tik vienos rungtynės, o porų nugalėtojai patenka į pusfinalį.

 

Pusfinalyje žaidžiamos dvejos rungtynės (skaičiuojamas taškų santykis).

 

Finale žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

 

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia:

 

Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą (0:20) arba dėl kitų priežasčių, gavus techninį pralaimėjimą (0:20), skiriama 0 taškų bei komanda baudžiama 50 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

 

Dėmesio! Varžybos vykdomos pagal visas patvirtintas FIBA krepšinio taisykles, išskyrus: rungtynių laikas stabdomas baudų metimo metu, 1-3 kėlinio paskutinę minutę bei 4 kėlinio dvi paskutines minutes. Pratęsimas žaidžiamas 5 minutes, stabdomos taip pat dvi paskutinės minutės.

 

VII. Komandų registracija, dalyvio mokestis, paraiškos.

„Savaitgalio krepšinio lygos“ Pavasario čempionatui komandos registruojamos iki sausio 19 dienos. Radus reikiamą skaičių komandų, registracija gali būti nutraukiama anksčiau laiko.

Komandos dalyvio mokestis – 460 eurų, pradinį 200 eurų mokestį kaip garantinį reikia įmokėti iki sausio 19 dienos.

Vardines paraiškas reikia užpildyti ir atsiųsti el. paštu kkml.kaunas@gmail.com.

Pilną dalyvio mokestį privaloma sumokėti iki 2018 m. vasario 15 dienos.

Komandos vadovas asmeniškai atsako už savalaikį ir pilną dalyvio mokesčio mokėjimą.

 

ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ.

 

KKML rekvizitai:

Asociacija Kauno krepšinio mėgėjų lyga

Įmonės kodas 193142347

A/S LT 76 7300 0100 0226 1213

"Swedbank", AB

 

VIII. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas.

„Savaitgalio krepšinio lygos“ čempionate teisėjauja licencijuoti Kauno krepšinio teisėjai ir sekretoriatas. Atkrintamosioms varžyboms teisėjauja geriausieji Kauno krepšinio teisėjai, turintys RKL, NKL arba LKL licencijas.

Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius arba jo paskirtas vyr. teisėjas.

 

IX. Apdovanojimai

Pasibaigus čempionatui komandinius apdovanojimus gauna 1-3 vietas iškovojusios komandos. Asmeniškai apdovanojami komandų prizininkių žaidėjai (sužaidę ne mažiau 5 rungtynių), treneris ir vadovas.

Prizais arba asmeninėmis dovanomis apdovanojami geriausieji pirmenybių žaidėjai.

 

X. Reikalavimai komandoms, jų vadovams

Komandos rungtynių metu privalo vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais. Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.

„Savaitgalio krepšinio lygos“ organizatoriai neatsako už žaidėjų sveikatos sutrikimus prieš, po ar rungtynių metu. Savo sveikatos būkle žaidėjai privalo pasirūpinti patys. 

 

XI. Komandų atsakomybė, baudos, jų skyrimo ir mokėjimo tvarka.

Kiekviena komanda atsakinga už komandos narių ir ją lydinčių sirgalių veiksmus, padarytą žalą organizatoriams, sporto salei, kurioje vyksta rungtynės.

 

Komandai neatvykus į rungtynes skiriama 50 eurų bauda, kurią privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

 

Techninės pražangos

Žaidėjui, gavusiam techninę pražangą, skiriama 10 EUR bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu paaiškėja, kad nesumokėjęs baudos krepšininkas sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse skaitomas pralaimėjimas 0:20, o komanda baudžiama 60 EUR bauda.

 

Treneriui, gavusiam techninę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 10 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji dar baudžiama 60 EUR bauda. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

 

Diskvalifikacinės pražangos

Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 60 EUR bauda ir jis privalo praleisti vienas rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas baudos nesumoka, baudą už jį privalo sumokėti komanda, priešingu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš čempionato.

 

Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio skiriama 60 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių, likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

 

Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

 

Pastaba: Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš pirmenybių.

 

Už gąsdinimą, daromą spaudimą arba agresyvų elgesį, kuris:

- nukreiptas prieš rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – papildomai skiriama diskvalifikacija nuo 1 iki 3 rungtynių.

- nukreiptas prieš kitus asmenis – papildoma diskvalifikacija 1 rungtynėms.

 

Už panaudotą smurtą prieš:

- rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 10 rungtynių ir bauda komandai 145 EUR.

- varžovus rungtynių metu – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.

- varžovus iki rungtynių arba joms pasibaigus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.

 

Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria KKML direktorius.

 

XIII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.

Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kaip galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresniajam teisėjui. Vyresnysis teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

 

Jeigu rungtynėms pasibaigus, komanda tebėra įsitikinusi, kad minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje, vadinamame “kapitono parašas protesto atveju”. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, jų oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

 

Sprendimą dėl protesto priima KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.