„Perkūno“ Didžiosios taurės finale „Sporto manija“ sukaustė „United“ (video)

2016 m. spalio 13 d.

Pirmąjį 25-ojo KKML sezono trofėjų iškovojo „Sporto manija“. „Perkūno“ Didžiosios taurės turnyrą vaikavusiose finalinėse rungtynėse „Sporto manija“ 87:65 aplenkė „United“ ir pasidabino aukso medaliais. Bronzą iškovojo LSU „Atletas“, minimaliu skirtumu 87:86 pranokęs SK „Minbra“ krepšininkus.

Pirmoje finalinių rungtynių pusėje „United“ pavyko koja kojon žengti su varžovais. Antrajame kėlinyje T. Žioba, M. Gečionis ir G. Būda taikliais tritaškiais metimais išvedė savo komandą į priekį 30:29, tačiau „Sporto manija“ atsakė žaibišku spurtu 8:0 ir visam laikui grįžo į pirmaujančias pozicijas.

Įpusėjus mačui komandas skyrė dar tik du taškai (40:38), tačiau kiekviename aikštės centimetre greitesni buvę „Sporto manijos“ krepšininkai trečiajame kėlinyje nurūko į priekį 63:50.

„United“ bandė  gelbėti T. Padegimo, T. Žiobos ir A. Gedmino sėkmingi epizodai, bet ženkliau priartėti prie varžovų nepavyko.

Kai A. Šaulys smeigė tritaškį, vėliau atliko rezultatyvų perdavimą M. Kudirkai, skirtumas išaugo iki keturiolikos taškų (78:64), o „United“ vyrams nebekilo rankos priešintis per likusias dvi minutes. „Sporto manijos“ pergalę įtvirtino į greitą ataką išbėgusio M. Kudirkos dėjimas į krepšį.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Arminas Šaulys. Jo sąskaitoje 30 taškų (1/2 baudos, 7/9 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai), 4 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 2 perimti kamuoliai, 4 išprovokuotos pražangos ir 34 naudingumo balai.

„Sporto manija“: A. Šaulys 30 tšk. (34 naud. b.), P. Parachomikas 14 tšk. (11 atk. k.), D. Pogužinskas 9 tšk.

„United“: G. Būda 22 tšk. (6/9 tritaškiai, 7 rez. p.), T. Žioba 17 tšk. (16 atk. k.), A. Gedminas 10 tšk.