Lygos

2017 m. XXIX „Perkūno“ krepšinio taurės turnyras N U O S T A T A I

 2017 m. XXIX „Perkūno“ krepšinio taurės turnyras

 

N U O S T A T A I

 

I. Turnyro vykdymo vieta ir laikas.

Turnyras vykdomas 2017 m. rugsėjo – spalio mėnesiais, dalyvaujančiųjų komandų sporto salėse. Finalinės rungtynės vyksta KKML direktoriaus paskirtoje salėje.

 

II. Turnyro vykdymas ir vadovavimas.

Turnyrą vykdo KKML vyr. teisėjas R. Navickas (tel. 8-698 14300), vyr. sekretorė R. Mikalskienė.

 

III. Turnyro komandos.

Turnyre gali dalyvauti stipriausios krepšinio mėgėjų komandos.

 

IV. Turnyro žaidėjai.

„Perkūno“ taurės turnyre be apribojimų gali žaisti visi krepšininkai mėgėjai ir RKL žaidėjai, negali žaisti krepšininkai iš profesionalių lygų (užsienio klubai, LKL, NKL).

Atkrintamosiose varžybose galės dalyvauti žaidėjai, kurie pogrupių varžybose bus sužaidę bent vienas rungtynes.

 

V. Turnyro vykdymo tvarka.

Visose „Perkūno“ taurės turnyro rungtynėse bus vedama pilna statistika.

 

Pirmame etape komandos rungtyniaus pogrupiuose vieno rato sistema.

 

Antrame etape - prasidės atkrintamosios varžybos. Pirmas vietas pogrupiuose užėmusios komandos iš karto pateks į pusfinalį, o 2-3 vietas užėmusios komandos pradės ketvirtfinalio susitikimus.

 

Ketvirtfinalyje susitiks: A3-B2 ir B3-A2.

 

Pusfinalyje susitiks: A1 - (A3-B2 poros laimėtojas) ir B1 - (B3-A2 poros laimėtojas).

 

Finale žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

 

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia

 

VI. Patvirtinimas apie dalyvavimą turnyre.

Komandos registruojamos el. paštu iki š. m. rugsėjo 14 dienos, informacija teikiama tel. 8 698 14300, 8 684 38738 (d. d. 10.00-16.00 val.).  Komandai įregistruoti būtina pateikti užpildytą prašymą el. p. kkml.kaunas@gmail.comOrganizatoriai pasilieka teisę registravimą nutraukti anksčiau laiko arba pratęsti. Apie tai bus skelbiama KKML internetinėje svetainėje www.kkml.lt

 

VII. Paraiškos, žaidėjų registracija.

Vardines paraiškas pagal patvirtintą formą KKML internetinėje svetainėje reikia atsiųsti iki rugsėjo 14 dienos. Iki antrųjų komandos pogrupio rungtynių 12 žaidėjų registracija nemokama. Registruojant žaidėjus vėliau taikomas registracijos mokestis - po 10 eurų kiekvienam naujam registruojamam žaidėjui. Komanda turnyre gali registruoti ne daugiau 16 žaidėjų.

 

Kiekvienos  komandos naujų žaidėjų registracija galima ne vėliau, kaip likus dienai iki paskutinių jos pogrupio rungtynių.

 

Vienai iš komandų neatvykus į rungtynes, kitos komandos žaidėjams, įtrauktiems į rungtynių  protokolą, užskaitomos sužaistos rungtynės.

 

ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ.

 

VIII. Turnyro dalyvio startinis mokestis.

Turnyre dalyvaujančios komandos startinis mokestis - 150 eurų. Komandos, namų rungtynes žaidžiančios už Kauno miesto ribų, atvykstančiam personalui kompensuoja kelionės išlaidas už kuro sąnaudas, priklausomai nuo atstumo (10 l. 95 kuro/100 km.).

 

IX. Apdovanojimai.

Komandos prizininkės apdovanojamos taurėmis, o komanda nugalėtoja ir restorano „Senų vartai“ piniginiu čekiu. Žaidėjai, treneris ir vadovas (ne daugiau 16 žmonių) medaliais, geriausieji turnyro žaidėjai asmeniniais prizais.

 

X. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka

 

Komandai neatvykus į rungtynes skiriama 50 eurų bauda, kurią privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus 24 val. iki artimiausių komandos rungtynių. Laiku nesumokėjus baudos, komanda šalinama iš turnyro.

 

Techninės pražangos

Žaidėjui, gavusiam techninę pražangą, skiriama 10 EUR bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu paaiškėja, kad nesumokėjęs baudos krepšininkas sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse skaitomas pralaimėjimas 0:20, o komanda baudžiama 60 EUR bauda.

 

Treneriui, gavusiam techninę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 10 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji dar baudžiama 60 EUR bauda. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš turnyro.

 

Diskvalifikacinės pražangos

Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 50 EUR bauda ir jis privalo praleisti vienas rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas baudos nesumoka, baudą už jį privalo sumokėti komanda, priešingu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš turnyro.

 

Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio skiriama 50 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių, likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš turnyro.

Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

 

Pastaba: Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš turnyro.

 

XIII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.

Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kaip galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresniajam teisėjui. Vyresnysis teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

Jeigu rungtynėms pasibaigus, komanda tebėra įsitikinusi, kad minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje, vadinamame “kapitono parašas protesto atveju”. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, jų oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

 

Sprendimą dėl protesto priima KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.