Lygos

Naujienos

2011/2012 m. sezono pradžios apžvalga. „A“ lyga – Champion taurė

2012 Sausio mėn. 4 d.
2011/2012 m. sezono pradžios apžvalga. „A“ lyga – Champion taurė

 Netrukus, po didžiųjų švenčių, į sporto sales bei arenas su dar didesnėmis intrigomis grįš jau seniai pasiilgtas krepšinis. Prabėgus pirmiesiems 2011/2012 metų sezono mėnesiams, galime aiškiau nubrėžti atskirų lygų kontūrus, komandų bei pačių žaidėjų pasirodymus. Žvilgtelkime atgal į praėjusius metus – kokios buvo malonios ir nemalonios staigmenos, netikėtumai, atradimai, statistika...

 

 „A“ lyga – Champion taurė

 

Stabilumas: „Top Sport“ (8-0) ir „Voluktės“ (7-1) komandos toliau dominuoja šioje lygoje. Kaip dažniausiai, pernai metų čempionė „Top Sport“ komanda šių grandų dvikovoje yra vienu laipteliu aukščiau už savo amžinus priešus. Šias komandas nuversti nuo pirmųjų vietų sosto norinčios ekipos turėtų stipriai pasitempti, tačiau laiko yra.

 

Šuolis į viršų: Pernai metų sezone „B“ lygoje rungtyniavę KTU krepšininkai grįžo į aukščiausią lygą su nauja jėga. Prie komandos vairo stojęs treneris Vytautas Pliauga pakeitė ilgametį strategą Henriką Giedraitį. Pridėjus dar keletą aukšto kalibro žaidėjų ekipos šviežumas matosi plika akimi. Penkios pergalės ir trys pralaimėjimai leidžia KTU ekipai iki šiol užimti trečiąją grupės vietą.

 

Naujokai: RKL žaidžianti Birštono „Jazz-Diremta“ komanda pernai KKML sezono pabaigoje „apsižvalgė“ Perkūno taurėse. Dalyvavimas „A-Champion“ lygoje šios komandos jauniesiems talentams tai dar vienas žingsnis tobulėjimo link. Nors šiuo metu Mariaus Kiltinavičiaus treniruojama komanda (4-3) žengia po KTU, ši komanda turi nemažą potencialą įkąsti ir patiems lygos lyderiams.

 

Laimono Eglinsko treniruojami jaunieji LKKA studentai pamažu įgauna pagreitį. Su kiekvienomis rungtynėmis gauta patirtis panaudojama sekančiuose mačuose. Pergalės prieš VDU ir KM „Perkūnas“ komandas įrodo, jog ši ekipa neketina kaboti lentelės apačioje, o neblogai sužaistos rungtynės prieš lygos lyderius gali įkvėpti LKKA „Atleto“ krepšininkus įspūdingesnėms pergalėms.

 

Dar vieniems lygos naujokams Prienų „Rūdupio-2“ (2-4) krepšininkams kol kas trūksta stabilumo. Prie to prisidėjo nelauktos traumos. Tačiau po poilsio ši komanda gali grįžti su nauja jėga. Nemažai jaunųjų talentų turinti komanda gali ir turi kilti į viršų. Tai padaryti gali ir „Forto Amicus“ ekipa. Gruodžio mėnesį „Forto Amicus“ baigė triuškinančia pergale, tačiau po to nerungtyniavo gana ilgai. Sužaistų rungtynių skaičius taip pat nėra didelis, tad bus įdomu pamatyti, kaip komanda atrodo šiais metais ir kokių naujų vėjų atneš į turnyrinę lentelę iki atkrintamųjų varžybų.

 

Gana įspūdingą sezono startą pademonstravo jauniausioji lygos komanda – KM „Perkūnas“. Kiek netikėta pergalė prieš užmigusius birštoniečius, bei dramatiškose rungtynėse dviem taškais nusileista LKKA „Atletui“. Jauniesiems krepšininkams „užsivedimo“ netrūko, tačiau jis išblėso prieš labiau patyrusius bei fiziškai galingesnius varžovus. Kaip bebūtų, „Perkūnui“ pergalių trūks, tačiau neįkainojamos patirties dar aštuoniolikos neturintiems krepšininkams taip pat nebus per maža.

 

Nuosmūkis: Akivaizdžiai savo galią prarado VDU (1-6) ekipa. Nukraujavusioje komandoje sunku rasti tikrą lyderį, o komandinis krepšinis neblizga. Galbūt antroje sezono pusėje patyrusiam treneriui Arūnui Juknevičiui pavyks įkvėpti savo auklėtinius drąsesniems žygiams..?

 

Ar „Triobet-Paradis“ (3-5) komandos pasirodymą iki šiol galima vadinti prastu - sunku pasakyti. Sezono eigoje komanda buvo įklimpusi į pralaimėjimų liūną. Trys pergalės nėra daug, tačiau ar komanda gali pasirodyti geriau, netrukus pamatysime. Patirtis gali daug.

 

Ką kalba statistika?

Komandų statistika.

Lygos geriausieji.


Komentarai: