Išaiškėjo „Savaitgalio“ lygos pusfinalių dalyviai: tarp keturių stipriausių – staigmeną pateikusi ekipa

2019 m. sausio 21 d.

Sausio 20 dieną buvo sužaisti „Savaitgalio“ lygos ketvirtfinalių susitikimai, po kurių išaiškėjo keturios stipriausios čempionato komandos. Dvi iš jų (A. Puškino gimnazija ir „Abela“) pusfinalio etapą pasiekė be didesnių vargų, „No Name“ turėjo fantastišką akistatą su „Sigis atvirkščiai“ krepšininkais, o didžiausią staigmeną pateikė komanda, kuri reguliariame sezone užėmė viso labo tryliktą vietą.

„Gemavila“ aštuntfinalyje įveikė ketvirtoje vietoje buvusią „ARV auto“, ketvirfinalyje palaužė penktos pozicijos BC „Agapė“ ekipą.

„Abela“ – „Arena Billiards“ 89:76

Entuziastingai ketvirtinalio dvikovą pradėjusi „Arena Billiards“ po pirmo kėlinio pirmavo 26:19, tačiau žaidimo kokybės išlaikyti nepavyko. Poros favoritė „Abela“ iniciatyvą perėmė dar iki ilgosios pertraukos, antrą kėlinį laimėjusi triuškininačiu rezultatu 31:10.

Ženkliai į priekį pabėgusi „Abela“ likusioje rungtynių dalyje bėdų neprisidarė ir užtikrintai žengė į pusfinalio etapą.

Nugalėtojų gretose „broliškai“ žaidė Elvinas Kaluginas su Mantu Čipu. Pastarasis pelnė 26 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, E. Kaluginas taip pat pridėjo 26 taškus, atkovojo 13 kamuolių bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Arena Billiards“ ekipoje išsiskyrė tik Manto Karausko pasirodymas – 23 taškai, 11 atk. k., 5 rez. p.

„No Name“ – „Sigis atvirkščiai“ 52:50

Tuziną rungtynių baigties variantų turėjusioje „Sigis atvirkščiai“ ir „No Name“ komandų akistatoje galiausiai triumfavo „No Name“ krepšininkai.

Beprotiškoje rungtynių atomazgoje „Sigis atvirkščiai“ turėjo galimybę išplėšti pergalę ar bent pratęsimą, tačiau keturi baudų metimai skiejo pro šalį, o taip pat ir paskutinę sekundę progą išmesti dvitaškį susikūręs Žygimantas Krupskis nepataikė ir šio.

Eilę kartų į stipriausiųjų ketvertą nepatekusi „No Name“ turi progą džiaugtis. Pernai „No Name“ prieš Aktyvistai-Vilijampolė-Džymas“ krito ketvirtfinalyje, o Pavasario čempionate neperžengė net aštuntfinalio etapo, kuomet nusileido „Rimidus“ ekipai. Negana to, 2017 ir 2016 metų Pavasario čempionatuose kartojosi ta pati istorija – buvo pralaimėti ketvirtfinaliai „Perkūno“ veteranams.

Tiesa, „No Name“ finaliniuose susitikimuose nėra naujokai, tačiau medalių dalybose gražių prisiminimų taip pat neturi. 2017 ir 2016 metų rudens-žiemos čempionatuose pralaimėjo tiek pusfinalių susitikimus, tiek bronzinius finalus bei liko prizininkų papėdėje.

Taigi karčią finalų patirtį turinti „No Name“ ekipa neabejotinai turės papildomos motyvacijos perrašyti komandos istoriją.

„Gemavila“ – BC „Agapė“ 88:72

Antroje rungtynių pusėje tolimais metimais savo varžovus žudžiusi „Gemavila“ įveikė „Agapę“ rezultatu 88:72 ir pateikė didžiausią staigmeną „Savaitgalio“ lygos atkrintamosiose varžybose. Po galingai sužaisto antrojo rungtynių ketvirčio „Agapė“ pirmavo 9 taškų skirtumu, tačiau rezultatyviai žaidę „Gemavilos“ žaidėjai P. Minkevičius ir A. Pūras padėjo savo komandai perlaužti rungtynių eigą.

A. Pūras pataikė 7 tritaškius iš 12 bandymų. „Centras“ iš viso pelnė 26 taškus, atkovojo 17 kamuolių, 6 kartus atliko rezultatyvų perdavimą ir iš viso surinko 38 naudingumo balus. Puolime puikiai žaidė 31 tašką pelnęs P. Minkevičius. Jis įmetė 31 tašką, pataikydamas 4 tritaškius iš tiek pat bandymų.

„Agapės“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė 14 taškų pelnęs A. Gavelis. Po 13 pridėjo E. Kajalavičius ir I. Juodis.

A. Puškino gimnazija – „Amerigo“ 60:49

Į atlapus A. Puškino gimnazijai įsikabinti mėginusi „Amerigo“ turėjo nuryti skaudžią piliulę. Puikiai rungtynių pradžioje puolime žaidę „Amerigo“ jau 13 rungtynių minutę dėl traumos prarado gynėją J. Pilecką. Be vieno iš puolimo lyderių likusi „Amerigo“ gerokai strigo puolime, o užtikrintas atakas rengę A. Puškino gimnazijos krepšininkai pamažu didino pranašumą ir rungtynes laimėjo rezultatu 60:49.

A. Puškino gimnazijos komandoje puikiai žaidė 18 taškų ir 11 atkovotų kamuolių surinkęs A. Budrys. 15 pridėjo J. Leitenas.

„Amerigo“ komandoje su 13 taškų rezultatyviausias buvo J. Pileckas. 10 įmetė L. Steponavičius.

Pusfinalių poros:

A. Puškino gimnazija – „Gemavila“
„Abela“ – „No Name“

Pusfinaliuose jau bus žaidžiamos dvejos rungtynės (skaičiuojamas taškų santykis).

Kaip klostėsi aštuntfinalių susitikimai, informaciją rasite čia.