Bendruomenių lygoje – lyderių pergalės ir kova dėl kiekvieno taško

2019 m. gruodžio 16 d.

Gruodžio 14-ają dieną prasidėjo 7-asis Bendruomenių lygos turas. Pirmosiose rungtynėse susitiko B pogrupio favoritai „Vieningas Kaunas“ ir paskutinėje vietoje esantys BC „Spurtas“. Pastarieji pasipriešinimą rodė pirmąsias 10 minučių, tačiau pralaimėjo visus likusius kėlinius ir rezultatu 60:75 nusileido Martyno Valaičio (26 tšk., 7 atk. kam.) vedamiems „Vieningo Kauno“ krepšininkams. Pralaimėjusiųjų gretose Karolis Valiulis įmetė 23 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Kovoje dėl antros vietos pogrupyje tęsia Žaliakalnio „Bonauta“ krepšininkai, kurie trečiojo kėlinio pabaigoje pavojingai prisivijus varžovams sugebėjo perlaužti rungtynes atgal į savo pusę ir įveikti tiesioginį oponentą „Dainavą“ (76:66). Pastaruosius į priekį vedė Justinas Pileckas pelnęs 21, Mantas Maslenikovas pridėjo 18. Nugalėtojų gretose aiškus lyderis buvo Lukas Grėbliūnas pelnęs net 31 tašką.

Šiame ture sužibėjo Mantautas Patašius, pelnęs 37 taškus, atkovojęs 17 kamuolių ir surinkęs net 57 naudingumo balus. Kartu su Ričardo Stirbio (31 tšk., 8 atk. kam.) pagalba M. Patašius atvedė „Šilainius“ į pergalę prieš tiesioginius varžovus turnyrinėje lentelėje „Pagyvenusius Jaunuolius“. Rezultatyviose rungtynėse po spurto ketvirtąjame kėlinyje (33:20) „Šilainiai“ užbaigė rungtynes 95:81. Pralaimėjusiems Audrius Labanauskas ir Darius Šerpetauskas pelnė atitinkamai 26 ir 24 taškus.

Antrąją dieną pradėjo atkaklios rungtynės, pareikalavusios netgi pratęsimo. BC „Centras-Aktyvistai“ įrodė pranašumą prieš „Didvyrius“ rezultatu 80:76. Pergalės kalviais tapo naudingas Tomo Pauliuko (20 tšk.), Žygimanto Gedžiūno (20 tšk., 11 atk. kam.) ir Justino Baltrušaičio (17 tšk., 12 atk. kam.), žaidimas. „Didvyriuose“ Simonas Šteinkortas pelnė 18 taškų, Paulius Janušauskas ir Ignas Linartas pridėjo atitinkamai 17 ir 16.

Svarbią pergalę iškovojo „Senamiestis-Aleksotas“ prieš Sargėnų „Jargalą“ rezultatu 56:50. Gynybinio pobūdžio rungtynėse nugalėtojams naudingiausiai sužaidė Edgaras Marašinskas (14 tšk., 10 atk. kam.), Arturas Bručkus pelnė 11 taškų, atkovojo 9 kamuolius. Sargėnų „Jargaloje“ Gintautas Šlepikas ir Donatas Stašaitis (15 atk. kam.,) pelnė po 14 taškų.

Užtikrintai antrojoje rungtynių dalyje reikalus sutvarkę „LŽSHA“ krepšininkai šventė eilinę pergalę. Šįkart rezultatu 72:45 buvo nugalėti „Bermudai“. „LŽSHA“ toliau išlieka A pogrupio vienvaldžiais lyderiais. KK „Bermuduose“ Giedrius Jaščericinas pelnė 15 taškų, Šarūnas Krilavičius pridėjo 10. Nugalėtojams Tomas Kmitas įmetė 15, Evaldas Jančauskas pelnė 14 (9 atk. kam.).

Projektas „Kauno miesto bendruomenių krepšinio pirmenybės“ bendrai finasuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.