Lygos

2016-2017 m. sezonas KKML „Savaitgalio“ lyga NUOSTATAI

 2016 / 2017 m. sezonas

 

KKML „Savaitgalio“ lygos pirmenybės

 

NUOSTATAI

 

I. Tikslas.

Populiarinti krepšinį Kauno regione ir išaiškinti stipriausias KKML „Savaitgalio“ lygos krepšinio pirmenybių komandas.

 

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas.

Pirmenybes organizuoja Kauno krepšinio mėgėjų lyga ir VŠĮ „Sporto ir grožio spektras“, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius.

 

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas.

„Savaitgalio“ krepšinio lygos pirmenybės vyksta šeštadieniais ir sekmadieniais organizatorių paskirtose sporto salėse. Komandoms nuomotis sporto salių šioms varžyboms nereikia!

 

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos.

„Savaitgalio“ krepšinio lygos pirmenybėse dalyvauja krepšinio mėgėjų komandos. Pirmenybėse negali dalyvauti LKL, NKL, RKL , KKML "A" ir "B" lygose žaidžiančios komandos. 

 

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai.

„Savaitgalio“ krepšinio lygos pirmenybėms kiekviena komanda gali registruoti ne daugiau 16 žaidėjų. Kiekvienos komandos dvylika žaidėjų registruojami nemokamai. Išnaudojus 12 žaidėjų limitą – naujo žaidėjo registravimo mokestis 10 EUR. Išnaudojus 16 žaidėjų limitą, komanda keturis krepšininkus gali keisti (nurodant vietoj kurio dalyvio jis registruojamas) – registracijos mokestis 20 EUR .

 

Žaidėjo perėjimas iš vienos „Savaitgalio“ lygos komandos į kitą „Savaitgalio“ lygos komandą mokestis – 30 EUR. Perėjimas galimas ne vėliau, kaip po trijų sužaistų turų.

 

„Savaitgalio“ krepšinio lygoje negali žaisti krepšininkai, turintys galiojančias 2016-2017 m. sezono LKL, NKL ir  RKL, KML „A“ ir „B“ lygų licencijas.

 

Jokie meistriškumo apribojimai netaikomi krepšininkams, gimusiems 1999 m. ir jaunesniems.

 

Atkrintamosiose varžybose galės dalyvauti tik tie krepšininkai, kurie reguliaraus sezono metu bus sužaidę ne mažiau 3 rungtynių.

 

Kiekvienos komandos vadovas atsako už savalaikį KKML informavimą apie žaidėjo meistriškumo statuso pasikeitimą.

 

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka.

Visų rungtynių metu pildoma pilna statistika. 

 

Pirmame etape komandos žaidžia dviejų ratų susitikimus “A” ir „B“ pogrupiuose.

 

Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą (0:20) arba dėl kitų priežasčių, gavus techninį pralaimėjimą (0:20), skiriama 0 taškų bei komanda baudžiama 100 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

 

Antrame etapas - prasideda atkrintamosios varžybos, kuriose dalyvauja 1-4 vietas pogrupiuose reguliariajame sezone užėmusios komandos. Ketvirtfinalyje susitinka: A1-B4, B2-A3, B1-A4 ir A2-B3. Porų nugalėtojai patenka į pusfinalį.

 

Ketvirtfinalyje ir pusfinalyje žaidžiamos dvejos rungtynės (skaičiuojamas taškų santykis).

 

Finale žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje

 

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia:

 

Dėmesio! Varžybos vykdomos pagal visas patvirtintas FIBA krepšinio taisykles, išskyrus: rungtynių laikas stabdomas baudų metimo metu, 1-3 kėlinio paskutinę minutę bei 4 kėlinio dvi paskutines minutes. Pratęsimas žaidžiamas 5 minutes, stabdomos taip pat dvi paskutinės minutės.

 

 VII. Komandų registracija, paraiškos.

„Savaitgalio“ krepšinio lygos komandų registracija tęsis iki 2016 metų rugsėjo 20 dienos. Komandai įregistruoti reikia įmokėti pilną dalyvio mokestį arba garantinį 200 EUR mokestį.

 

Vardines paraiškas su žaidėjų vardais, pavardėmis ir kitais duomenimis komandos privalo atsiųsti el. paštu kkml.kaunas@gmail.com arba užpildyti KKML internetinėje svetainėje iki rugsėjo 28 dienos.

 

ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ.

