„Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionate įsibėgėjo atkaklios ir nenuspėjamos kovos

2018 m. vasario 19 d.

„Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionatas skaičiuoja jau trečiąjį turą, po kurio galime drąsiai teigti, jog komandos pogrupiuose varžysis išties įdomiai.

„Hydro“ komandos žaidėjas Rolandas Venclovas pasidžiaugė, kad sekmadienį pavyko mėgėjų lygos senbūviams BC „Spurtas-Madrid“ krepšininkam mesti lygiavertį iššūkį: „Galim pasidžiaugti, kad padarėm intrigą, kadangi žaidėm be dviejų pagrindinių žaidėjų. Mūsų tikslas ir buvo palaikyti intrigą. Gaila, kad nelaimėjom, bet sekantį kartą gal bus geriau.

Žaidžiam jau trečius metus. Kiekvienais metais pasirodome geriau, tai kaskart toks tikslas ir išlieka. Šįmet tikimės atkrintamosiose varžybose paerzinti varžovus.“ – tikisi R. Venclovas. „Turim įvairaus tipo žaidėjų, apsišlifuoja, priprantam vieni prie kitų, ir taip keliaujam į priekį. Daug kas nežaidę po aštuonis-dešimt metų, nuo mokyklos laikų, tai po truputį vis smagiau ir smagiau viskas klostosi.“

„Hydro“ – BC „Spurtas-Madrid“ 57:61

Lukas Maščenskas buvo rezultatyviausias ir naudingiausias rungtynių žaidėjas, tačiau jo atstovaujama „Hydro“ ekipa nusileido BC „Spurtas-Madrid“ krepšininkams.

„Hydro“ itin prastai sužaidė atkarpą antrame-trečiame kėliniuose, kai iš +4 santykis smuko iki -17. Tačiau tuo rungtynės nesibaigė - kiek atsipalaidavęs „Spurtas“ varžovams leido vėl pajusti gerą žaidimo ritmą.

Ketvirtajame kėlinyje L. Maščenskas, Justas Dubauskas, Rolandas Venclovas ir Rimas Menšikovas paeiliui smeigė tritaškius metimus, ir „Hydro“ po ilgos pertraukos įsiveržė į priekį 48:45.

„Spurtiečiai“ nepasimetė ir likusias minutes sužaidė užtikrinčiau nei varžovai. Kol „Hydro“ žaidėjai puolime ieškojo progų pataikyti, „Spurto“ gretose įprastus metimus sumetė tiek Petras Aleksonis, tiek Rokas Kondratavičius, tiek Arturas Kaminskas, o jų pelnytų taškų užteko pergalei pasiekti.

„Intermedix Lietuva“ – A. Puškino gimnazija 81:73

„Intermedix Lietuva“ A. Puškino gimnazijai įrašė pirmą pralaimėjimą „Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionate.

Vangiai į rungtynes susiruošę A. Puškino gimnazijos krepšininkai sekmadienio vakare nebuvo panašūs į tą kompaniją, kuri sausį tapo „Savaitgalio“ lygos čempione. Jiems į atlapus kibo „Intermedix Lietuva“, jau pirmosiomis minutėmis įsiveržusi į priekį 12:2.

Nors A. Puškino gimnazijos komanda tuoj pat atsitiesė, ir antrajame kėlinyje atrodė, jog galutinai perims iniciatyvą, „Intermedix Lietuva“ trečio kėlinio pabaigoje ir ketvirto pradžioje surengė spurtą, po kurio atsiplėšė net 16 taškų. Apčiuopiamą pranašumą įgiję svečiai jį išlaikė iki finalinės sirenos.

„Sigis atvirkščiai“ – „Santermita“ 77:71

Šioje akistatoje po pagrindinio laiko žaidėjai vis dar nesiskirstė – žaidė pratęsimą. „Sigis atvirkščiai“ susidūrė su patyrusia „Santermitos“ kompanija, kuri „Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionate tikrai nebus lengvas grobis nei vienam.

„Sigis atvirkščiai“ pirmavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau apčiuopiamam spurtui į priekį nesusikaupė. Tuo pasinaudojusi „Santermita“ ketvirto kėlinio pabaigoje persvėrė rezultatą savo naudai ir privertė būtent oponentus „ieškoti“ pratęsimo.

Tą sėkmingai padarę „Sigis atvirkščiai“ krepšininkai pratęsimo metu nebejuokavo ir gana užtikrintai žengė pergalės link.

„ARV auto“ – „TeamSwish“ 61:60

Dar viena nuožmi ir permaininga krepšinio veteranų ir jaunimo dvikova. Rungtynių eigoje tiek viena, tiek kita komanda pabūvojo pirmaujančioje pozicijoje, tačiau lemiami momentai įvyko prieš pat finalinę sireną.

Likus porai minučių „TeamSwish“ pirmavo penkiais taškais, tačiau iki finalinės sirenos taškų nebepalnė. Tuo tarpu Gediminas Stelmokas smeigė du dvitaškius, vėliau sėdo ant suolelio dėl asmeninių pražangų limito, tačiau herojaus rolę perdavo Jonui Davidoniui.

Pastarasis, likus keletai sekundžių, smeigė dar vieną dvitaškį ir išvedė „ARV auto“ į priekį minimaliu skirtumu. „TeamSwish“ paskutinę ataką nutraukė Egidijaus Aleksos perimtas kamuolys, ir po akimirkos „ARV auto“ šventė pergalę.

„Didvyriai“ – „Rimidus“ 61:71

Visų rungtynių metu situaciją kontroliavusi „Rimidus“ nusipelnė pirmosios pergalės „Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionate. Nugalėtojus į priekį vedė 28 taškus pelnęs Gediminas Mažeika.

Prieš tai „Rimidus“ buvo nusileidusi „ARV auto“ bei „Aktyvistai-Vilijampolė-Džymas“ komandoms.

„Aktyvistai-Vilijampolė-Džymas“ – „Grandi & KO“ 68:54

Rungtynių pradžioje „Grandi & KO“ jaunimui priekyje pabūti leidę „Aktyvistai“ vėliau nurūko savo keliais. Be pralaimėjimų B pogrupyje žengianti „Aktyvistai-Vilijampolė-Džymas“ komanda pergalių seriją pratęsė iki trijų, tuo tarpu „Grandi & KO“ tai buvo jau trečioji nesėkmė.

„No Name“ – „Legionas“ 57:72

Prastai trečią kėlinį sužaidę „No Name“ krepšininkai ir vėl turėjo pripažinti nesėkmę. „No Name“ ir „Legionas“ kovojo dėl pirmosios pergalės čempionate, ir ją čiupo būtent pastarieji. „No Name“ kol kas lieka su trimis pralaimėjimais.

„Agapė“ – „Medžio Bitės“ 63:55

Pavasario čempionate rimtai nusiteikusi „Agapė“ šiuo metu yra vienintelė A pogrupyje nepralaimėjusi komanda! Šeštadienį po jų kojomis krito ir „Medžio Bitės“.

Tiesa, prieš tai „No Name“ ir „Legioną“ nugalėjusi „Agapė“ iki šiol nebuvo susidūrusi su pogupio favoritėmis laikomomis komandomis.

„Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionato turnyrinė lentelė.