LKKA "Atletas" parklupdė FORTO AMICUS ekipą

2012 m. sausio 24 d.

"A" lygos Champion taurės rungtynėse LKKA "Atletas" (4-6) atlaikė lemiamą FORTO AMICUS (6-5) šturmą ketvirtajame kėlinyje ir šventė pergalę rezultatu 87:77. Po lygios rungtynių pirmos pusės dėl ilgesnio atsarginių žaidėjų suolelio išryškėjo LKKA "Atleto" pranašumas. Ligų ir traumų išretinta FORTO AMICUS ekipa pritrūko jėgų kovoti dėl pergalės pirmoje šių komandų dvikovoje.

Pirmoji susitikimo dalis žadėjo atkaklią dviejų lygiaverčių varžovų dvikovą. 47:44 po dviejų kėlinių pirmavę aikštės šeimininkai, LKKA "Atleto" krepšininkai, spurtavo trečiajame kėlinyje ir įgijo dvylikos taškų persvarą. Šešių taškų FORTO AMICUS ekipos atsakas skėlė skirtumą perpus, tačiau M. Staniukaičio du ir E. Alunderio trys taškai LKKA komandai grąžino dviženklę persvarą. Šeimininkai paskutinės atakos metu galėjo dar pridėti keletą taškų, tačiau J. Okunevičius nugesino visus bandymus tai padaryti.

Lemiamo ketvirčio pradžioje E. Simanavičiaus inicijuotas svečių spurtas privertė sunerimti LKKA komandą. Dar dvi greitos atakos, kurių smaigalyje atsidūrė V. Dilys ir rezultatas tapo lygus - 74:74. Likus keturioms minutėms iki kėlinio pabaigos šeimininkams pavyko sustabdyti varžovus. R. Matučio tritaškis davė pradžią 7:0 LKKA spurtui, po kurio FORTO AMICUS komanda nebepajėgė grąžinti rungtynėms intrigą. 87:77 pergalę šventė LKKA "Atletas".

LKKA "Atletas": T. Pileckas 21 tšk., M. Staniukaitis 16 tšk. (7 atk. k., 6 rez. p. ,6 per. k.), E. Alunderis (12 atk. k.) ir J. Andriuška po 15 tšk.

FORTO AMICUS: E. Simanavičius 21 tšk., A. Gedminas ir V. Dilys po 13 tšk., P. Parachomikas 11 tšk. (15 atk. k.).

"Šaindien buvo ne tas komandos sąstatas, kad būtume galėję rimtai pasipriešinti varžovams. Po gero spurto, lemiamomis minutėmis tiesiog pritrūkome šviežumo. Komandos žaidėjus užklupo ligos, kai kurie turi traumas.

Kodėl renkamės Kėdainių krepšinio mokyklos talentus? Gerai pažįstu šį kraštą, jo žaidėjus. Ne kartą tako dalyvauti įvairiuose Kėdainių turnyruose. Taigi kviečiamė į FORTO AMICUS komandą pajėgius žaidėjus, kurie žaidžia, ar treniruojasi su "Nevėžio" komanda, tačiau negauna daug žaidybinio laiko ten. Jauniems žaidėjams to ir reikia - žaisti oficialiose rungtynėse, o KKML "A" lygoje jų lygis tikrai aukštas. Sezono pradžioje turėjome stiprų žaidėją Igną Rylą, jį pastebėjo Vilniaus komanda ir pasikvietė pas save. Pasikvietėme dar vieną kėdainietį - Justiną Žirlį. Šiandien buvo jo pirmosios rungtynės." - FORTO AMICUS komandos vidaus gyvenimo niuansus vardino treneris Kęstutis Žarnauskas.