„Perkūno“ čempionų taurės savininkai - azartišką kovą prieš VDU finale laimėję Kazlų Rūdos SC „Ataka“ krepšininkai

2022 m. spalio 17 d.

Pirmajį sezono trofėjų čiupo RKL čempionatui besiruošianti Kazlų Rūdos SC „Ataka“. Tomo Bietkio auklėtiniai „Perkūno“ taurės finale po dinamiškos, įtemptos ir permainingos kovos rezultatu 88:84 palaužė Vytauto Didžiojo Universiteto studentus.

„Ataka“ pirmavo didžiąją finalinių rungtynių dalį, o trečiajame kėlinyje skaičiavo keturiolikos taškų persvarą, tačiau kantriai skirtumą tirpdžiusi VDU sugebėjo išlyginti mačo eigą.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui Ignas Bytautas išvedė VDU į priekį 73:72, o po šio epizodo pirmaujanti komanda keitėsi dar penkis kartus. Galiausiai Manto Gelčiaus dvitaškis bei Ugniaus Nikitino tritaškis metimas persvėrė rezultatą „Atakos“ naudai, o Kazlų Rūdos pranašumą įtvirtino Domando Sendos du taškai (83:77).

Likus 25 sekundėms viltį VDU ekipai suteikė Luko Garliausko tritaškis, bet „Ataka“ pergalę tvirtino taikliais baudų metimais.

Finalo MVP buvo pripažintas Ugnius Nikitinas (12 tšk., 3 atk. k., 8 rez. p., 2 per. k., 16 naud. b.), Mantas Gelčius sumetė 17 taškų, Domantas Senda - 13. VDU ekipoje Ignas Bytautas su Luku Garliausku pelnė po 18 taškų.

„Perkūno“ taurės turnyro bronzos medaliais pasipuošė UNITED vyrai, mažajame finale rezultatu 75:71 įveikę Birštono „Birštoną“.

Rungtynių metu visą laiką pirmavusi UNITED vienu metu turėjo ir 21 taško pranašumą, tačiau Birštono atstovai neketino nuleisti rankų ir besibaigiant susitikimui jau kvėpavo varžovams į nugarą. Visgi jėgų perlaužti rungtynes savo naudai jiems neužteko.

UNITED komandoje Matas Lisajevičius pelnė 19 taškų (7 rez. p.), Edvardas Vetrenka pridėjo 14 (9 atk. k.). Birštono ekipoje siautėjo Vytautas Jakubaitis, pelnęs 27 taškus.