Lygos

Naujienos

Kauno krepšinio teisėjų mokyklos veikla įgauna pagreitį

2018 Gruodžio mėn. 5 d.
Kauno krepšinio teisėjų mokyklos veikla įgauna pagreitį
Teisėjavimo pagrindų bei subtilybių moko ir Eurolygos teisėjas Gytis Vilius.

Jau mėnuo praėjo nuo Kauno krepšinio teisėjų mokyklos pradžios. Būsimi krepšinio arbitrai mokosi ir žinias gilina teoriniuose bei praktiniuose užsiėmimuose, kuriuose jiems savo patyrimą perteikia nacionalinės kategorijos teisėjai ir komisarai Rimas Navickas ir Valdas Vilius.

Teoriniai užsiėmimai vyksta pirmadieniais nuo 18 val., o praktiniai užsiėmimai – ketvirtadieniais nuo 18:30 val.

Po kelių savaičių mokymų, būsimi krepšinio teisėjai tai, ką jau išmoko, turėjo galimybes pademonstruoti draugiškose vaikų rungtynėse.

Teoriniuose užsiėmimuose krepšinio taisyklių pagrindų, teisėjavimo subtilybių mokė tarptautinės krepšinio kategorijos arbitras Juozas Barkauskas ir Eurolygos teisėjas Gytis Vilius. Į praktinius ir teorinius užsiėmimus jie bus kviečiami ir ateityje. Taip pat lektoriais bus kviečiami dar du Eurolygos arbitrai Jurgis Laurinavičius ir Artūras Šukys.

Panašiu principu užsiėmimai vyks iki sezono pabaigos, todėl prie besimokančių teisėjauti eigoje gali prisijungti ir visi norintys tapti krepšinio teisėjais.

Tam reikia registruotis el. paštu navickasrimas@gmail.com, užpildant registracijos formą. Mėnesinis mokestis – 20 eur. Informacija teikiama telefonu +370 698 14300.

Šiuo metu vienas iš geriausių Lietuvos krepšinio arbitrų Gytis Vilius savo teisėjavimo karjerą taip pat pradėjo  nuo mažų ir paprastų žingsnių:

„Nežinau, ar buvau imlus tam, bet buvau griežtai mokomas, kad reikia daryti maksimumą kiek gali tą kartą. Nieko daugiau, nieko mažiau.“ – prisiminė G. Vilius.

„Pirmos rungtynės, kurias turiu įsirašęs į savo teisėjavimo knygutę, buvo KKML moksleivių varžybos, 2003-ųjų metų lapkričio 11 dieną. Tais laikais labai retas, kas turėjo kompiuterį, tad tai buvo vienintelis būdas kaupti informaciją. Bet dar iki šiol pildau tą pačią knygutę, į kurią surašau visas teisėjautas rungtynes.“

Šiuo metu Eurolygoje teisėjaujantis G. Vilius jauniesiems arbitrams davė asmeninį patarimą: „Turbūt pagrindinis patarimas pradedantiems – koncentruotis į tai, ką darai, ir pasitikėti pačiu procesu, o ne vaikytis savo susikurtų didelių tikslų. Disciplina darbui eina pirma, negu tikslų iliuzijos.“

Po penkiolikos metų G. Vilius grįžo į teisėjų mokyklą, tačiau jau ne kaip mokinys, bet kaip lektorius, kuris pasidalino savo patirtimu su jaunaisiais teisėjais.

„Buvo garbė grįžti į KKML ir Kauno krepšinio teisėjų mokyklą ir pasidalinti turima informacija.“ – pridūrė ir sėkmės visiems palinkėjo Gytis Vilius.


Komentarai: