Pavasario „Žalgirio“ taurės turnyro finale – „Labor-Galera“ triumfas

2019 m. gegužės 10 d.

„Labor-Galera“ krepšininkai parako dar neišbarstė. Pavasario „Žalgirio“ taurės turnyro finale KKML senbūviai įspraudė į kampą „GZP“ ekipą ir triumfavo rezultatu 81:74.

Pirmoje rungtynių pusėje pralaiminėjusi „Labor-Galera“ iniciatyvą perėmė trečiajame kėlinyje, kurį laimėjo net penkiolikos taškų skirtumu – 28:13.

Plano B neturėjusi „GZP“ ekipa lemiamo ketvirčio metu atrodė pasimetusi ir perdegusi, o jos atakos toli gražu nebuvo optimaliai paruoštos. Komandos stovykloje – gedulas. Kaip ir kasmet į auksą taikiusi „GZP“ „Žalgirio“ taurės turnyro nelaimi jau penktą pavasarį paeiliui: finalai buvo pralaimėti net tris kartus, kartą buvo iškovota bronza bei kartą užimta ketvirtoji vieta.

„Aš nesuprantu. Turbūt mes nemokam žaisti finalų. Turim sudėtį, realiai, sudėtimi mes geresni buvom, bet varžovai savo patirtim mus paėmė. Prieš zoną visiškai šiandien nieko nepadarėm, nors akcentavom, kad jie tikrai ginsis zona. Paprasčiausiai, nesugebėjom pasinaudoti savo galimybėmis.“ - atviravo „GZP“ treneris Jomantas Eibukas.

„Matom, kad čia mes esam Top 4 komanda kiekvienais metais, kadangi turime galimybę susirinkti konkurencingą kolektyvą, bet finale kažkas pasidaro. Žaidėjai, kurie renka po 20 naudingumo balų, išnyksta, tiesiog nesugeba susitvarkyti su įtampa. Palinkėčiau savo komandai išmokti žaisti finalų ketvertus. Šį sezoną jau pralošėm antrą finalo ketvertą, likom ketvirti vienam turnyre, dabar finalą prapylėm. Tad linkiu per vasarą susitvarkyti su psichologija tiek savo žaidėjams, tiek ir man pačiam.“

Tuo metu „Labor-Galera“ trenerių štabo narys Rokas Puikys puikavosi savo kolegomis: „Atidirbo komanda kaip reikalas. Po dviejų pirmų kėlinių turėjom truputėlį problemų, atsilikinėjom dešimčia taškų. Bet sakom, negalim pasiduoti taip greitai. Pasikeitėm biškiuką gynybos taktikas. Puolime akcentavom daugiau Aurimą Juozapaitį – jo metimai skriejo taikliai. Gynyboje labai sekėsi iš tikrųjų. Priešininkai darė didelę rotaciją, gal tas jiems ir pamaišė.

Kelinti metai mūsiškiai čia žaidžia, tai patirties vyrai tikrai nestokoja. Nežinau, ar įmanoma daugiau prikaupti tos patirties. – juokėsi R. Puikys. – Aš manau, jie ne vienerius metus dar žais lygoje, tikrai nesiruošia traukt į šoną.“

Naudingiausiu finalinių rungtynių žaidėju buvo išrinktas Aurimas Juozapaitis. Jis į varžovų krepšį sumetė 26 taškus (7/12 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai), atkovojo 6, perėmė 3 kamuolius ir surinko 31 naudingumo balą. Puikiai sužaidė dar du ilgamečiai komandos nariai: Edvinas Aniulis pelnė 15 taškų ir sugriebė 13 kamuolių, Sergej Korolkov taip pat pridėjo 15 taškų bei atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Rytis Garuckas pasižymėjo 12 taškų bei 7 rezultatyviais perdavimais.

„GZP“ ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Justinas Tomas Vyšniauskas – 26 taškai, Justinas Pileckas pelnė 16.

Geriausi turnyro žaidėjai:
Aurimas Juozapaitis („Labor-Galera“)
Justinas Pileckas („GZP“)
Justas Ališauskas („LŽSHA“)
Modestas Gailiūnas („LažybųGuru.lt“)

Lemiamomis minutėmis spurtą surengę „LŽSHA“ krepšininkai 70:67 palaužė „LažybųGuru.lt“ ekipą ir pasidabino Pavasario „Žalgirio“ taurės turnyro bronzos medaliais. Plačiau.

Komanda Total Pirmas kėlinys Antras kėlinys Trečias kėlinys Ketvirtas kėlinys Pratęsimas