Lygos

Naujienos

KM "Perkūnas" 97 pasiekė užtikrintą pergalę

2011 Gruodžio mėn. 12 d.
KM "Perkūnas" 97 pasiekė užtikrintą pergalę
"Tornado" krepšininkams nepavyko sustabdyti varžovų reidų link krepšio.

Moksleivių lygos 1997 metų grupės A pogrupio rungtynėse KM "Perkūnas" 97 (tr. Asta Lūžaitė) pateisino rungtynių favoritų statusą ir rezultatu 82:55 pasiekė užtikrintą pergalę prieš metais jaunesnius "Tornado" KM-Beolita krepšininkus (tr. Aivaras Grigaliūnas). "Perkūno" komanda įgijo pranašumą nuo pirmųjų susitikimo minučių ir jo nepaleido visų rungtynių metu. "Tornado" krepšininkai pagirtinai kovojo iki galo ir su kiekvienu kėliniu žaidimą gerino, tačiau pasiekti pergalę šansų nebuvo.

 

Vangi rungtynių pradžia buvo naudingesnė "Perkūno" komandai, kuri pamažu, tačiau rinko taškus. Tuo negalėjo pasigirti aikštės šeimininkai - "Tornado" ekipa pirmuosius taškus "iš žaidimo" pelnė sužaidus jau šešias minutes. Prie to nemažai "prisidėjo" svečių aktyvus spaudimas, leidęs "Perkūnui" po pirmųjų dešimties minučių pirmauti 24:8. Antrajame kėlinyje šeimininkų puolimas atsigavo. Nuo tritaškio metimo linijos triskart pasižymėjo D. Nemeikša, dar vieną pridėjo G. Lukošiūnas. Vos dviem taškais pralaimėję kėlinį, "Tornado" krepšininkai išsaugojo rungtynių intrigą - 28:46.

 

Po ilgosios pertraukos šeimininkai iškart puolė varžovus jau jų aikštės pusėje. "Perkūno" puolimas kuriam laikui buvo sutrikęs, o "Tornado" priartėjo 34:48. Visgi svečiai stabilizavo padėtį ir likus ketvirtajam kėliniui vėl turėjo solidžią persvarą 60:39. Atsipalaidavę A. Lūžaitės auklėtiniai vėl prastai startavo paskutiniame kėlinyje, tačiau, po minutės pertraukėlės sužaidę atkarpą 13:0, "Perkūno" krepšininkai galėjo ramiai laukti rungtynių pabaigos.

 

"Tornado" KM-Beolita: D. Nemeikša 22 tšk., A. Jusevičius 10 tšk., G. Lukošiūnas 9 tšk.

KM "Perkūnas" 97: M. Dirmauskis 25 tšk., M. Markevičius 13 tšk., E. Bradauskas 11 tšk.

 

KM "Perkūnas" 97 trenerė Asta Lūžaitė komandos žaidimą įvardino kaip banguotą: "Klimatas komandoje puikus, tačiau žaidimas kartais stipriai subanguoja. Moksleivių lygoje buvome nusileidę Mažeikiams, kai tuo tarpu visi juos nukaudavo. Tada, atrodė, buvome pasiekę dugną, tačiau po to sekė pagirtino žaidimo atkarpa, nugalėjome pajėgius varžovus.

Neseniai buvo nemažai netekčių - tai ligos, tai traumos užpuolė. Štai ir dabar rungtynėms pasiruošė vos aštuoni žaidėjai. Turime vieną žaidėją, kuris per pastaruosius metus taip "išstypo", jog sprendžiant pagal ūgį galėtų dominuoti po krepšiais. Tačiau per greitas augimas turi ir savų minusų - vaikas sunkiai bėgioja, skundžiasi skausmais. Gal jis po krepšiais atrodytų solidžiai, tačiau sunkiai perbėgtų kitą aikštės pusę. Taigi tai dar viena netektis, ir neaišku, kada jis galės sugrįžti į aikštę. Šiaip pati komanda bresta labai gerai ir sklandžiai, tuo ir džiaugiuosi. "

 

Tuo tarpu komandos žaidėjas Mantas Markevičius dėl žaidėjų netekčių nebuvo labai nusiminęs: "Po vasaros atradome kiek kitokį žaidimą, nesame tokie susikaustę aikštėje. Išėjus iš komandos keletai žaidėjų turime kažkiek daugiau laisvės, žaidžiame labiau atsipalaidavę. Tai man patinka. Patinka išbandyti ir naują gynybos schemą - zoninę gynybą. Šiemet pirmi metai, kai galime ją taikyti rungtynėse."

Paklaustas, ar kuriam nors komandos žaidėjui jau yra pavykę sudrebinti lanką dėjimu į krepšį, M. Markevičius parodė pirštu į M. Dirmauskį: "Manau, dar kokie porą centimetrų, ir Martynas jau pejėgtų tai padaryti."

 


Komentarai: