BLM finale – superinį sirgalių palaikymą turėjusi Jono Basanavičiaus gimnazija ir pusfinalyje varžovus sutriuškinę VDU „Rasos“ gimnazistai

2019 m. kovo 27 d.

Trečiadienį išaiškėjo Bendrojo lavinimo mokyklų čempionato finalininkai. Pusfinalyje VDU „Rasos“ gimnazija 91:73 susitvarkė su „Santaros“ gimnazija, o triukšmingame ir žymiai atkaklesniame Jono Jablonskio ir Jono Basanavičiaus gimnazijų mūšyje 70:60 triumfavo didelį sirgalių palaikymą turėję „basankės“ atstovai.

Žymiai užtikrinčiau rungtynes pradėję Jono Jablonskio gimnazijos krepšininkai antrajame kėlinyje spėjo įgyti net keturiolikos taškų persvarą, tačiau ilgainiui ėmė ryškėti bėdos dėl trumpo atsarginių žaidėjų suolelio. Be viso to, jau pirmajame kėlinyje iš žaidimo iškrito vienas svarbesnių „jablonskiečių“ – Julius Liesis.

Antroje mačo pusėje Jono Basanavičiaus gimnazijos krepšininkai išlygino žaidimo eigą, o visa intriga kėlėsi į lemiamą ketvirtį.

Nugalėtoją išsprendė paskutinės penkios minutės, kurių metu Jono Jablonskio gimnazijos krepšininkai prametė visus metimus ir sustojo ties 60-ojo taško riba. Tuo tarpu Jono Basanavičiaus gimazistai truktelėjo į priekį 9:0 ir nukeliavo link pelnytos pergalės.

Prieš tai vykusi „Santaros“ ir VDU „Rasos“ gimnazijų akistata klostėsi su mažesne intriga. Nuo pat pusfinalio pradžios į priekį įsiveržusi VDU „Rasos“ gimnazija trečiajame kėlinyje pirmavo jau 23 taškų skirtumu, o iki dvikovos pabaigos ženklesnio varžovų antpuolio nesulaukė.

BLM čempionato finalas vyks ateinantį trečiadienį (balandžio 3 d.) „Žalgirio“ krepšinio mokykloje.

Mažasis finalas: 10:30 val. „Santaros“ gimnazija – Jono Jablonskio gimnazija

Finalas: 12:15 val. VDU „Rasos“ gimnazija – Jono Basanavičiaus gimnazija