Pirmąjį auksą šiame sezone iškovojo Kauno kolegija - Perkūno "Mažosios" taurės finale nugalėti ARV krepšininkai

2011 m. spalio 20 d.

Rudens pradžioje startavęs Perkūno "Mažosios" taurės turnyras ketvirtadienio vakarą Kauno kolegijos salėje padėjo svarbiausią akcentą - išaiškino nugalėtoją. Jais tapo pernai "B" lygoje triumfavę Kauno kolegijos krepšininkai. Rolando Rakučio auklėtiniai 96:75 nugalėjo ARV ekipą. Rungtynių eigoje pamažu tolę nuo varžovų, trečiajame kėlinyje šeimininkai įgijo triuškinantį pranašumą, kurį panaikinti ARV krepšininkams ketvirtajame kėlinyje tiesiog buvo neįmanoma.

"Mažosios" taurės finalo šventę papuošė ir visus į salę susirinkusius kaitino šokėjų grupė "Laisvė".

Rungtynės pradžioje komandos apsikeitė klaidomis puolime, tačiau netrukus įsibėgėjo Kauno kolegijos krepšininkai. E. Mičkauskas rado į baudos aikštelę įkirtusį K. Aldakauską - jo du taškai davė pradžią šeimininkų spurtui, po kurio buvo priekyje 12:4. Po minutės pertraukėlės prabilo ARV ekipos lyderis V. Slapšinskas. Du tolimi metimai iškart aptirpdė skirtumą - 10:14. Pirmojo kėlinio pabaigoje M. Balkaus užsidirbta techninė pražanga leido Kauno kolegijos ekipai spurtuoti 9:0 ir vėl atitrūkti. Po pirmų dešimt minučių 25:17 šeimininkų naudai.

Antrajame kėlinyje Kauno kolegijos krepšininkai toliau nesusitvarkė su metimais nuo baudų metimo linijos. Tuo tarpu V. Kasperaičio ir L. Bazaro tritaškiai metimai priartino ARV ekipą iki keturių taškų. Tačiau, vėlgi, kėlinio pabaigoje šeimininkai įgavo pagreitį. To iniciatorius - M. Gudeliauskas, keliskart palikęs varžovus už nugarų ir pelnęs lengvus taškus greitose atakose. ARV padėtį taikliu tritaškiu metimu gelbėjo V. Slapšinskas, tačiau įpusėjus rungtynėms Kauno kolegija jau turėjo dviženklį pranašumą - 49:38.

Po ilgosios pertraukos į šeimininkų rezultatyvias atakas trimis taikliais tritaškiais atsakė V. Kasperaitis, tačiau jo indėlio buvo per maža - skirtumas netirpo. Trečiojo kėlinio pabaigoje Kauno kolegija surengė rungtynių baigtį nulėmusį spurtą: D. Stankevičiaus tolimas metimas padidino šeimininkų pranašumą iki dvidešimties taškų, o E. Mičkausko tritaškis pavertė ketvirtąjį kėlinį tik formalumu. Jame V. Slapšinsko vedini ARV krepšininkai akimirka buvo priartėję iki penkiolikos taškų, tačiau rimtesnio spurto surengti nepavyko. 96:75 triumfavo Kauno kolegija.

Sidabro medalių savininkas, ARV krepšininkas Arūnas Rimas, nebuvo patenkintas komandos pasirodymu finale. "Rungtynes pralaimėjome jau pirmajame kėlinyje. Pirmiausia, nesusitvarkėme puolime, kuomet prieš varžovų aikštės gynybą vengdavome greitų perdavimų, o pralaimėję kovą po krepšiais leidome jiems rengti lengvas kontratakas. "

Tuo tarpu Kauno kolegijos treneris Rolandas Rakutis pirmoje rungtynių dalyje buvo sunerimęs dėl prasto pataikymo nuo baudų metimo linijos bei pralaimėtos kovos dėl atšokusių kamuolių. Tačiau jo auklėtiniai antroje rungtynių dalyje įrodė, jog yra verti čempionų taurės. Po triumfo, rodydamas į ant kaklo kabantį aukso medalį, treneris prižadėjo: "Šįmet spalvos nekeisime!"

Naudingiausiu krepšininku Kauno kolegijos ekipoje pripažintas greitų atakų meistras Mantas Gudeliauskas. Jos sąskaitoje 26 taškai, 4 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, bei 3 rezultatyvūs perdavimai.

ARV ekipos vedlys - Vytautas Slapšinskas. Jis surinko 27 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą bei vienąkart perėmė kamuolį.

Kauno kolegija: M. Gudeliauskas 26 tšk., K. Aldakauskas 17 tšk., E. Mičkauskas 14 tšk., J. Košys 12 tšk.

ARV: V. Slapšinskas 27 tšk., V. Kasperaitis 16 tšk. (5/4 tritšk.), T. Ališauskas 12 tšk. (8 rez. p.), A. Rimas 10 tšk.