„Minbra“ po nelengvos kovos iškopė į pusfinalį

2011 m. spalio 11 d.

Šiandien (10.09) KMU sporto salėje buvo sužaistos „Perkūno“ „Mažosios“ taurės ketvirtfinalio varžybos, kuriose susikovė šeimininkai TRIOBET (treneris Valdemaras Vainauskas) ir „Minbra“ (treneris Bronislovas Sabeckas).

Nors TRIOBET krepšininkai į rungtynes rinkosi gana vangiai, bet jie sėkmingiau pradėjo susitikimą. Po N.Paulausko, K.Abramavičiaus ir A.Lengvenio taiklių metimų šeimininkai išsiveržė į priekį 7:0. „Minbrai“ pirmuosius taškus pavyko pelnyti tik sužaidus beveik keturias minutes. Artėjant pirmojo ketvirčio pabaigai TRIOBET po A.Lengvenio dviejų taškų pirmavo 12:6, bet svečiai dėka K.Dmitrijevo, G.Ratkevičiaus bei V.Paulausko taiklių metimų persvėrė rezultatą savo naudai – 13:12.

Iki antrojo kėlinuko vidurio vis keitėsi pirmaujanti ekipa. Pataikius V.Paulauskui ir M.Patašiui, „Minbra“ turėjo keturių taškų pranašumą – 20:16. Po A.Lengvenio ir Š.Straševičiaus sėkmingų metimų šeimininkai sugebėjo vėl pirmauti 21:20. Netrukus iniciatyva galutinai perėjo į B.Sabecko vadovaujamos komandos žaidėjų rankas. Iš toli pataikė E.Vaičiūnas, dvitaškius pridėjo A.Geležiūnas ir R.Balbyšovas (27:21). Po sėkmingų K.Dmitrijevo bei G.Ratkevičiaus atakų „Minbra“ buvo priekyje 34:25, o sužaidus pirmas dvidešimt minučių turėjo 11 taškų pranašumą – 37:26.

Trečiajame kėlinuke šeimininkai vis priartėdavo, bet svečiams ir vėl pavykdavo nutolti. Po N.Paulausko ir Š.Straševičiaus tritaškių bei A.Lengvenio dviejų taškų skirtumas sumažėjo iki 34:37. Bet iš toli pataikius V.Paulauskui ir G.Naikauskui „Minbra“ vėl nutolo (45:36). Ketvirčiui baigiantis svečiai po taiklių M.Patašiaus bei G.Ratkevičiaus atakų buvo priekyje 52:42. TRIOBET, pataikius G.Veličkai, A.Lengveniui ir Š.Straševičiui, sumažino atsilikimą iki 50:56.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui šeimininkai sugebėjo išlyginti rezultatą (56:56). „Minbros“ krepšininkai sukruto ir vėl įgijo pranašumą. 33-ąją minutę jie po R.Balbyšovo baudų metimų buvo priekyje 61:56, 36-ąją – įmetus M.Patašiui – 69:62. Po dviejų V.Paulausko taiklių dvitaškių svečiai pirmavo 73:63. Tuo metu TRIOBET gretose devynis taškus iš eilės pelnė Š.Straševičius, tad jo sėkmingo žaidimo dėka šeimininkai sumažino atsilikimą iki 75:78. Baigiantis susitikimui „Minbros“ žaidėjai suklydo ir suteikė galimybę TRIOBET komandai išlyginti rezultatą. Bet paskutinis A.Rutkausko metimas tikslo nepasiekė ir B.Sabecko vadovaujama komanda iškovojo svarbią pergalę rezultatu 78:75. „Minbra“ „Perkūno“ „Mažosios“ taurės pusfinalyje susitiks su R.Rakučio treniruojama Kauno kolegijos ekipa.

Rezultatyviausi žaidėjai:

TRIOBET: Š.Straševičius – 24 taškai, A.Lengvenis – 17 (16 atkovotų kamuolių, 25 naudingumo balai), K.Abramavičius – 10 (8 rezultatyvūs perdavimai);

„Minbra“: V.Paulauskas – 22 (11 atkovotų kamuolių), M.Patašius ir G.Ratkevičius (5 rezultatyvūs perdavimai) – po 12, R.Balbyšovas – 11 (13 atkovotų kamuolių), K.Dmitrijevas – 10 taškų.