"Autojuta" vos neišleido pergalės iš rankų

2012 m. sausio 16 d.

“Verslo” lygoje “Autojuta” vos neišleido pergalės iš rankų prieš „Taxi Kaunas“ komandą. Visas rungtynes pirmavę „Autojuta“ (5-7) rungtynių pabaigoje susikomplikavo savo padėtį, ir tik taiklių komandos kapitono D.Kasparaičio baudos metimų dėka, iškovojo pergalę rezultatu 77-73. „Taxi Kaunas“ (0-12) ir toliau nepavyksta iškovoti pergalių „Verslo“ lygoje.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Autojuta“, kurie taiklių metimų dėka įsiveržė į priekį 14-5. Vis dėlto, T.Atkočiūno vedama „Taxi Kaunas“ komanda sugebėjo spurtuoti rezultatu 12-4 ir atstatyti pusiausvyrą pirmajame kėlinuke (17-19). „Autojutos“ lyderis D.Kasparaitis aštriais reidais krepšio link priversdavo priešininkus rinkti pražangas ir nekliudomas galėjo rinkti taškus. Dažnai nepripažindami teisėjų užfiksuotų pražangų „Taxi Kaunas“ krepšininkai buvo nubausti technine pražanga.

Antrojo kėlinuko pabaigoje spurtavę „Autojutos“ krepšininkai, po dviejų kėlinių susikrovę solidžią 17 taškų persvarą (48-31). Spurto iniciatoriai Š.Girdauskas ir D.Kasparaitis pelnė po aštuonis taškus.

Po didžiosios pertraukos aikštėje užvirė tikra kova. Rezultatu 18-5 laimėję atkarpą „Taxi Kaunas“, gražino intrigą rungtynėse. Tačiau „Autojutos“ komandą į priekį patempė iki tol tuščiais šoviniais iš toli šaudęs K.Rinkevičius, kuris pataikė tris tritaškius metimus  ir atvėsino įsiaudrinusius „Taxi Kauno“  žaidėjus. Po trijų kėlinukų rezultatu 62-53 pirmavo „Autojutos“ krepšininkai.

Ketvirtajame kėlinyje „Taxi Kaunas“  sutelkė visą dėmesį į gynybą. Tiksliai apsingindami, „Taxi Kaunas“ krepšininkai greitai užpuldavo priešininkų krepšį ir patyliukais tirpdė pranašumą. Paskutiniąją kėlinio minutę D.Atkočiūnas taikliais baudos metimais išlygino rezultatą 73-73. Tačiau kitos atakos metu „Autojutos“ lyderis D.Kasparaitis privertė prasižengti varžovus ir taikliais baudos metimais gražino dviejų taškų persvarą savo komandai. „Taxi Kaunas“ komanda nesėkmingai pabaigė savo paskutiniąją ataką, o kamuolį atkovojęs D.Kasparaitis įtvirtino komandos pergalę rezultatu 77-73.

Po rungtynių "Autojutos" kapitonas D.Kasparaitis pasidžiaugė darbine pergale: "Kiek gi gali nesisekti, jau paskutines dvi varžybas apmaudžiai pralaimėjome rungtynių gale, tad džiugu, kad šiandien neišsprūdo pergalė iš rankų. Tik trūksta kad į varžybas susirinktų daugiau žaidėjų ir pabandysime šiais metais iškovoti daugiau pergalių",- optimistiškai galvojo D.Kasparaitis.

Įdomus faktas, kad „Autojutos“ žaidėjas K.Rinkevičius išmetė daugiau tritaškių metimų nei visa priešininkų komanda – 19. Tiesa, pataikė tik 5 kartus.

„Taxi Kaunas“: K.Zujys 24 tšk. (19 atk.k.), K.Dieninis 18 tšk.. D.Atkočiūnas 13tšk.

„Autojuta“ : D.Kasparaitis 27 tšk. (13 atk.k., 5 rez.p.), K.Rinkevičius 15 tšk.,  A.Baliukonis 14 tšk.