Lygos

Naujienos

2011/2012 m. sezono pradžios apžvalga - „B“ lyga

2012 Sausio mėn. 4 d.
2011/2012 m. sezono pradžios apžvalga - „B“ lyga

 Netrukus, po didžiųjų švenčių, į sporto sales bei arenas su dar didesnėmis intrigomis grįš jau seniai pasiilgtas krepšinis. Prabėgus pirmiesiems 2011/2012 metų sezono mėnesiams, galime aiškiau nubrėžti atskirų lygų kontūrus, komandų bei pačių žaidėjų pasirodymus. Žvilgtelkime atgal į praėjusius metus – kokios buvo malonios ir nemalonios staigmenos, netikėtumai, atradimai, statistika...

 

„B“ lyga

 

Šiemet „B“ lygoje komandos kovoja dviejose grupėse. Lygą papildžius tokioms pajėgioms komandos kaip „Notomas“, „Minbra“ ar „Metlife Amplico“, padidėjo ne tik komandų skaičius, bet ir lygos lygis. Po reguliaraus sezono iš penkiolikos ekipų atkris trys komandos, dvylika jų tęs kovas atkrintamosiose varžybose. Jei „B“ lygos pogrupių apačiose ryškėja mažesnio pajėgumo komandos, tai virš jų kol kas dedasi įdomūs dalykai.

 

Čempionas: Pernai čempionų taurę į viršų kėlę Kauno kolegijos studentai stengiasi nenuvilti savo trenerio Rolando Rakučio ir šįmet. Beveik visos septynios iškovotos pergalės – įtikinamu rezultatu. Kas gali pakišti koją? Per didelis pasitikėjimas savo jėgomis, jei ir toliau nesulauks rimtesnio pasipriešinimo.

 

Sugrįžimas: Smarkiai nusvylę „C“ lygoje pernai, „Minbros“ krepšininkai nepasuko lengvesniu keliu ir užuot vėl triuškinę daugumą varžovų ten, grįžo į „B“ lygą. Subūrę dar galingesnę komandą, energingieji „Minbros“ krepšininkai puikiai rungtyniauja ir čia. Nereikia pamiršti ir puikaus komandos palaikymo kiekvienose varžybose bei tokio pat susižaidimo. Ši kompanija gali žengti toli.

 

Juodieji arkliukai: „Žalgirio fanai“ kartu su ARV komanda gali iššauti bet kada ir parklupdyti bet kurį varžovą. ARV tai įrodė kartą paklupdę „Minbrą“, o pastarosios komandos du susitikimai su „Žalgirio fanais“ skyrėsi kaip diena ir naktis. Reiškia, panorėję žalgiriečiai gali rungtyniauti daug geriau.

 

Naujokai: „Eura“ pamažu įsibėgėja „B“ lygoje. Po virtinės pralaimėjimų sezono pradžioje ši ekipa šiuo metu yra iškovojusi dvi pergales iš eilės. Ne prieš stipriausius varžovus, tačiau tai įrodo, jog „Eura“ neketina likti tarp tų trijų nelaimingųjų komandų.

 

Kova: Pažvelkime į B pogrupį. Autsaiderį ten turime, tačiau viršuje verda atkaklios kovos tarp maždaug panašaus kalibro komandų. KTU „Plieno“ ekipos pajėgumu gal ir galima suabejoti, tačiau šešti žengiantys „Metlife Amplico“ krepšininkai nuo pogrupio lyderių atsilieka vos dvejomis pergalėmis. Šių septynių komandų tarpusavio rungtynės neabejotinai bus intriguojančios iki pat reguliaraus sezono pabaigos. Galutinė pogrupio rikiuotė greičiausiai išaiškės tik po paskutinių mačų.

 

Autsaideriai: Sabonio KC ekipa niekaip negali įkąsti B pogrupio komandoms. Visi aštuoni šešiolikmečių pralaimėjimai nieko nenustebino. Kitas dalykas A pogrupyje. Tyla-KCSM ir KM „Aisčiai“ 93 komandos gali surasti būdų patekti į atkrintamąsias varžybas. Tam reikia aplenkti panašaus pajėgumo esančią „Euros“ komandą. Atkrintamosiose varžybose geras šių komandų pasirodymas mažai tikėtinas, tačiau sportinis azartas visada naudingas.

 

Ką kalba statistika?

 

Komandų statistika.

Lygos geriausieji.


Komentarai: