Prienų "Rūdupio" dubleriai neprilygo Birštono krepšininkams

2011 m. lapkričio 14 d.

Pirmąsias rungtynes "A" lygoje sužaidė Prienų "Rūdupio-2" komanda. Startas lygos naujokei buvo nesėkmingas - su kiekvienomis rungtynėmis tobulėjantys Birštono "Jazz-Diremta" krepšininkai nepaliko vilčių Prieniškiams 89:57. Traumų išretinta Prienų ekipa rungtynėms buvo įregistravusi vos šešis žaidėjus. Savo ruožtu Marius Kiltinavičius sužaisti rungtynes patikėjo taip pat vos šešiems ekipos žaidėjams, tarp kurių nebuvo keleto svarbesnių žaidėjų.

Prieš  susitikimą Prienų "Rūdupio-2" treneris Tomas Stupuris pasidalino mintimis apie šį sezoną : "Dalyvavimas KKML "A" lygos pirmenybėse suteikia daugiau progų sužaisti aukšto lygio rungtynių, be abejonės, skatina jaunų krepšininkų tobulėjimą. Gal kažkam pavyks prasimušti ir į pagrindinę Prienų komandos sudėtį. Daugiau aukšto lygio rungtynių jauniems krepšininkams tik į naudą. "A" lygoje visos komandos turi savo vertę.

Šiuo momentu komandą išretino traumos. Visgi atsirado proga pasižaisti paprastai mažiau minučių rungtynėse gaunantiems žaidėjams.

Mūsų komandos stipriąją pusę išskirčiau kovingumą, norą žaisti, žaisti kiekvieną dieną vis geriau. Be abejo, paminėsiu jaunystę."

RKL lygoje rungtyniaujantis Prienų "Rūdupis-2" sezoną pradėjo banguotai: "Pradžia Regionų lygoje buvo nebloga, tik vėliau prasidėjo traumos. Pralaimėjome tris iš eilės susitikimus. Po to grįžome į pergalių kelią, tačiau tikėjomės, kiek sėkmingesnio pasirodymo. Atrodo susibalansuoja žaidimas, bet vienas kitas pagrindinis žaidėjas iškrito, tad šiek tiek praradome savo žaidimą."

Susitikimo pradžioje sėkmingiau žaidė Birštono krepšininkai. Donatas Sabeckis smeigė tritaškį, du taškus pridėjo I. Birbalas. Sužaidus dvi minutes pirmuosius taškus pelnė iš R. Gerbutavičiaus puikų perdavimą gavęs Š. Stiklakis. Puikiai pradėję rungtynes, "Jazz-Diremta" krepšininkai kiek sustojo ties septyniais taškais. Po M. Gečionio rezultatyvaus reido link krepšio "Rūdupio-2" komanda įsiveržė į priekį vienu tašku. Tačiau Deivido Sabeckio tritaškis prabudino Birštono komandą, kuri kėlinio pabaigoje pabėgo į priekį 20:13.

Antrajame kėlinyje "Jazz-Diremta" ekipoje po keletos nesėkmingų bandymų pagaliau nuo tritaškio metimo zonos įsišaudė komandos snaiperis V. Valiulis. Jo tritaškis sukrovė komandai dviženklį pranašumą. Visgi Prienų ekipa puolime taip pat nesnaudė. Po greitos atakos, kurios smaigalyje atsidūrė R. Marcinkevičius, M. Kiltinavičius sukvietė komandą minutės pertraukėlei. "Rūdupio-2" ekipoje sėkmingai atkarpą sužaidė Š. Stiklakis - jo penki taškai neleido varžovams toli pabėgti. Visgi Donato Sabeckio, V. Valiulio ir du P. Mykolaičio tritaškiai besibaigiant kėliniui sukrovė apčiuopiamą persvarą Birštono ekipai - 42:30.

Po ilgosios pertraukos Birštono "Jazz-Diremta" ekipa įjungė antrąją pavarą ir trečiojo kėlinio eigoje didino persvarą iki triuškinančios. Dvidešimt dviejų taškų deficitas Prienų komandai buvo nepanaikinamas, o Birštono krepšininkai, pasibaigus rungtynėms, jį tik dar padidino - 89:57.

Birštono "Jazz-Diremta" ekipą į pergalę vedė broliai Donatas ir Deividas Sabeckiai, pelnę po 21 tašką. V. Valiulis pridėjo 18 taškų.

Prienų "Rūdupio-2" komandoje išsiskyrė Š. Stiklakis, pelnęs 26 taškus. M. Gečionio sąskaitoje 12, M. Gūžio 9 taškai.