Lygos

Naujienos

Sezono pusiaukelė: komandų pasirodymai I-ajame grupės varžybų etape ir čempionato lyderiai C lygoje

2022 m. sausio 4 d.
268265007_5412500575443336_2796064717521305940_n.jpg
Sezono pusiaukelė: komandų pasirodymai I-ajame grupės varžybų etape ir čempionato lyderiai C lygoje

aut. Povilas Labanauskas

Žengiant į 2022-uosius metus C lygos čempionatas taip pat kelia koją ir į naują etapą. Sausio pradžioje lygos dalyviai skirstosi į naujas grupes pagal rudenį ir žiemos pradžioje demonstruotą pajėgumą: vienos komandos užsitikrino vietas atkrintamosiose varžybose ir varžysis dėl palankesnių startinių pozicijų jose, o kitoms ekipoms teks pasiraitoti rankoves ir kovoti dėl likusių keturių kelialapių į finalinį sezono etapą.

Nors II-ojo etapo tvarkaraštis jau dėliojasi, vienas neatsakytas klausimas liko dėl komandų išsirikiavimo D grupėje. O jį išspręs sausio 7-osios susitikimas tarp KM „Žalgiris“ 2004 II-Būk sotus ir „Laipsniai“ komandų: Žalgiriečių pergalės atveju „Laipsnius“ ir trečiosios vietos išstums „Partizanai“, tačiau „Laipsniai“ vietą pirmajame trejetuke išsaugotų šiose rungtynėse pasiekę pergalę.

Taigi kviečiame susipažinti su praktiškai jau įvykusio I-ojo etapo situacija turnyrinėje lentelėje ir tuo pačiu peržvelgti ir naująsias E, F, G ir H grupes bei komandų startines pozicijas jose. C lygos turnyrinė lentelė.

Į atkrintamąsias varžybas (16 komandų) pateks visos E ir F grupės komandos bei 1-2 vietas G ir H grupėse užėmusios ekipos.

Įsibėgėjusiame C lygos sezone pradėjo ryškėti ir rezultatyviausi, naudingiausi, taikliausi bei pagal kitus statistinius rodiklius geriausi lygos krepšininkai, tad prieš artėjančią II etapo pradžią apžvelkime ryškiausiai C lygoje žibančius ir išsiskiriančius žaidėjus.

Naudingiausi – Tomas Viršilas („Baltic Transline“) ir Žygimantas Krupskis („SST Express“)

C lygos naudingiausio žaidėjo kategorijoje vyrauja dvivaldystė - čia vienodą naudingumo balų vidurkį renka 2 žaidėjai: T. Viršilas ir Ž. Krupskis (po 31,5 naudingumo balą per susitikimą). Abu krašto puolėjo pozicijoje žaidžiantys savo komandų lyderiai šį sezoną turėjo labai gerai įsiminusių rungtynių.

T. Viršilas lapkričio 28 dieną dvikoje prieš „Lankstukas“ po savo ir varžovų lenta iš viso susirinko 23 atšokusius kamuolius, o dar po poros dienų lapkričio 30 dieną į BC „BOOM“ komandos ginamą krepšį sumetė 47 taškus bei taip surinko 45 naudingumo balus. Tomas trejose kategorijose patenka tarp 10-ies geriausių lygoje: 1-2 vieta pagal naudingumo balus (vid. 31,5), 7 vieta pagal rezultatyvumą (vid. 21,83) ir 4 vieta pagal atkovotus kamuolius (vid. 14,5).

Sėkmingas Ž. Krupskio žaidimas leido jo komandai užimti vieną iš pirmų trijų vietų A grupėje, o „SST Express“ lyderio rungtynės lapkričio 18 dieną prieš „Notomo“ komandą vertos atskiro paminėjimo. Žygimantas pergalingose rungtynėse sumetė 36 taškus, nusigriebė 18 atšokusių kamuolių bei surinkdamas 49 naudingumo balus tapo pagrindiniu pergalės kalviu. Ž. Krupskis keturiose kategorijose patenka tarp 10-ies geriausių lygos žaidėjų (1-2 vietos pagal naudingumo balus (vid. 31,5), 3 vieta pagal rezultatyvumą (vid. 26,63), 9 vieta pagal atkovotus kamuolius (vid. 12,0), bei 2 vieta pagal išprovokuotas pražangas (vid. 6,63).

Tik vienu balu nuo 1-2 vietos atsilieka 3 vietoje esantis „Lankstukas“ komandos narys Erikas Seniūnas, per 4 rungtynes vidutiniškai rinkęs po 30,50 naudingumo balo. Erikas yra geriausias kovotojas dėl kamuolių visoje C lygoje, vidutiniškai nusiimantis jų net po 19 per susitikimą.

Vertas paminėjimo ir Andriaus Lengvenio („American Pizza“) stabilumas. Mėgėjų lygos senbūvis per 10 sužaistų rungtynių vidutiniškai renka po 29,9 naudingumo balo.

Rezultatyviausias – Laurynas Varnas („Baltic Transline“)

Rezultatyviausių C lygos žaidėjų viršūnėje sutinkame kitą „Baltic Transline“ narį Lauryną Varną, per susitikimą vidutiniškai renkantį po 27,17 taško. Įsimintiniausią pasirodymą Laurynas surengė gruodžio 3-ąją kuomet pergalingose rungtynėse prieš „Galerą“ surinko 42 taškus. Antroje vietoje rikiuojasi „Lankstukas“ komandos narys Justas Stašaitis, renkantis po 26,67 taško per susitikimą. Tiesa, kol kas jis yra sužaidęs vos trejas rungtynes iš dešimties.

Daugiausiai atšokusių kamuolių atkovojantis žaidėjas – Erikas Seniūnas („Lankstukas“)

Pagal atkovotus kamuolius sau lygių neturi 2 žaidėjai: tai jau minėtas „Lankstuko“ atstovas Erikas Seniūnas, atkovojantis po 19 kamuolių per susitikimą, bei Nuo Eriko nedaug atsiliekantis „LDK Palikuonys“ narys Edgaras Jakavičius, kuris per 5 rungtynes vidutiniškai susirenka po 18,4 kamuolio. Kiek daugiau nuo pirmų dviejų vietų atsilieka trečioje pozicijoje esantis „Tie geresni“ aukštaūgis Mindaugas Sinkevičius, per 7 rungtynes vidutiniškai atkovojęs po 16,29 kamuolio.

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekantis žaidėjas – Klaidas Jankaitis („MPG“)

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų komandos draugams išskirsto Klaidas Jankaitis iš „MPG“ ekipos. Klaidas per 3 žaistas rungtynes vidutiniškai atlieka po 9,67 „asisto“. Antras šioje kategorijoje žengia Matas Kolesnikovas iš „KM Žalgiris 2004 II Būk-Sotus“. Per 8 rungtynes jaunasis atakų organizatorius vidutiniškai atlieka po 8,13 rezultatyvaus perdavimo. Su 7,75 perdavimo trečioje vietoje įsitaisęs „SST Espress“ gynėjas Paulius Malašauskas.

Daugiausiai kamuolių perimantis žaidėjas – Kostas Damijonaitis („KTU-2“)

Geriausią gynybą visoje C lygoje demonstruojantys „KTU-2“ krepšininkai (vid. praleidžia 58,6 taško per rungtynes) šioje kategorijoje, kaip galima tikėtis, turi daugiausiai savo komandos atstovų - net 3. Per rungtynes 4 kamuolius perimantis Kostas Damijonaitis yra pirmas, Ignas Pikas su 3,67 perimto kamuolio - trečias, o Povilas Zareckas 3,14 vidurkiu rikiuojasi šeštoje pozicijoje. Antras šioje kategorijoje žengia „STT Express“ komandos žaidėjas Mantas Sadauskas (vid. 3,75).

Daugiausiai blokų atliekantis žaidėjas – Erikas Seniūnas („Lankstukas“)

Čia sau lygių neturi vėlgi ne kartą minėtas Erikas Seniūnas. Geriausias kovotojas dėl atšokusių kamuolių, vidutiniškai per mačą varžovams išrašo po 3,25 bloko. Įdomus faktas, jog per sužaistas 4 rungtynes Erikas nepaliko aikštelės varžovų nenubaudęs bent jau 2 blokais. Antras pagal „stogus“ varžovams žengia „Vilkijos“ atstovas Eivydas Aleksa, atliekantis po 2,63 bloko per rungtynes. Trečioje vietoje su 2,0 vidurkiu yra „American pizza“ komandos aukštaūgis Andrius Lengvenis.

Daugiausiai pražangų išprovokuojantis žaidėjas – Mantas Stankevičius („Baltic Transline“)

Tai jau 3 kategorija, kurioje pirmoje vietoje atsiduria „Baltic Transline“ komandos žaidėjas. Mantas Stankevičius per 3 susitikimus vidutiniškai provokavo po 6,67 pražangos, o prie šio skaičiaus stipriai prisidėjo rungtynes su „Galera“, kuriose Mantas išprovokavo net 9 varžovų nuobaudas. Antras šioje grafoje atsidūrė vienas iš dviejų naudingiausių lygos žaidėjų Žygimantas Krupskis, vidutiniškai varžovams uždirbantis po 6,63 pražangos per rungtynes.

Taikliausias baudų metikas – Andrius Vitkus („Partizanai“)

Pirmoje vietoje pagal baudų pataikymo procentą rikiuojasi „Partizanas“ Andrius Vitkus, pataikęs 15 baudų iš 16 bandymų bei taip fiksuojantis 93,75% pataikymą. 2-3 vietas dalinasi identišką baudų taiklumą turintys Šarūnas Morkevičius („Tornado“ KM) ir Aurimas Švelnys („Laipsniai“) buvę 20 kartų taiklūs nuo baudų metimo žymos iš 23 bandymų.

Taikliausias dvitaškių metikas – Marius Dimša („American pizza“)

Marius 2019-2020 metų sezone dvitaškius metė 67% (98/147) taiklumu, pernai prieš sustabdant sezoną pataikė 71,88% (69/96) metimų, todėl demonstruojamas puikus „American pizza“ nario pataikymas šiame C lygos sezone neturėtų stebinti. M. Dimša dvitaškius realizuoja fantastišku 76,19% (48/63) taiklumu. Antras su nemažiau puikiu 72,73% pataikymu C lygoje žengia „STT Express“ komandos žaidėjas Paulius Malašauskas, realizavęs 24 metimus iš 33 bandymų. C lygoje 70 ir didesniu pataikymo procentu metant dvitaškius pasigirti dar be minėtų žaidėjų gali tik „KTU-2“ narys Modestas Sinica,  realizuojantis 70,91% (39/55) dvitaškių.

Taikliausias tritaškių metikas – Martynas Jakštys („KM Žalgiris 2004 II- Būk Sotus“)

24 taiklūs tolimi šūviai iš 44 bandymų ir 54,55% pataikymas - būtent tokią nuostabią statistiką fiksuoja „KM Žalgiris 2004 II- Būk Sotus“ gynėjas Martynas Jakštys. Jaunasis žalgirietis ne kartą tolimus metimus metė ir aukštesniu nei 60% pataikymu: rungtynėse su „Vilkija“ Martynas įskraidino 4/6 (66,67%), o dvikovoje prieš Partizanus įsmeigė 5/6 tritaškius (83,33%). Antras pagal tritaškių taiklumą C lygoje įsitaisęs Šarūnas Straševičius. „American pizza“ atakuojantis gynėjas 43 kartus buvo taiklus nuo tritaškio žymos iš 82 bandymų, o tai leidžia Šarūnui turėti puikų 52,44% pataikymą šiame sezone. Aukštesniu nei 50% pataikymu iš toli gali pasigirti ir „MPG“ ekipos narys Vilius Černiauskas, buvęs taiklus 31 kartą iš 61 bandymų (50,82%).

Skirtingose pataikymo kategorijose į TOP 10 patenkantys žaidėjai – Martynas Dimša („Baltic Transline“) ir Vytautas Čėsna („Lexuna“)

Visoje C lygoje galime rasti 2 žaidėjus, kurie taikliausių baudų, dvitaškių ir tritaškių metikų TOP 10 kategorijose savo pavardę gali rasti dvejose skirtingose grafose. Pirmasis toks yra Martynas Dimša („Baltic Transline“), demonstruojantis 83,33% (47/40) pataikymą nuo baudų (7 vieta), o tritaškius metantis 40,68% (24/59) taiklumu (10 vieta). Tokiu pasiekimu dar pasižymi ir Vytautas Čėsna. „Lexuna“ komandos atakuojantis gynėjas yra 10-as pagal baudų pataikymą (14/17) 82,35%, bei taip pat yra 9 taikliausias tritaškininkas, pataikydamas 41,38% trijų taškų vertės metimų (24/58).