„Kauno dienos“ „Super“ taurė KM „Perkūnas“ rankose (Foto)

Video reportažas čia

Rašo "Kauno diena"

Rašo BasketNews.lt

Sport1 žinios

Finišavo paskutinis Kauno krepšinio mėgėjų lygos turnyras, kuriame, prasidėjus vasarai, savo jėgas išbandė pajėgiausi mėgėjai bei profesionalūs krepšininkai. „Kauno dienos“ „Super“ taurę po atkaklios finalo kovos į viršų kėlė KM „Perkūnas“ (treneris Petras Aleksonis) krepšininkai, rezultatu 91:81 nugalėję LKKA „Atletas“ (tr. Edas Nickus) ekipą. Mažajame finale „Santermita“ (tr. Deividas Čereška) tik paskutinėmis rungtynių sekundėmis įrodė pranašumą prieš Birštono BC „Jazz-Diremta“ (tr. Marius Kiltinavičius) krepšininkus (103:97).

DIDŽIOJO FINALO NUOTRAUKOS

MAŽOJO FINALO NUOTRAUKOS

APDOVANOJIMŲ CEREMONIJOS AKIMIRKOS

***
Finalo dvikovos pradžioje abi komandos apsikeitė tolimais šūviais, tačiau ilgainiui išryškėjo KM „Perkūnas“ ekipos aukštaūgių pranašumas baudos aikštelėje. Joje LKKA „Atletas“ krepšininkams sunkiai sekėsi stabdyti E. Dimšą. „Perkūno“ susikrautą penkių taškų persvarą greitai ištirpdė R. Matučio ir D. Griciaus tritaškiai metimai. Visgi kėlinio pabaigoje dvi dėkmingos „Perkūno“ atakos vėl leido jiems šiek tiek atitrūkti – 22:18. Antrame kėlinyje abiejų ekipų žaidimą diktavo komandų lyderiai. KM „Perkūnas“ gretose kaip visada nesustabdomas buvo E. Dimša, per šį ketvirtį pelnęs penkiolika taškų. Tuo tarpu Edo Nickaus komandą tempė Š. Vingelis. Jo penki tritaškiai bei surinkti aštuoniolika taškų padėjo LKKA „Atletas“ ekipai po dviejų kėlinių įsiveržti į priekį – 45:44.

Dešimčia taškų laimėtas trečiasis kėlinys leido „Perkūno“ ekipai lemiamo ketvirčio pradžioje turėti apčiuopiamą devynių taškų persvarą. Tačiau D. Griciaus bei Š. Vingelio inicijuotas spurtas ketvirto kėlinio pradžioje visiškai panaikino varžovų pranašumą. Po minutės pertraukėlės „Perkūnas“ sustabdė varžovų spurtą, o kėlinio antroje pusėje išryškėjo LKKA „Atleto“ krepšininkų jėgų stygius, kovoti prieš nemažai profesionalaus krepšinio ragavusius KM „Perkūnas“ žaidėjus. E. Dimšos galingas dėjimas įtvirtino „Perkūno“ pergalę rezultatu 91:81.

Naudingiausiu didžiojo finalo žaidėju tapo Egidijus Dimša (KM „Perkūnas“), pelnęs 38 taškus (dvitšk. 24/17), atkovojęs 10 kamuolių, perėmęs tris bei blokavęs du kamuolius ir surinkęs 37 naudingumo balus.

KM „Perkūnas“: Egidijus Dimša 38 tšk. (10 atk. k.), Martynas Linkevičius 17 tšk., Evaldas Dainys 13 tšk. (9 rez. p.).

LKKA „Atletas“: Darius Gricius 31 tšk., Šarūnas Vingelis 29 tšk., Raimondas Matutis 6 tšk.

KM „Perkūno“ treneris Petras Aleksonis po finalo rungtynių kalbėjo: „Finalo rungtynėse visada reikia pasveikinti ir oponentus, kurie šiandien neleido taip lengvai aikštelėje daryti tai, ką norime. LKKA „Atletas“ turi malonią akiai komandą, gerus lyderius – dėl to juos reikia pagirti.

Kas liečia finalą, mums rungtynėse didžia dalimi padėjo individualus meistriškumas ir didelis noras skaityti „Kauno dieną“ (juokiasi). Finale, pirmoje rungtynių pusėje mums atitrūkti neleido varžovų tritaškiai, kuriuos jie metė virš 50 procentų taiklumu. Po pertraukos pradėjome kibiau gintis, keistis po užtvarėlių, akcentuotis į jų snaiperius ir rezultatas davė savo – įgijom 10 taškų persvarą, kuri vėliau mums tapo koziriu, mažėjant rungtynių laikui.

Iš saviškių žaidėjų labai išskirti kažko nenoriu, nes visi dirba jiems patikėtą darbą, juolab ne visi ir žaidžia po lygiai minučių, kad galėtų įrodyti savo tikrąjį pajėgumą. Reikia tik džiaugtis, jog visi po ilgų sezonų sutinka pabūti mūsų krepšinio šeimoje. Ačiū jiems, man asmeniškai jie paliko didelį įspūdį, kaip žmogui, tad šias akimirkas branginsiu...“

„Laimi stipresni“, - varžovų pergalės priežastį po finalo dvikovos trumpai nusakė LKKA „Atletas“ treneris Edas Nickus. „Iš tiesų, rungtynės buvo neblogos bei naudingos ypač mums. Mūsų komandoje žaidžia daug jaunų žaidėjų, kurie tik ką baigė mokslus, taigi reikia mokėti susikoncentruoti ir ten, ir krepšinio aikštelėje. Mes žaidėjus spaudžiam, reikalaujam iš jų daug, bet suprantam, jog jų galimybės nėra pačios aukščiausios, tad tokios rungtynės jiems duoda labai daug. Ta žaidybinė praktika žaidžiant prieš aukšto lygio žaidėjus yra labai naudinga. Tai yra labai gera mokykla. Aišku, kai Sragauskis gavo traumą, mums tikėtis pergalės buvo sudėtinga. Tačiau ne tai svarbiausia – džiaugiamės, jog dalyvavome šiame turnyre ir įgavome naudingos praktikos.

Gabūt jau ir norėjosi užbaigti sezoną, tačiau jį užbaigsime rungtynėmis su Kinijos devyniolikmečių rinktine. Dar laukia akistata su Lietuvos jaunimo rinktine. Tada jau duosime žaidėjams pailsėti. Mūsų komanda šiemet atliko milžinišką darbą, turėjo labai didelį krūvį. Ir, jei šį sezoną Nacionalinėje lygoje likome penkti, kai praėjusiame sezone buvome iš jos iškritę, tai, manau, duoda rezultatų. Taigi sekančiame sezone šioje lygoje bus keliami aukščiausi reikalavimai.

Tie visi atlikti darbai tarnauja ateičiai. Ir tikrai džiaugiuosi savo vaikinais, kurie dirba ir stengiasi.“

***

Mažojo finalo kova tarp „Santermitos“ ir Birštono BC „Jazz-Diremta“ ekipų grožiu bei intriga niekuo nenusileido finalo dvikovai. Jauni bei ambicingi Mariaus Kiltinavičiaus aklėtiniai kovojo prieš žymiai daugiau patirties turinčius ir tokį pat norą nugalėti parodžiusius „Santerimtos“ vyrus. Pastarieji mažojo finalo dvikovai pasistiprino žalgiriečiu Mantu Kalniečiu, kuris atnešė svarų indėlį į „Santermitos“ pergalę.

Pirmoje rungtynių pusėje „Santermita“ buvo pavojingai pabėgusi (28:14). Tačiau Birštono BC „Jazz-Diremta“ vyrukams pavyko „numesti“ startinį jaudulį. Po 17:3 spurto antrajame kėlinyje jie jau persvėrė rezultatą savo naudai – 31:30. Atsakingu momentu „Santermitos“ ekipoje lyderio vaidmens ėmėsi T. Rakauskas – jo pelnyti dešimt taškų padėjo ekipai po dviejų kėlinių atgauti saugų pranašumą – 47:40.

Trečiajame kėlinyje V. Valiulio bei Deivydo Sabeckio tritaškiai visiškai nubraukė varžovų persvarą. „Santermita“ laikinai pristabdė varžovų spurtą, tačiau kėlinio pabaigoje Birštono BC „Jazz-Diremta“ snaiperiai išvedė ekipą į priekį penkių taškų skirtumu. Šią persvarą tolimu metimu paskutinės kėlinio atakos metu sumažino Š. Zablockis – 70:72. Lemiamo ketvirčio metu iki pat paskutinių sekundžių komandos žaidė „taškas į tašką“. Dauguma taškų baudų metimais sumetę „Santermitos“ krepšininkai likus keletai sekundžių turėjo visus kozirius savo rankose – pirmavo keturių taškų skirtumu. Lemiamą Birštono BC „Jazz-Diremta“ ataką perimtu kamuoliu nutraukęs M. Kalnietis įtvirtino „Santermitos“ pergalę rezultatu 103:97.

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju pripažintas „Santermitos“ žaidėjas Tomas Rakauskas. Jis pelnė 33 taškus, atkovojo 14 kamuolių bei surinko 39 naudingumo balus.

„Santermita“: Tomas Rakauskas 33 tšk. (14 atk. k.), Šarūnas Zablockis 20 tšk. (12 atk. k.), Mantas Kalnietis 17 tšk. (8 rez. p., 5 per. k.).

Birštono BC „Jazz-Diremta“: Vaidas Valiulis 33 tšk. (16/10 tritšk.), Žygimantas Krupskis 22 tšk., Paulius Petrilevičius 11 tšk.

„Santermitos“ žaidėjas Marius Antanaitis: „Jaunieji varžovai mus pagavo kiek atsipalaidavusius. Suko suko tuos derinius – labai taktiškai dėliojo žaidimą. Tuo tarpu mes turėjome tris ar keturias schemas, tačiau gal tik dukart jos pavyko. Taip kad buvo šioks toks „bardakas“. Mums gal pliusą pridėjo patirtis, vistiek indėlį įnešė ir prie komandos prisijungęs M. Kalnietis...

Nedrįsčiau teigti, jog tai buvo paskutinės šio sezono rungtynės. Jei dar pasitaikys turnyrų, krepšinio aikštelėje mus galėsite išvysti.“

Birštono BC „Jazz-Diremta“ treneris Marius Kiltinavičius: „Rungtynių pradžioje auklėtiniai gal per daug „sudievino“ priešininkus. Žaidė per daug pagarbiai, tačiau ilgainius šis niuansas dingo ir mūsų žaidimas susitvarkė. Lemiamu momentu M. Kalnietis sutvarkė reikalus: taiklūs sprendimai, greitis – jo žaidimas padarė savo.

Sakiau žaidėjams, kad daryti tragedijos nereikia. Prieš tokius varžovus reikia kovotis iš paskutiniųjų, negalima nuleisti galvos ir pasiimti iš tokių varžybų kiek galima daugiau. Čia jiems yra aukštos klasės mokykla.“

***

Apdovanojimų ceremonijos metu aukso medalius, nugalėtojų taurę bei metines dienraščio „Kauno diena“ pranumeratas „Perkūno“ žaidėjams įteikė „Kauno dienos“ rinkodaros projektų vadovė Sandra Damušytė bei KKML direktorius Rimas Navickas.