Lygos

Naujienos

2011/2012 m. sezono pradžios apžvalga – „Verslo“ lyga

2012 Sausio mėn. 5 d.
2011/2012 m. sezono pradžios apžvalga – „Verslo“ lyga

 Netrukus, po didžiųjų švenčių, į sporto sales bei arenas su dar didesnėmis intrigomis grįš jau seniai pasiilgtas krepšinis. Prabėgus pirmiesiems 2011/2012 metų sezono mėnesiams, galime aiškiau nubrėžti atskirų lygų kontūrus, komandų bei pačių žaidėjų pasirodymus. Žvilgtelkime atgal į praėjusius metus – kokios buvo malonios ir nemalonios staigmenos, netikėtumai, atradimai, statistika...

 

„Verslo“ lyga

 

Pernai į dvi lygas pasiskirsčiusi „Verslo“ lyga šiemet susijungė į vieną. Dvejuose pogrupiuose rungtyniaujančios komandos kovoja dėl geriausiųjų dvyliktuko, kuris atvers duris į atkrintamąsias varžybas. Atkris net aštuonios komandos. Stengtis yra kur. Abu pogrupiai tolygūs, kaip ir daugelis komandų, tad šįmet „Verslo“ lyga intriguojanti kaip niekad.

 

A pogrupyje rungtyniaujanti „Policija“ pernai triumfavo Verslo „B“ lygoje. Atrodo, komanda neprarado savo jėgos. Nors ekipa šiuo metu žengia ketvirta, jie atsargoje turi dvi rungtynes. Suklupusi vos kartą Vaišvydavoje, „Policija“ išlieka šio pogrupio lydere. Savo arenoje nukovęs lygos grandus, „Sidnėjus“ „Verslo“ lygoje rungtyniauja nestabiliai. Šiuo metu komanda pateko į rimtą duobę – po šešių pergalių sekė net trys pralaimėjimai. Krepšininkai neišvengė ir tarpusavio ginčų. Tikėkimės, juos paliko praeituose metuose ir dabar rungtyniaus su šviežiomis jėgomis ir be jokių nuoskaudų.

 

Pogrupio bene didžiausia staigmena – Kuryba.eu ekipa. „Iš niekur“ atsiradusi komanda iš devynių rungtynių iškovojo net septynias pergales ir metus baigė pirmoje pogrupio vietoje. Ramiu žaidimu išsiskirianti ekipa „primeta“ savo žaidimo stilių kiekvienam varžovui. Tik ar antrajame rate Kuryba.eu krepšininkams pavyks išlaikyti tą teigiamą koncentraciją?

 

Didelį progresą šiais metais demonstruoja „Lietuviški patiekalai“. Tarpsezoniu pasipildžiusi aukštos klasės žaidėjais, ekipa nusitaikė aukščiausias vietas. Komanda vis dar neparodė didžiausio pajėgumo, tačiau Vinco Pilipaičio auklėtiniai artėjant svarbiausioms kovoms turėtų parodyti savo tikrąjį veidą.

 

Pogrupio vidutinės klasės komandos – „Autojuta“, „Babtai-Jonuta“, VŠĮ „Tornado“ KM. Pastaroji komanda, žinoma iš pernai metų, gali smarkiai nustebinti. Į rungtynes surinkusi pilną sudėtį „Tornado“ ekipa galėtų pasipriešinti pajėgioms komandoms. Tuo tarpu „Autojutos“ ir Baptų komandoms teks atsiraitojus rankoves kovoti dėl išlikimo. Į šią kovą įsiterpti gali ir NRD ekipa, vos viena pergale atsiliekanti nuo šių. Maži šansai keliauti toliau žaidimo per metus nepagerinusiems „Identity“ krepšininkams. Naujokei „Taxi Kaunas“ komandai, kol kas likusiai be pergalių, lieka gerinti žaidimą ir atsigriebti kitą sezoną.

 

B pogrupio viršuje reikalai išties įdomūs. Kasmet vis geriau rungtyniaujantys „Mato baldai“, puikią komandinę dvasią palaikantys „Nowaco“ krepšininkai, nuo praeito sezono lyderio statusą išsikovoję „Žmonės“ bei lygos naujokai AUTOBRAVO nusitaikė į pirmąsias pogrupio vietas. Negalime nurašyti ir bet kam įkąsti galinčių „Ūkio banko“ krepšininkų. Šios penkios komandos greičiausiai išsidalins pirmas penkias pogrupio vietas. Kokia tvarka, mąstyti net neverta.

 

Kone didžiausias nuosmukis – Spurtas-Triobet stovykloje. Pernai ant prizinės pakylos lipę spurtiečiai šiemet nepanašūs į save. Aišku, ekipa neteko nemažai pajėgių žaidėjų. Netekčių išvengė ACME komanda. Ši komanda verčiasi be pirmojo ryškumo žvaigždžių, tačiau noru iškovoti pergalę tiek žaidėjai, tiek jų sirgaliai tiesiog spinduliuoja. Kartais ši ekipa lemiamose rungtynių minutėse tiesiog perdega, todėl dideliu pergalių skaičiumi kol kas pasigirti negali. ACME ir „Spurtas-Triobet“ komandos – realiausios pretendentės kovoje dėl paskutinio kelialapio į atkrintamąsias varžybas.

 

„Rotyva“ – ne atkrintamų varžybų lygio komanda, tačiau autsaidere ją vadinti negalima. Susižaidimo ir vieningos komandos stygius šiai ekipai tikrai nepadeda siekti pergalių. Lygos naujokėms „Restauracijai“ ir „Fazer kepykloms“ teks palaukti jų valandos.

 

Ką kalba statistika?

Komandų statistika.

Lygos geriausieji.


Komentarai: