BL pusfinaliai: pirma Sargėnų pergalė ir Dainavos revanšas

2017 m. kovo 6 d.

Šeštadienį tęsėsi Bendruomenių lygos kovos. Pusfinalių etape labai svarbią pergalę iškovojo Dainava-AKSA krepšininkai. Pastarieji 67:65 įveikė grėsmingąjį Vieningą Kauną ir atstatė lygybę šioje pusfinalio poroje. Pirmasis šių ekipų susitikimas baigėsi kauniečių pergalę – 72:64.

Puikias rungtynes sužaidė nugalėtojų komandos startinis penketas – Edgaras Krūminas (18 tšk), Eimantas Grigaliūnas 15, Karolis Zubernis 13, Kasparas Červinskas 11 ir Klaidas Jankaitis 10. Pastarieji vienas po kito pasikeisdami „gadino nervus“ Vieningam Kaunui. Įdomu tai, kad Dainaviečiai į didžiąją rungtynių pertrauką išėjo turėdami net 14 taškų deficitą - 25:39, tačiau 3 kėlinyje parodę charakterį neutralizavo dificitą vos iki 4 taškų – 48:52. Dainaviečiai pajutę gerą rungtynių tempą tiksliau sužaidė paskutinę rungtynių atkarpą ir išplėšė pergalę labai svarbią pergalę - 67:65. Vieningo Kauno gretose ženkliai pritrūko lyderio – Roko Misevičiaus indėlio. Pastarsis šiose rungtynėse nerungtyniavo.

Vieningas Kaunas – Dainava-AKSA (foto) (67:65, Serija iki 2 pergalių 1-1)

Vieningas Kaunas: Š. Straševičius 18, Ž. Pilipavičius ir D. Plerpa (14 atk. kam.) po 11, A. Karla 10.

Dainava-AKSA: E. Krūminas 18, E. Grigaliūnas 15, K. Zubernis 13, K. Červisnkas 11 ir K. Jankaitis 10.

Šilainiai 64:77 krito prieš Sargėnus (foto)

Dar vienas puikias rungtynes sužaidė Sargėnų lyderis Deividas Urbonas, kuris nugalėtojams pelnė 35 taškus. Šilainių komanda prieš varžovus priešnuodžių rado tik pirmoje rungtynių pusėje – laimėję antrą rungtynių ketvirtį 23:18 Šilainiai dar buvo priekyje 37:34. Visgi antroji rungtynių dalis priklausė Sargėnams, kurie nežymiai, bet nuolatos buvo vienu žingsniu priekyje, laimėjo 3 ir 4 rungtynių kėlinius (23:13; 20:14) ir iškovojo gražią pergalę 77:64.

Sargėnai minimaliai buvo pranašesni kone visose statistikos kategorijose – atkovoti kamuoliai 49:46, perimti kamuoliai 13:10, klaidos 15:17, tritaškiai 12:10, dvitaškiai 18:14.

Šilainių gretose, kaip ir pirmajame pusfinalyje, taipogi nebuvo vieno iš lyderių – Mantauto Patašiaus.

Šilainiai: H. Paulauskas 16, T. Vaitkūnas ir V. Kapočius po 14, V. Bunikis 9.

Sargėnai-Jargala: D. Urbonas 35, R. Živatkauskas 17, A. Silvestravičius (19 atk. kam.) 13, L. Solomachin 8.