„Savaitgalio“ lygoje triumfavo be pralaimėjimų žengusi Aleksandro Puškino gimnazija

2017 m. sausio 29 d.

Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos komanda liko nenugalėta KKML „Savaitgalio“ lygos rudens-žiemos čempionate. Paskutinę – septynioliktą – pergalę A. Puškino gimnazija pasiekė pirmenybių finale, įtikinančiu rezultatu 96:73 pranokusi „Deimanto“ krepšininkus. „Deimantas“ rimčiau pasispardė pirmoje finalo pusėje – vėliau tarsi iš natų žaidę čempionai nepaliko abejingų jų pergale.

Rungtynių lužis įvyko antrajame kėlinyje, kuomet sėkmingą atkarpą sužaidusi A. Puškino gimnazijos ekipa galutinai aplenkė varžovus (39:38). Keturis taškus paeiliui pelnęs M. Barčaitis įsiūbavo puolimą, o A. Budrio baudų metimai bei T. Lukausko pelnytas dvitaškis po perimto kamuolio skirtumą padidino iki septynių taškų – 47:40.

Iki ilgosios pertraukos „Deimantas“ spėjo atsakytis septyniais taškais, tačiau T. Lukauskas smeigė porą tritaškių ir įtvirtino savo komandos pranašumą 53:47.

Trečiajame kėlinyje „Deimantas“ varžovams leido įgyti pavojingą dviženklę persvarą, kuri, stebint, blankoką „Deimanto“ žaidimą, buvo nepajudinama.

A. Puškino gimnazijos priekinė linija dominavo kiekviename aikštės centimetre tiek puolime, tiek gynyboje. Aukštaūgiai prieš savo tiesioginius oponentus ne tik akivaizdžiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau blokavo ir 8 metimus, o puolime veikė kaip šveicariškas laikrodis – atliko net 17 rezultatyvių perdavimų.

A. Puškino gimnazija lemiamą ketvirtį pasitiko turėdama trylikos taškų persvarą – 75:62. Kokybišką žaidimą išlaikiusi ekipa įpusėjus ketvirtam kėliniui jau puošėsi triuškinančiu pranašumu, tad finalo nugalėtojas jau buvo aiškus.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Tadas Lukauskas. Jis pergalę tvirtino 33 pelnytais taškais (7/8 baudos, 7/13 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai), taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, kartą perėmė kamuolį, blokavo metimą, išprovokavo 5 pražangas, dukart suklydo, prasižengė 4 kartus ir surinko 34 naudingumo balus.

Kartu su gimnazijos direktoriumi Eriku Griškevičiu Tadas Lukauskas nepraleido nei vienų čempionato rungtynių.

A. Puškino gimnazija: T. Lukauskas 33 tšk. (34 naud. b.), J. Leitanas (14 atk. k.) ir M. Barčaitis po 14 tšk., A, Budrys 12 tšk (8 atk. k., 5 rez. p.), G. Dirkstys 11 tšk.

„Deimantas“: L. Varnas 16 tšk., D. Juknevičius (5/6 dvitaškiai, 10 atk. k.) ir A. Urbonas (8 rez. p., 6 per. k.,  išprov. praž.) po 11 tšk.

Susijusi naujiena - „Savaitgalio“ lygos bronza – atkakliesiems „Angry Birds“ krepšininkams

KKML „Savaitgalio“ lygos geriausi žaidėjai pagal statistinius rodiklius:

Naudingiausias žaidėjas – Marius Dimša („Angry Birds“)

Rezultatyviausias žaidėjas – Arūnas Rimas („ARV auto“)

Daugiausiai kamuolių atkovojęs žaidėjas – Marius Dimša („Angry Birds“)

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs žaidėjas – Aidas Urbonas („Deimantas“)

Daugiausiai kamuolių perėmęs žaidėjas – Aidas Urbonas („Deimantas“)

Daugiausiai metimų blokavęs žaidėjas – Domas Juknevičius („Deimantas“)