Triukšmingieji Gimnazijų čempionato pusfinaliai išaiškino finalininkus!

2020 m. vasario 25 d.

Antradienį, sužaidus Gimnazijų čempionato pusfinalio etapą, išaiškėjo finalo dalyviai. Bilietus į didįjį finalą iškovojo čempionų titulą ginanti VDU „Rasos“ gimnazija bei „Varpo“ gimnazistai. Dėl bronzos medalių kovos „Saulės“ ir Jono Basanavičiaus gimnazijų krepšininkai.

Pusfinalių mačai klostėsi skirtingais scenarijais – jei pirmoje dvikovoje išvydome vienos komandos pakankamai aiškų dominavimą, tai antrasis mačas savo intriga buvo išties vertas finalo.

Pirmajame pusfinalyje VDU „Rasos“ gimnazija rezultatu 102:76 pranoko „Saulės“ gimnazistus. Tomo Kentros auklėtiniai jau pirmoje rungtynių pusėje pasirūpino, jog varžovams šansų užsikabinti liktų minimaliai. Palaipsniui pranašumą didinę „Rasos“ krepšininkai mačo baigtį nulėmė kur kas anksčiau laiko, o ketvirtajame kėlinyje skaičiavo net 36 taškų persvarą.

VDU „Rasos“ gimnazijoje rezultatyviausiai žaidė Vincentas Šalčius (32 tšk.) ir Povilas Zareckas (22 tšk.), „Saulės“ gimnazijoje 17 taškų sumetė Kostas Čepavičius, 14 – Vytautas Čepas.

Per visas rungtynes „Saulės“ gimnazijos krepšininkams nepavyko pataikyti nė vieno (!) tritaškio, o tai akcentavo ir Mykolas Vaitekūnas.

„Tritaškio nepataikėm nė vieno, – pečiais gūžčiojo jis. – Tas ir nulėmė rungtynes. Kai mes nepataikom, o jie pataiko... Čia vienintelis faktorius. Šiaip mes geresnė komanda, kitais metais revanšuosis jaunimas.“

Tuo metu Vincentas Šalčius visus nuopelnus bėrė į trenerio pusę: „Treneris gerai paruošė pusfinaliui. Geri deriniai, gerai išpildėm, todėl ir laimėjom.“

Antrajame pusfinalyje tarp  Jono Basanavičiaus ir „Varpo“ gimnazijų pergalę rezultatu 102:93 nuskynė ketvirtajame kėlinyje galiausiai aukštesnę pavarą įjungę „Varpo“ gimnazistai.

Trečio kėlinio pabaigoje užsikūrusi Jono Basanavičiaus gimnazijos komanda skaičiavo solidų trylikos taškų pranašumą, tačiau „Varpo“ gimnazija lemiamą ketvirtį laimėjo net 33:13 ir su trenksmu žengė į didįjį finalą.

Nugalėtojus į pergalę vedė 36 taškus pelnęs Gytis Mačionis bei galingą trigubą dublį (25 tšk., 20 atk. k., 11 rez. p.) užfiksavęs Modestas Kancleris.

Jono Basanavičiaus gimnazijos ekipoje spindėjo 41 tašką pelnęs Laurynas Virbalas.

„Pirmus du kėlinius nėjo trajakėliai, trečiam-ketvirtam sukrito. Pasyviai gynėmės pirmą rungtynių pusę, paskui davėm spaudimo, varžovai pasimetė, o ir tie metimai sukrito, – rungtynių niuansais dalinosi Gytis Mačionis, o jam pritarė ir Tautvydas Baltrušaitis. – Tris kėlinius buvom atsipalaidavę, galvojom – lengvi varžovai, o pasirodo, kad ne. Ketvirtam kėliny privalėjom susiimti ir išplėšti pergalę. „Varpo“ gimnazijoj, savo tvirtovėj esam įpratę, ten lankai traukia metimus, o čia reikėjo poros kėlinių, kad priprastume. Manau, viskas neblogai gavosi, daug sirgalių, labai smagu. Laukia dabar „Rasos“ krepšininkai, tai finale bus geras jėgų išbandymas.“

Jono Basanavičiaus gimnazijos treneris Arūnas Serva gyrė savo auklėtinius už pademonstruotą kovą: „Komanda tikrai kovėsi, bet pritrūkom jėgų ketvirtam kėliny. Vistiek meistriškumas lemia daug, ūgis, kamuolių kartojimas. Praktiškai pralošėm vien dėl pakartojimų, antrus šansus jie išnaudojo geriau. Aš tik galiu padėkoti savo komandai už pasiaukojimą ir kovingumą.“