„Extradent“ jau trečius metus iš eilės sezoną pradeda „Spalding“ turnyro auksu

2018 Spalio mėn. 27 d.

Trečią sezoną iš eilės „Extradent“ komanda „Spalding“ taurės turnyre neranda sau lygių – šįkart finale rezultatu 86:68 pranoko „LazybuGuru.lt“ ekipą.

„Extradent“ auksą iškovojo ir pernai, finale 77:64 įveikusi „American Pizza“, o 2016 metais 62:53 nugalėjo „Lietuviškus patiekalus“.

„LazybuGuru.lt“ ekipa finale vertėsi be vieno iš pagrindinių žaidėjų – Edgaro Šipilos, kuris prieš tai per penkias sužaistas rungtynes pelnydavo po 14,80 taško ir atkovodavo po 7,60 kamuolio. Jo trūkumą iškart pripažino ekipos vadovas Benas Narbutas:

„Nebūvo Egdaro, jo pritrūko. Nepavyko pasinaudoti mūsų vienu iš pagrindinių ginklų – tritaškiais. Išmetėm jų tikrai mažai, o juk pataikom gana gerai. Sudėtingai... Ūgio gal trūko šiek tiek. Tuo tarpu ir savo greičiu nepasinaudojom, galėjom juk apibėgti.“

Vis dėlto B. Narbutas sidabro neatsižadėjo: „Sezono pradžiai – tikrai gerai. Aišku, dabar liūdna, bet ateisim šviežiom galvom, susirinksim į salę ir bus viskas gerai.“

Triskart „Spalding“ taurės turnyro čempionas Lukas Steikūnas buvo patenkintas, jog finalas „Extradent“ ekipai susiklostė užtikrintai:

„Ėjom pakankamai užtikrintai. Sunkiausia buvo ketvirtfinalis ir pusfinalis – neįžeidžiant šiandieninių varžovų, būtent šie etapai buvo sunkiausi.“

„Extradent“ kelyje į finalą eliminavo patikrintus mėgėjų lygos grandus: ketvirtinalyje 84:74 įveikė „Hegelmann“, o pusfinalyje 75:72 palaužė „American Pizza“.

„Turbūt mūsų gilesnė sudėtis, daugiau žaidėjų turėjom, kurie gali tolygiai žaisti, nes pabaigoje varžovai jau nebepatraukė, nebepabėgo, nebepataikė. Tas ir susidėjo turbūt.“ – finalo esmę dėstė L. Steikūnas.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Lukas Jasevičius. „Extradent“ aukštaūgis pelnė 15 taškų (7/11 dvitaškiai), atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Geriausi „Spalding“ turnyro žaidėjai:
Lukas Steikūnas („Extradent“)
Modestas Gailiūnas („LazybuGuru.lt“)
Leonardas Ivanovas („American Pizza“)
Aidas Borodinas („LDK Palikuonys“)

„Spalding“ taurės turnyro bronzos medalius iškovojo „American Pizza“. Daugkartinė KKML prizininkė mažajame finale 73:61 įveikė pirmąkart finalų patirtį turėjusią „LDK Palikuonys“ ekipą.