SUAUGUSIŲJŲ GRUPĖ

Mažasis finalas
Mažasis finalas
2005 m.
2005 m.

2016 - 2017 m. sezonas KKML „Savaitgalio krepšinio lygos“ Pavasario čempionatas

2016 - 2017 m. sezonas

 

KKML „Savaitgalio krepšinio lygos“ Pavasario čempionatas

 

NUOSTATAI

 

I. Tikslas.

Populiarinti krepšinį Kauno regione ir išaiškinti stipriausias KKML „Savaitgalio krepšinio lygos“ pavasarinio čempionato komandas.

 

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas.

Pirmenybes organizuoja Kauno krepšinio mėgėjų lyga, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius.

 

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas.

„Savaitgalio krepšinio lygos“ pavasario čempionatas  vyksta šeštadieniais ir sekmadieniais organizatorių paskirtose sporto salėse.  Komandoms nuomotis sporto salių šioms varžyboms nereikia!!!

 

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos.

„Savaitgalio krepšinio lygos“ pavasario čempionate dalyvauja krepšinio mėgėjų komandos. Pirmenybėse negali dalyvauti LKL, NKL, RKL , KKML "A" ir "B" lygose žaidžiančios komandos. 

 

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai.

„Savaitgalio krepšinio lygos“ pavasario čempionatui kiekviena komanda gali registruoti ne daugiau 16 žaidėjų. Čempionato metu, išnaudojus 16 registruojamų žaidėjų limitą, komanda gali 3 krepšininkus keisti.

 

„Savaitgalio krepšinio lygoje“ negali žaisti krepšininkai, turintys arba turėję galiojančias 2016-2017 m. sezono LKL, NKL ir  RKL, KKML „A“ ir „B“ lygų licencijas.

 

Jokie meistriškumo apribojimai netaikomi krepšininkams, gimusiems 1999 m. ir jaunesniems.

 

Atkrintamosiose varžybose galės dalyvauti tik tie krepšininkai, kurie reguliaraus sezono metu bus sužaidę ne mažiau 3 rungtynių.

Išnaudojus 12 žaidėjų limitą, dalyvio mokestis – 10 EUR. 

Žaidėjo perėjimas iš vienos „Savaitgalio krepšinio lygos“ komandos į kitą – mokestis 30 EUR. Perėjimas galimas ne vėliau, kaip po trijų sužaistų turų.

 

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka.

 Pirmame etape komandos sužaidžia vieno rato susitikimus “A” ir “B” pogrupiuose.

 

Antrame etape pagal pogrupiuose užimtas vietas komandos žaidžia grupėse:

  •      dėl 1-4 vietų (1-2 pogrupių komandos);
  •      dėl 5-8 vietų (3-4 pogrupių komandos);
  •      dėl 9-12 vietų (5-6 pogrupių komandos);
  •      dėl 13-16 vietų (7-8 pogrupių komandos)
  •      dėl 17-19 vietų (A9 ir B 9-10 pogrupių komandos).

 

Grupėse žaidžiamas vienas ratas su komandomis pirmame etape rungtyniavusiomis skirtinguose pogrupiuose. Komandoms, patekusioms į grupes iš to paties pirmo etapo pogrupio, tarpusavio rezultatai užskaitomi.

 

Trečias etapas– atkrintamosios varžybos, į kurias patenka  1-16 vietas antrame etape užėmusios komandos.

 

Aštuntfinalio susitikimuose porose žaidžiamos tik vienos rungtynės, o porų nugalėtojai patenka į ketvirtfinalį.

 

Ketvirtfinalyje ir pusfinalyje žaidžiamos dvejos rungtynės (skaičiuojamas taškų santykis).

 

Finale žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

 

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia:

 

Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą (0:20) arba dėl kitų priežasčių, gavus techninį pralaimėjimą (0:20), skiriama 0 taškų bei komanda baudžiama 100 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

 

Dėmesio! Varžybos vykdomos pagal visas patvirtintas FIBA krepšinio taisykles, išskyrus: rungtynių laikas stabdomas baudų metimo metu, 1-3 kėlinio paskutinę minutę bei 4 kėlinio dvi paskutines minutes. Pratęsimas žaidžiamas 5 minutes, stabdomos taip pat dvi paskutinės minutės.

 

VII. Komandų registracija, startinis mokestis, paraiškos.

„Savaitgalio krepšinio lygos“ komandų pirminė registracija baigėsi sausio 15 dieną. Papildoma registracija pratęsiama iki sausio 23 dienos. Radus reikiamą skaičių komandų, registracija gali būti nutraukiama anksčiau laiko.

