KTU nugalėjo atkakliai priešinusius LKKA "Atletas" krepšininkus

2012 m. sausio 12 d.

KTU krepšininkams iš Kauno sporto Mekos - LKKA sporto salės - pavyko išsivežti pergalę. Energingoje dviejų studentiškų komandų dvikovoje KTU (6-3) rezultatu 76:70 nugalėjo LKKA "Atleto" (2-6) krepšininkus. Beveik visų rungtynių metu pirmavusiems svečiams į nugarą be perstojo alsavo šeimininkai, tačiau pergalingo spurto LKKA krepšininkams surengti nepavyko.

Rungtynių pražioje į priekį įsiveržė LKKA "Atleto" krepšininkai (10-2), tačiau varžovai spurtavo ir išlygino rezultatą. Lygi kova pirmajame kėlinyje baigėsi nedideliu KTU komandos pranašumu - 20:18. Antrojo kėlinio pradžioje M. Jakšto ir D. Baikos duetas išvedė KTU ekipą kiek saugesniu atstumu, o po G. Venclovo dviejų taškų su pražanga svečiai įgijo dvylikos taškų pranašumą. LKKA ekipą gelbėjo E. Alunderio  rezultatyvi atkarpa, rungtynėms įspusėjus, neleidusi toli pabėgti varžovams. Po dvidešimties minučių 44:35 priekyje KTU.

Trečiąjį kėlinį LKKA "Atletas" pradėjo galingai, tačiau gynyboje jiems sekėsi kiek sunkiau. Po M. Šilo bloko J. Nausėda smeigė tritaškį, tačiau ženkliai priartėti šeimininkams vis dar nepavyko (51:57). Ketvirčio pabaigoje G. Ratkevičiaus perimtas kamuolys ir du taškai su pražanga grąžino KTU ekipai prieš dešimt minučių turėtą persvarą - 60:51. Lemiamo ketvirčio pradžioje po perimtų kamuolių V. Metelica pridėjo du dvitaškius, kurie padidino persvarą iki dviženklės. Slenkant kėliniui į pabaigą, KTU pranašumas tirpo, tačiau nesparčiai. LKKA krepšininkai buvo priversti bauduoti varžovus, tačiau tai didelės naudos nedavė. Kėlinys skaičiavo paskutines sekundes, tad šansų pakovoti dėl pergalės nebeliko. 76:70 nugalėjo KTU.

KTU: M. Jakštas 13 tšk., K. Dmitrijevas ir V. Metelica po 12 tšk.

LKKA "Atletas": E. Alunderis 18 tšk. (11 atk. k.), T. Pileckas 15 tšk., R. Matutis 14 tšk. (11 atk. k., 10 išprov. praž.).

LKKA "Atleto" ekipą po atostogų papildė gynėjas Eimantas Aukštikalnis. Pusei metų išvykęs į Daniją mokytis žaidėjas nusivylė krepšinio lygiu jo miestelyje: "Žaidžiau ketvirtojoj Danijos lygoj lygiai taip pat kaip čia - mėgėjų lygoj. Žaidimo lygis palyginus skiriasi labai, ne kiekvienas žaidėjas sugebėdavo kamuolį sugriebti. Tad su kolega lietuviu buvome lyderiai - varomės ir metam." - šypsojosi gynėjas.

"Įsiliejus į LKKA komandą pirmiausiai norėčiau atgauti prarastą formą. Tai pasimatė šiandien rungtynėse - pramečiau metimus. Nėra ką ir pridurti, reikia eiti ir sužaisti."