Perkūno “Didžiosios” taurės varžybose – VDU komandos pergalė (foto, komentarai)

2011 m. rugsėjo 23 d.

Pirmosiose Perkūno “Didžiosios” taurės varžybose Vytauto Didžiojo Universiteto garbę ginantys krepšininkai rezultatu 83-70 (18-20, 18-18, 19-10, 28-22) palaužė Birštono Jazz “Diremta” komandą.       Prieš rungtynes kalbintas Birštono komandos treneris Marius Kiltinavičius teigė, kad laukia labai įtemptos ir atkaklios varžybos bei gyrė priešininkų komandą. Taip pat treneris pridūrė, kad komanda intensyviai ruošiasi artėjančiam Regionų krepšinio lygos čempionatui ir komandos branduolys nesikeičia antrus metus.

Taigi prieš šį mačą buvo galima laukti intrigos, kadangi abejoms komandoms tai buvo pirmosios rungtynės, tad Birštono krepšininkai nuo pat mačo pradžios kibo į atlapus tituluotai VDU komandai.Aikštėje vyko atkakli ir įnirtinga kova. Pirmajame kėlinyje nedidelė persvara priklausė Birštono krepšininkams. Jauni ir entuziastingi “Diremtos” krepšininkai bandė įrodyti savo pranašumą vikrumu ir darbštumu. Vdu komandoje žaidė labiau patyrę krepšininkai, tokie kaip Darius Šilinskis, Paulius Motiejūnas, Airidas Nutautas, Aurimas Karbauskas ir kiti. Tiesa, pirmoje rungtynių pusėje patirtis ne visada padėdavo.

Visą pirmąją rungtynių dalį Mariaus Kiltinavičiaus treniruojami Birštono Jazz – “Diremta” aktyviai gynėsi ir sumaniai puolė. Po taiklių Karolio Mikuličiaus ir Vaido Valiulio tritaškių bombų birštoniečiai buvo įgiję 7 taškų persvarą(33-26) . Reikia pažymėti, kad VDU komandoje buvo daug naujų veidų, tad komandoje jautėsi susitelkimo stoka. Iki didžiosios pertraukos VDU krepšininkams, daugiausia D.Girdvilos ir A.Karbausko pastangomis pavyko sumažinti deficitą iki 2 taškų.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė. VDU krepšininkai suaktyvino gynybą ir per trečiąjį kelinį leido varžovams pelnyti tik 10 taškų, tuo tarpu patys įmesdami 19 taškų. Į zoninę gynybos schemą perėję Birštono krepšininkai nesulaikė VDU komandos lyderių – Deivido Girdvilos, Aurimo Karbausko bei Dariaus Šilinskio. Nepaisant akivaizdžiai senkančių jėgų, Birštono Jazz „Diremta” krepšininkai kėlinio pabaigoje dar bandė atlaikyti priešininkų komandos atakų bangas, tačiau ketvirčio viduryje palūžo. Sėkmingai komandai vadovavo Linas Krivickas, rungtynėse atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir net 8 kartus atkovojęs kamuolį (žaidėjo ūgis – 166 cm). Taip pat įdomus faktas, kad šeimininkų (VDU) gretose rungtyniavo Kauno „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas, kuris sėkmingai talkino A.Juknevičiaus treniruojamai komandai.

VDU: D.Girdvila – 25 tšk, A.Karbauskas - 19 tšk, D.Šilinskis – 15taškų (16 atk.kam. , 3 bl. )

Birštono „Jazz- Diremta“: K.Mikuličius – 14tšk, R.Ruzgaitis - 11tšk (11 atk.kam.), V.Valiulis ir P.Petrilevičius po 10 tšk.