Trileryje su pratęsimu - pirmoji KM „Perkūnas-Vytrita" pergalė „A" lygoje

2017 m. sausio 20 d.

Rungynes „BalduSandelis.lt" pradėjo užliedami savo varžovus tritaškių lavina. Sėkmingai iš toli atakavo Ž. Jocys, kuris per kėlinį iš viso pataikė 4 tritaškius. Po tokios galingos pradžios atrodė, jog šiandien „BalduSandelis.lt" ekipa yra nusiteikusi tik pergalei, o po pirmojo kėlinio pranašumas siekė 9 taškus: 28:19.

Antrajame rungtynių ketvirtyje „BalduSandelis.lt" ekipos žaidėjus pradėjo terorizuoti A. Kučinskis. Vien per antrąjį kėlinį surinkęs net 18 taškų, jis tapo rimta paspirtimi strigusiai „Perkūnas-Vytrita" komandai. Ne taip sėkmingai tolimus metimus realizavę „BalduSandelis.lt" žaidėjai išbarstė turėtą pranašumą. Po dviejų kėlinių pirmaujančių vaidmenyje jau buvo aikštės šeimininkai, „Perkūno-Vytritos" krepšininkai: 52:47.

Po ilgosios pertraukos „BalduSandelis.lt" žaidėjai ir toliau daugiausiai rėmėsi tolimais metimais. Keli taiklūs tritaškiai leido sumažinti pranašumą, tačiau ir toliau nesustabdomai žaidęs  A. Kučinskis sunkiais momentais traukė savo komandą į priekį. Trečiojo ketvirčio pabaigoje nedidelį pranašumą turėję „Perkūno-Vytritos" žaidėjai subaudavo iš toli atakavusį D. Šemeklį, o šis įmetės du baudos metimus skirtumą sumažino iki minimalaus: 74:73.

Vis dėlto, pats įdomumas laukė ketvirtajame kėlinyje. Ir toliau taškas į tašką žaidusios komandos nebuvo linkusios paleisti pergalės. „BalduSandelis.lt" ekipoje iniciatyvos ėmėsi P. Klemas kelis kartus sėkmingai atakas užbaigęs prasiveržimais ir asistavęs savo komandos draugams, jis kūrė progas, kurios leido išlikti rungtynėse. Tačiau A. Kuzminsko ir visas rungtynes siautėjusio A. Kučinskio pastangomis „Perkūnas-Vytrita" vis išlaikė trapų, bet reikšmingą pranašumą, tokio tipo rungtynėse. Rungtynėms artėjant link pabaigos, „Perkūnas" turėjo dviejų taškų pranašumą ir kamuolį savo rankose, o prie baudų metimų linijos stojęs V. Alčiauskas galėjo įtvirtinti pergalę savo komandai. Prametęs pirmąjį baudų metimą, jis suteikė vilčių „BalduSandelis.lt" komandai, tačiau antrasis buvo tikslus. Vis dėlto, per kiek mažiau nei tris sekundes atakę surengęs „BalduSandelis.lt" puolėjas smeigė tritaškį metimą ir taip išplešė pratęsimą: 95:95.

Pratęsime ir toliau vyko kieta kova, tačiau „Perkūnas-Vytrita" po M. Gailiūno ir A. Kučinskio tikslių metimų išsiveržė į priekį. Atsilikdami vos per vieną metimą, „BalduSandelis.lt" krepšininkai nesugebėjo sėkmingai užbaigti savo atakų, o baudų metimus pataikę „Perkūno" vaikinai iškovojo pirmąją pergalę „A" lygoje.

Po pergalės KM „Perkūnas-Vytrita" treneris R. Anskaitis dalinosi savo mintimis apie rungtynes: „Buvo sunkios, labai sunkios, bet geros rungtynės. Bet pirmoji pergalė, turbūt, tiek ir turėjo kainuoti nervų ląstelių" ,- kalbėjo treneris. Pasak R. Anskaičio, tokią sunkią rungtynių pabaigą lėmė pramesti baudų metimai ir sutrumpėjęs atsarginių žaidėjų suolelis: „Labai atsiliepė V. Varnelio penkios pražangos, tada turėjome problemų po krepšiu, nepavyko apsiginti. Paskutinėje atakoje nespėjome atlikti pražangos ir varžovai pataikė tritaškį, kas lėmė pratęsimą. Rungtynių pabaigoje prametėm daug baudų metimų, o tokiuose rungtynėse tai gali kainuoti labai brangiai."

KM „Perkūnas-Vytrita": A. Kučinskis 42 (19/33 metimai, 18 atk. kam), A. Kuzminskas (7 atk. kam., 6 rez. perd), V. Varnelis (14 atk. kam.), M. Gailiūnas (10 atk. kam., 5 rez. perd) po 15.
„BalduSandelis.lt": M. Motuzas 31 (11 atk. kam., 7 rez. perd), Ž. Jocys 17, D. Šemeklis ir P. Klemas (11 atk. kam., 6 rez. perd) po 16.

KM Perkūnas-Vytrita 105 19 33 22 21 10
BalduSandelis.lt 102 28 19 26 22 7
KM Perkūnas-Vytrita
Alčiauskas Vilmantas 5 1 / 8 (12.5%) 2 / 4 (50%) 0 / 0 (0%) 5 1 0 1 2 2 4 0 7
Gailiūnas Martynas 15 3 / 7 (42.86%) 3 / 5 (60%) 2 / 10 (20%) 10 5 3 1 0 2 6 0 18
Kuzminskas Aidas 15 3 / 3 (100%) 6 / 11 (54.55%) 0 / 6 (0%) 7 6 1 0 0 1 2 0 17
Kučinskis Augustinas 42 4 / 5 (80%) 19 / 31 (61.29%) 0 / 3 (0%) 18 3 1 2 1 3 5 0 51
Jurgėlas Rokas 13 0 / 0 (0%) 2 / 7 (28.57%) 3 / 8 (37.5%) 5 2 1 1 0 3 1 0 8
Varnelis Vidmantas 15 0 / 0 (0%) 3 / 8 (37.5%) 3 / 9 (33.33%) 14 3 1 2 1 5 2 0 20
Iš viso: 105 11 / 23 (47.83%) 35 / 66 (53.03%) 8 / 36 (22.22%) 59 20 7 7 4 16 20 0 121
BalduSandelis.lt
Šemeklis Dovydas 16 2 / 4 (50%) 4 / 8 (50%) 2 / 4 (50%) 6 1 3 0 0 4 2 0 10
Cvirka Andrius 9 1 / 2 (50%) 4 / 9 (44.44%) 0 / 0 (0%) 11 0 2 0 0 2 2 0 12
Tamošiūnas Taurantas 10 3 / 3 (100%) 2 / 3 (66.67%) 1 / 7 (14.29%) 1 2 2 0 0 1 3 0 6