KM "Perkūnas" netikėtai įveikė Birštono "Jazz-Diremta" pasipriešinimą

2011 m. lapkričio 15 d.

Netikėtą pergalę „A” lygoje iškovojo KM „Perkūnas” komanda rezultatu 62-48 įveikusi Birštono „Jazz-Diremta“ pasipriešinimą. Po vakarykštės pergalės prieš Prienų „Rūdupio-2“ komandą Birštoniečių treneris M.Kiltinavičius leido pailsėti keliems startinio penketo krepšininkams. Prieš rungtynes paklausus Birštono komandos trenerio, kas lemia sėkmingą komandos žaidimą įvairiose lygose, buvo įvardintas geras darbas treniruočių metu, tarpusavio supratimas aikštelėje ir komandinis darbas vardan pergalės. Priešininkų komandos treneris A.Serva teigė, jog jo komandai tai yra pirmi metai „A“ lygoje ir svarbiausia sužaisti pagal savo galimybes.

Atrodo, kad savo galimybes KM „Perkūnas“ auklėtiniai viršijo su kaupu. Jie parklupdė vienus Regionų krepšinio lygos favoritus - Birštono „Jazz-Diremta“ krepšininkus. Rungtynės prasidėjo nerezultatyviomis atakomis. Per pirmąsias penkias minutes komandos sukrapštė vos 9 taškus. Pirmaujanti komanda pirmajame kėlinuke keitėsi po kiekvienos atakos. Ketvirčio pabaigoje drausmingiau sužaidę M.Kiltinavičiaus auklėtiniai, po V.Valiulio tritaškio, įsiveržė į priekį 16-13.

Kaip paaiškėjo vėliau, antrasis kėlinukas buvo pagrindinis lūžis varžybose, kuomet komandiškai besigindami KM „Perkūnas“ auklėtiniai sugebėjo leisti varžovams įmesti vos 4 taškus, patys pelnydami 23. Daugiausia J.Pacevičiaus ir V.Škėmos pastangomis KM „Perkūnas“ komanda iki didžiosios pertraukos susikrovė 16 taškų persvarą.

Beviltiškai pralaimėję antrąjį kėlinį Birštono „Jazz-Diremta“ krepšininkai gavo aštrius kritikos pliūpsnius nuo komandos trenerio.

Antroje rungtynių pusėje jaunieji KM „Perkūnas“ auklėtiniai ėmė dusti Birštoniečių gynybos gniaužtuose. Per 24 atakai skirtas sekundes  svečiai nesugebėdavo išmesti kamuolio arba suklysdavo. Birštono „Jazz-Diremta“ krepšininkams tai buvo puikus momentas sugražinti rungtynių eigą savo pusėn, tačiau dauguma metimų iš dėkingų situacijų skriejo pro šalį. Rezultatu 12-8 kėlinį laimėję M.Kiltinavičiaus auklėtiniai sumažino deficitą iki 12 taškų.

Paskutiniajame ketvirtyje Birštono „Jazz-Diremta“ krepšininkai pabandė paspausti savo priešininkus po visą aikštę. Įpusėjus kėlinukui, po trijų iš eilės D.Sabeckio tritaškių metimų, aikštės šeimininkai sumažino atsilikimą iki 11 taškų. Žaibiškai minutės pertraukėlės paprašęs KM „Perkūnas“ komandos treneris A.Serva, nuramino savo auklėtinius ir davė tolesnius nurodymus aikštėje. Didžiąją rungtynių dalį pirmavę svečiai, drausmingai sužaidė rungtynių pabaigą ir iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 62-48.

Po rungtynių KM „Perkūnas“ treneris A.Serva liko patenkintas savo auklėtinių kovingumu ir darbštumu aikštelėje: „Vaikinai kovėsi negailėdami savęs ir džiugu, kad išlaikėme visas rungtynes gerą gynybą“. Tuo tarpu Birštono „Jazz-Diremta“ treneris M.Kiltinavičius liko nusivylęs savo komandos požiūriu į varžybas.

Birštono „Jazz-Diremta“: Don.Sabeckis 13 tšk. ( 6 atk.k,), P.Mykolaitis ( 7 atk.k.), V.Valiulis ir Deiv.Sabeckis po 10 tšk.

KM „Perkūnas“: V.Škėma 18 tšk., J.Pacevičius 16 tšk. ( 13 atk.k.)