 

KKML rekvizitai:

Asociacija “Kauno krepšinio mėgėjų lyga”

Įmonės kodas 193142347

A/S LT 76 7300 0100 0226 1213

"Swedbank", AB

 

VIII. Komandinis starto mokestis

„Savaitgalio“ krepšinio lygos pirmenybėse žaidžianti komanda moka 430 EUR starto mokestį (į šią sumą įskaičiuota 12 žaidėjų).Startinį mokestį privaloma sumokėti iki spalio 15 dienos. Garantinis mokestis įskaičiuojamas į šią sumą. Nesumokėjus laiku startinio mokesčio komandos dalyvavimas pirmenybėse suspenduojamas arba ji šalinama iš pirmenybių.

 

IX. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas.

„Savaitgalio“ krepšinio lygos čempionate teisėjauja licencijuoti Kauno krepšinio teisėjų klubo teisėjai ir sekretoriatas. Atkrintamosioms varžyboms teisėjauja geriausieji Kauno krepšinio teisėjai, turintys RKL, NKL arba LKL licencijas.

Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius arba jo paskirtas vyr. teisėjas.

 

X. Apdovanojimai

Pasibaigus pirmenybėms komandinius apdovanojimus gauna 1-3 vietas iškovojusios komandos. Asmeniškai apdovanojami komandų prizininkių žaidėjai (sužaidę ne mažiau 3 rungtynių), treneris ir vadovas.

Prizais arba asmeninėmis dovanomis apdovanojami geriausieji pirmenybių žaidėjai.

 

XI. Reikalavimai komandoms, jų vadovams

Komandos rungtynių metu privalo vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais. Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.

„Savaitgalio“ krepšinio lygos organizatoriai neatsako už žaidėjų sveikatos sutrikimus prieš, po ar rungtynių metu. Savo sveikatos būkle žaidėjai privalo pasirūpinti patys. 

 

XII. Komandų atsakomybė, baudos, jų skyrimo ir mokėjimo tvarka.

Kiekviena komanda atsakinga už komandos narių ir ją lydinčių sirgalių veiksmus, padarytą žalą organizatoriams, sporto salei, kurioje vyksta rungtynės.

 

Techninės pražangos

Žaidėjui, gavusiam techninę pražangą, skiriama 10 EUR bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu paaiškėja, kad nesumokėjęs baudos krepšininkas sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse skaitomas pralaimėjimas 0:20, o komanda baudžiama 60 EUR bauda.

 

Treneriui, gavusiam techninę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 10 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji dar baudžiama 60 EUR bauda. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

 

Diskvalifikacinės pražangos

Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 60 EUR bauda ir jis privalo praleisti vienas rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas baudos nesumoka, baudą už jį privalo sumokėti komanda, priešingu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš čempionato.

 

Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio skiriama 60 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių, likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

 

Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

 

Pastaba: Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš pirmenybių.

Už gąsdinimą, daromą spaudimą arba agresyvų elgesį, kuris:

- nukreiptas prieš rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – papildomai skiriama diskvalifikacija nuo 1 iki 3 rungtynių.

- nukreiptas prieš kitus asmenis – papildoma diskvalifikacija 1 rungtynėms.

Už panaudotą smurtą prieš:

- rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 10 rungtynių ir bauda komandai 145 EUR.

- varžovus rungtynių metu – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.

- varžovus iki rungtynių arba joms pasibaigus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.

Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria KKML direktorius arba KKML Taryba.

 

XIII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.

Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kaip galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresniajam teisėjui. Vyresnysis teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

Jeigu rungtynėms pasibaigus, komanda tebėra įsitikinusi, kad minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje, vadinamame “kapitono parašas protesto atveju”. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, jų oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių arba pirmenybių vyr. teisėją. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui arba pirmenybių vyr. teisėjui įteikti protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Sprendimą dėl protesto priima pirmenybių vyr. teisėjas per artimiausias tris darbo dienas.

Jei protestuojanti komanda arba jos varžovas nesutinka su pirmenybių vyr. teisėjo sprendimu, jie gali rašyti apeliaciją, kurią nagrinėja KKML Taryba. Kad tai taptų teisėtu aktu, apeliacija turi būti pateikta artimiausią darbo dieną su 60 EUR įnašu. KKML Taryba nagrinėja protestą kaip paskutinė instancija.

 

Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

 

KKML Tarybos sprendimas turi būti paskelbtas per artimiausias 10 darbo dienų. Jis yra galutinis ir neapskundžiamas.

Jei komanda mano, kad jos interesus pažeidė rungtynių vyr. teisėjo ar teisėjo sprendimas, bet protestas nepateiktas, ji gali raštu apie tai informuoti KKML direktorių ar pirmenybių vyr. teisėją, kad būtų atkreiptas dėmesys.