Komandos dalyvio mokestis – 430 eurų, pradinį 200 eurų mokestį kaip garantinį reikia įmokėti iki sausio 15 dienos.

Vardines paraiškas reikia užpildyti ir atsiųsti el. paštu kkml.kaunas@gmail.com.

 

ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ.

 

KKML rekvizitai:

Asociacija “Kauno krepšinio mėgėjų lyga”

Įmonės kodas 193142347

A/S LT 76 7300 0100 0226 1213

"Swedbank", AB

 

VIII. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas.

„Savaitgalio krepšinio lygos“ čempionate teisėjauja licencijuoti Kauno krepšinio teisėjai ir sekretoriatas. Atkrintamosioms varžyboms teisėjauja geriausieji Kauno krepšinio teisėjai, turintys RKL, NKL arba LKL licencijas.

Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius arba jo paskirtas vyr. teisėjas.

 

IX. Apdovanojimai

Pasibaigus pirmenybėms komandinius apdovanojimus gauna 1-3 vietas iškovojusios komandos. Asmeniškai apdovanojami komandų prizininkių žaidėjai (sužaidę ne mažiau 5 rungtynių), treneris ir vadovas.

Prizais arba asmeninėmis dovanomis apdovanojami geriausieji pirmenybių žaidėjai.

 

X. Reikalavimai komandoms, jų vadovams

Komandos rungtynių metu privalo vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais. Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.

„Savaitgalio krepšinio lygos“ organizatoriai neatsako už žaidėjų sveikatos sutrikimus prieš, po ar rungtynių metu. Savo sveikatos būkle žaidėjai privalo pasirūpinti patys. 

 

XI. Komandų atsakomybė, baudos, jų skyrimo ir mokėjimo tvarka.

Kiekviena komanda atsakinga už komandos narių ir ją lydinčių sirgalių veiksmus, padarytą žalą organizatoriams, sporto salei, kurioje vyksta rungtynės ir pan..

 

Techninės pražangos

Žaidėjui, gavusiam techninę pražangą, skiriama 10 EUR bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą.

Treneriui, gavusiam techninę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 10 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki ateinančių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Nesumokėjus baudos komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir sustabdomas tolimesnis dalyvavimas pirmenybėse. Nesumokėjus baudos iki antrųjų pagal tvarkaraštį rungtynių, komanda šalinama iš pirmenybių.

 

Diskvalifikacinės pražangos

Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 60 EUR bauda ir jis privalo praleisti vienas rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Tęsti toliau pirmenybes žaidėjas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas baudos nesumoka, atsakomybė tenka komandos vadovui. Nesumokėjus baudos ir sužaidus artimiausias pagal tvarkaraštį rungtynes, komandos dalyvavimas pirmenybėse stabdomas.

Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio skiriama 60 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti ne vėliau, kaip likus 3 dienoms iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių. Nesumokėjus laiku baudos komandos dalyvavimas pirmenybėse stabdomas.

Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda pašalinama arba nebaigia pirmenybių, sumokėti piniginiai mokesčiai negrąžinami.

 

Pastaba: Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo nusižengimo pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po baudos paskyrimo, gali būti griežtesnės iki nusižengusio asmens pašalinimo iš pirmenybių tam tikram laikui.

Už kitus pažeidimus, kurie neišvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria vyr. teisėjas arba KKML direktorius.

  

XII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka

Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kaip galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresniajam teisėjui. Vyresnysis teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

Jeigu rungtynėms pasibaigus, komanda tebėra įsitikinusi, kad minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje, vadinamame “kapitono parašas protesto atveju”. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, jų oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių arba pirmenybių vyr. teisėją. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui arba pirmenybių vyr. teisėjui įteikti protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR garantinį mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Sprendimą dėl protesto priima pirmenybių vyr. teisėjas per artimiausias tris darbo dienas.

Jei protestuojanti komanda arba jos varžovas nesutinka su pirmenybių vyr. teisėjo sprendimu, jie gali rašyti apeliaciją, kurią nagrinėja KKML Taryba. Kad tai taptų teisėtu aktu, apeliacija turi būti pateikta artimiausią darbo dieną su 60 EUR įnašu. KKML Taryba nagrinėja protestą kaip paskutinė instancija.

Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

KKML Tarybos sprendimas turi būti paskelbtas per artimiausių 10-t darbo dienų. Jis yra galutinis ir neapskundžiamas.

Jei komanda mano, kad jos interesus pažeidė rungtynių vyr. teisėjo ar teisėjo sprendimas, bet protestas nepateiktas, ji gali raštu apie tai informuoti KKML direktorių ar pirmenybių vyr. teisėją, kad būtų atkreiptas dėmesys.